Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Jest jakiś straszny zbrodniarz, morderca, ktoś bardzo zły. Jeżeli zapytamy jego matkę, czy powinien cierpieć przez wieczność, odpowie oczywiście, że nie. A jak wiemy miłość matczyna jest absolutna. Jednak jeżeli zapytamy Boga, ten ześle zbrodniarza na piekielne męczarnie.
Czy oznacza to, że miłość matczyna > boska?
Zapraszam do dyskusji na dowolny temat.
#gimboateizm #wiara #religia #katolicyzm #rozkminy
Genialny_Zolw - Wyobraźcie sobie taką sytuację. Jest jakiś straszny zbrodniarz, morde...

źródło: comment_r3hOrt1ySacl40xbUDkPBNdrLx3a325y.jpg

Pobierz
  • 12
@Genialny_Zolw:
Przekleje to co napisałem wczoraj, nizej.
Najstraszniejszymi prawdami jakie człowiek może przeczytać w Biblii to to, że Bóg jest dobry i sprawiedliwy.
Bóg jest sędzią sprawiedliwym i nie może działać przeciwko swojej naturze. Dobrych, powinien nagradzać, a złych karać. Problem w tym, że my wszyscy jesteśmy źli. Nikt z nas nie jest bez grzechu i nikt nie powinien być zbawiony. Ktoś powinien ponieść karę. Odpowiedzialny za nasze stworzenie Bóg, odbył
@Genialny_Zolw: Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie.
Oto wyryłem cię na obu dłoniach,
twe mury są ustawicznie przede Mną.

to oznacza, że miłość matki < miłość Boga.
@vivianka: Czyż może bóg zapomnieć o swym niemowlęciu,
ten, który kocha syna swego?
A nawet, gdyby on zapomniał,
Ja nie zapomnę o tobie.
Oto wypchnęłam cię ze swego łona,
twe mury są ustawicznie przede Mną.

to oznacza, że miłość matki > miłość Boga.
Sory ale kilka linijek poezji o niczym nie świadczy xD
@Genialny_Zolw: człowiek sam wybiera te "piekielne męczarnie" Bóg nikogo nie skazuje na wieczne potepienie, po prostu masz wolną wolę i wybór, a jeśli wybierzesz piekło to co Bóg może zrobić? Jesteś przecież wolny, nieprawdaż?