Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,
Niedługo jadę na wakację i pomyślałem o karcie walutowej. Niestety #inteligo w którym aktualnie jestem takich nie oferuje. Sporo ludzi poleca #aliorbank i ich kantor. Problem jest jednak taki, że wakacje już za niecałe 2 tygodnie i nie wiem czy się uwiną z przesłaniem mi tej karty. Na ich stronie wyczytałem, że mogę zamówić kartę wypukłą albo odebrać w placówce kartę płaską. Wypukła prócz tego, że wypukła różni się podobno tym, że mogę robić zakupy przez internet, a na tym tez mi zależy.
I tu się jednak zdziwiłem, bo obecnie posiadaną płaską kartą inteligo (też #mastercard tak jak w aliorze) mogę bez problemu robić zakupy w internecie.. ktoś ogarnia te karty ?
#banki
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ambi: Obecnie płaskie karty (w 95%) posiadają możliwość płacenia na odległość (transakcje MO/TO), czyli przez internet też. W Polsce nie odczujesz różnicy przy używaniu karty, ale jeżeli np. za granicą chciałbyś wypożyczyć auto to prawdopodobnie Ci się to nie uda, bo wypożyczalnie wymagają kart kredytowych, a dla nich karta kredytowa = karta wypukła (co oczywiście nie jest prawdą).
Gdzie znalazłeś informację odnośnie tego, że kartę do kantora można odebrać w
  • Odpowiedz
@galeon: wolałbym chyba zwykły alior, mają lepsze oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym i lokatach. nie wiem tylko jak z opłatami
  • Odpowiedz
@ambi: To jest zwykła karta walutowa Aliora, a nie jego kantoru internetowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jak Ci zależy na czasie to może rzeczywiście dobra opcja. 10zł za wydanie karty + 5zł miesięcznie. Po wyjeździe radzę z niej zrezygnować i skorzystać z karty do kantora http://kantor.aliorbank.pl/info/karty-walutowe
Karta darmowa, jeżeli w ciągu 6 miesięcy od wydania dokonasz dowolnej płatności kartą.
  • Odpowiedz
@MichaelT128: kurde, myślałem, że to to samo! a tu rzeczywiście 10zł na start i potem co miesiąc 5zł. dzięki!
to może jeszcze przy okazji spytam: czy dobrze rozumiem, że płacąc taką kartą (dolarową) w Brazylii będzie pojedyncze przewalutowanie BRL -> USD po kursie mastercard? A płacąc polską kartą (mastercard) byłyby dwa przewalutowania BRL -> USD (kurs mastercard) USD -> PLN (kurs inteligo, czyli pkobp)?
  • Odpowiedz
@ambi: Na pewno tak jest w przypadku karty kantora, więc obstawiam, że walutowa Aliora zachowuje się tak samo.
Co do Inteligo, nie wiem jaka tam jest waluta rozliczeniowa karty, prawdopodobnie euro. Ale tak, większość banków w opisanej przez sytuacji przewalutuje taką transakcję podwójnie.
  • Odpowiedz