Wpis z mikrobloga

Surrexit Christus! Alleluja!

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Jakoś te Święta przemawiają do mnie mocniej niż Boże Narodzenie. Ja wiem, że dla wielu to dylemat w rodzaju czy kochasz bardziej tatusia czy mamusię acz z teologicznego punktu widzenia chyba jednak Wielkanoc jest "istotniejsza". Darzę ją większą sympatią także z powodu pięknej wielkopiątkowej liturgii oraz potężnej niedzielnej mszy. Ech, tego radosnego powera nigdy dość.

Wielkanoc nie dała się jeszcze skomercjalizować jak biedne Boże Narodzenie. Jasne, dostaję sporo żenujących życzeń wesołego jajka i strasznie, naprawdę strasznie c-------h wierszyków o zajączkach i kurczaczkach. Niemniej, o wiele mniej żenady daje mi w pysk niz w czasie biednego Bożego Narodzenia. Na mirko oczywiście miriady miriad wpisów w---------h, bo:

ojciec kazali wynieść śmieci dla Jezusa

mam nie zrobiła sznycla w Wielki PIątek i trzeba było o---------ć ateistyczną konspirę racjonaliści wyklęci

babcia chce żeby ją zawieźć na resurekcje a to piąta rano lol omg

kazali iść do świątyni zabobonu z jedzeniem oblać je wodą hehe ciemnogrut

wszyscy na siebie krzyczą a potem idą do kościoła hipokryzja dlatego jestem ateistom


Ja nie wiem, k---a, moje Święta są jakieś inne. Wracam do rodzinnego domu i nie szukam pierwszej okazji żeby o----ć szynkę w Wielki Piątek żeby udowodnić moją niezależność przed matką i ojcem, stawiając jednocześnie pomnik scjentyzmowi i wszechpotężnej naukowości. Nie w------m się jak trzeba pomóc w sprzątaniu. Nie uciekam zaraz do piwnicy przed kompa po śniadaniu. Nikt na nikogo nie krzyczy, wszyscy wiedzą co mają robić, jest przyjemnie i podniośle. Idziemy do kościoła, jemy razem śniadanie. Śmiem twierdzić, że dlatego mam fajne Święta bo to nie jest dla mnie "czas wolny" tylko właśnie Święta z jasno dookreśloną ideą, centrum, punktem zbornym, jakkolwiek by tego nie nazwać. Właśnie z tajemnicą Zmartwychwstania. Kumam, że nie każdy jest wierzący a nawet wśród wierzących znajdą się tacy co kładą lachę na głębsze przeżywanie swojej wiary niż "siadaj, wstań, klęknij, zjedz ciasteczko, idźciewpokojuchrystusaboguniechbędądzięki". Jednak polecam ten styl bo, przynajmniej dla nie, jest oczyszczający i uspokajający.

Życzę więc radosnych Świąt wszystkim użytkownikom wykop.pl. Realizując przykazanie by nieprzyjacioły swoje miłować, życzę radosnych Świąt oraz nawrócenia @filozofujacacalka. To najlepszy czas, zwłaszcza wobec Twojego upadku, byś nawrócił się i jął odpokutowywać za swe przewiny. To już pozostawiam między Tobą a Bogiem. Ludzie Ci nie wybaczą ale Bóg jest wszechmocny i miłosierny.
@stekelenburg2 też bym życzył radosnych Świąt ale bez przesady... Nie jestem święty...

Pozdrawiam ludzi poza granicami Rzeczypospolitej - @rezix @arkham62 oraz @Kajmel Wracajcie do Polski, coledzy. Wracajcie szybko by zagłosowac na Janusza Mikke herbu Korwin z KORWiN (lol arkam guwniaku ty nie możesz xD)
Radosnych Świąt dla @michalkosecki @PatologiiZew @JaroslawPolskeZbaw @franekfm oraz @stachan i @Aleksander_Newski Trwajcie mocni w wierze! Przyjdzie godzina radości!
Radosnych Świąt dla wszystkich intelektualistów spod znaku KORWiN, zwłaszcza @velati @LibertyPrime oraz @RPG-7 Niech dobry Pan będzie dla nas łaskaw w ową majową niedziele.
Radosnych Świąt dla mojego niedoścignionego wzoru @powodzenia Pewnego pięknego dnia, poprzez ciężką pracę, uda mi się może doścignąc Twój literacki talent colego.
Dla Linuksza i VelShame - na zawsze w mojej pamięci...
Radosnych Świąt dla niezmordowanego @ninetyeight, krośnieńskiej ekipy z która wierzę, że w końcu coś nagram - @kontra @Solitary_Man @kozzi (polecam #kozzimusic najlepszy tag muzyczny na wypoku), dla radosnej @PyraPrzeznaczenia, niemniej radosnej @tuhna, radykalnej @Horpyna88 14/88 oraz @tyna0 (świetne wykopiwo w krakowie, super się bawiłem), zawsze miłych @neib1 i Drapaka @dreaper, dla coleżanki @lila która wyjasniła mi co to jest kondensacja i para wodna, dla wytrwałego @Old_Postman (mam nadzieję, że kiedyś przyniesiesz mi paczkę i napijemy się herbaty), dla Polipa95 ale go nie wołam bo przyjdzie i mnie będzie obrazał, ze jestem chujem albo coś...

Radosnych Świąt dla wszystkich, których nie wymieniłem. To nie znaczy, że o was zapomniałem tylko po prostu nie pamiętałem w tej chwili.
#wielkanoc #marianbaczalcontent
m.....l - Surrexit Christus! Alleluja!

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!...
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marianbaczal: dobrze, że ktoś wreszcie napisał coś z RiGCZEM. Chrześcijaninem się nazwać nie mogę, ale życzę Ci wszystkiego dobrego.

A ludziom którzy nie wierzą i nie potrafią przeboleć swojej zgryzoty z tego powodu/nie potrafią dorosnąć do normalnej nie-wiary życzę żeby również wyciągnęli co najlepsze z tego czasu i nie zmarnowali bliskości rodziny. Amen.
  • Odpowiedz