Wpis z mikrobloga

chciałabym upiec pasztet warzywny na święta, ale nigdy nie robiłam i nie wiem, jaki jest najlepszy. z cukinii? z ciecierzycy nie chcę, posmak ciecierzycy mi się kojarzy źle. widziałam przepisy w internecie i mam google, ale z przepisu nie wiem, jak smakuje :) @matra, Ty chyba jakiś piekłaś?

#pytanie #gotujzwykopem #wegetarianizm
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SScherzo: Ja zrobię z batata, wcześniej robiłem soczewicowy i się nie zawiodłem :) Poza tym, na Wielkanoc przyatakuję kiełbą seitanową (o ile wyjdzie).
  • Odpowiedz
@landu: eh, przeglądam różne strony, gdzie użytkownicy dodają przepisy, a tam połowa działu wege to przepisy z rybą w roli głównej... i to jeszcze postuje je osoba, która ma w opisie "jestem wegetarianką". brak słów.
  • Odpowiedz
@SScherzo: Ze swojej strony i dwuletniego doświadczenia (teraz już bardziej wegan i w dodatku runner :) ) to w kółko wałkuję Jadłonomię, Hello Morning, puszka.pl i Wegan Nerd. Plus własna inwencja ;)
  • Odpowiedz
@SScherzo: @landu: w sumie ciekawe czemu? ja przed chwilą zjadłem rybę i czuję się po tym gorzej niż po "zwykłym" mięsie. Może to przez to że są bardziej zanieczyszczone?
Chwilę temu ktoś pytał pod #filozofia czemu chrześcijanie nie traktują ryb jak mięso. Znalazłem w internecie odpowiedż że to tylko przez to że były one jedzone przez biednych, a inne mięsa były drogie i jedzone przez bogatych.
  • Odpowiedz
@Elitek: ale wiesz, że pasztet to tylko nazwa? jak mam inaczej nazwać potrawę która imituje pasztet, ale jeść zrobiona z soczewicy? nazwa jest po to, by wiedzieć, o jakiego rodzaju potrawę chodzi i tyle.
  • Odpowiedz
@volq: no bo u nich chodzi o post i wzbranianie się przed przepychem, nic więcej. podejrzewam, że tanie parówki też by były spoko w post, no ale cóż.
  • Odpowiedz
@SScherzo: kiedyś w internecie natrafiłem na stronę której celem było udowodnienie że Jezus był wegetarianinem. Był tam jakiś nieznany fragment (który rzekomo nie został dołączony do Biblii przez KK) w którym Jezus tłumaczył swoją to jak mnożył ryby i chleb. Wyraźnie zaznaczył że nie miał na myśli jedzenia mięsa, i było tam nawet chyba jakieś ukryte znaczenie tego pokarmu. Szkoda że nie zapisałem sobie tej strony w zakładkach, z tego
  • Odpowiedz
@volq: szczerze mówiąc, to mnie to średnio interesuje, bo nie jestem osobą wierzącą, więc generalnie to te posty mam gdzieś, tak samo jak inne durne zasady praktykowane przez KK. niech sobie interpretują jak chcą, byle innym ludziom z butami do życia nie wchodzili ;)
  • Odpowiedz