Wpis z mikrobloga

Byli u mnie właśnie Świadkowie Jehowy, zapraszali na jakąś uroczystość z okazji śmierci Jezusa.
Wystarczy powiedzieć: "A nie, dziękuję, ja niewierząca jestem", aby oni równie uprzejmie powiedzieli: "Dziękujemy, do widzenia"

#bekazpodludzi, którzy koniecznie muszą się wdawać z nimi w dyskusje, próbować przekonać ich do swoich racji albo nawet obrażać (czym gardzę mocno)
Oni wierzą głęboko, ty nie wierzysz wcale/wierzysz w innego Zeusa czy Allaha, żadna ze stron nie zmieni swojego zdania, więc szkoda czasu i godności człowieka na pogawędki czy wyzwiska.

#oswiadczenie #religia #wiara #ateizm #swiadkowiejehowy
  • 37
  • Odpowiedz
wystarczy proste "#!$%@?ć"( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Aspen: Do ulotkarza lub kogoś, kto zbiera pieniądze na chore dzieci/zwierzęta też tak powiesz? Chyba nie.
Wystarczy grzeczne, ale stanowcze "Nie, dziękuję"
  • Odpowiedz
dokładnie też tak robię, mówię dziękuję, nie jestem zainteresowany i po sprawie. Oni mi nic złego nie robią/nie mówią, więc dla czego miałbym im brzydko odpowiadać?


@piotreek88: Bo to podobno popularne, raz było coś na głównej o jakichś chamskich sposobach odstraszania świadków, co jest dla mnie ultra żenadą
  • Odpowiedz
@blackorchid: ja raz podziękowałem, od tego czasu na tej lokalizacji mam raz do roku jedną wizytę, jak widzą ten sam brzydki ryj to tylko dostaję ulotkę i idą dalej. Samych wykopków kultury nie nauczysz, daj sobie spokój :P.
  • Odpowiedz
uwierz, że są ludzie którzy tak mówią, moja siostra pracowała na ulotkach i słyszala "#!$%@?", "w dupe sobie to wsadz" i inne, równie "przyjemne".


@Lim3: Mam nadzieję, że było to rzadke, i jednak większość osób nie jest takimi prostakami
  • Odpowiedz
jak powiedziałam kiedyś,że dziękuję ale nie jestem zainteresowana to mnie na naszej klasie wystalkowali i namawiali wirtualnie


@sugas: Cooo? XD Skąd mieli Twoje imię i nazwisko? Trochę creepy to
  • Odpowiedz
  • 0
@blackorchid: nie wiem xd
Mój niebieski mieszkał przez 7mc w Brukseli to już po pierwszym miesiącu dostał ulotkę po francusku od jehowych a po kolejnych kilku tygodniach juz po polsku ;> a i był jedynym polakiem w kamienicy
  • Odpowiedz
Wystarczy powiedzieć: "A nie, dziękuję, ja niewierząca jestem"


@blackorchid: Nie rozumiem dlaczego ktokolwiek musiałby się deklarować i informować o swoich poglądach obcych przybłędów? Tylko dlatego, że przedstawiają się jako świadkowie Jehowy?
  • Odpowiedz
Oni mi nic złego nie robią/nie mówią, więc dla czego miałbym im brzydko odpowiadać?


@piotreek88: Ja im brzydko nie odpowiadam ale przyznam, że denerwują mnie mendy, które łażą po domach (czy to jehowi czy inni).

Jeśli do mnie ktoś przychodzi to powinien mieć konkretną sprawę skierowaną DO MNIE, a jeśli nie wpisuje się w tę zasadę to powinien mieć dobry powód aby ją naruszyć. I nie, rozsiewanie ich przekonań religijnych się
  • Odpowiedz