Wpis z mikrobloga

Witam,
Pewnie pytanie pojawiło się już wiele razy ale zaryzykuje. Chcę odstawić kawę na rzecz yerby. Czy ktoś mógłby napisać czy są jakiekolwiek negatywne skutki jej spożywania? Bo wujek google jak zwykle od raka po promieniowanie.
#yerbamate
  • 14
  • Odpowiedz
Pij!
Nic Ci nie będzie.
Trzeba tylko pamiętać żeby nie wyduldać całości na raz(jak z kawą), bo serce Ci eksploduje, dostaniesz wiecznej erekcji i zaczniesz widzieć dźwięki... ;)!
  • Odpowiedz
@hawu:

Negatywy wynikają głównie z nieumiejętnego parzenia/zbyt mocnych dawek/mieszania/niedomycia narzędzi itp.
Potwierdzam takie sprawy jak gonitwa myśli (zapomnij o pisaniu pracy), niemożność zaśnięcia, czasami ból głowy.

Istnieją badania sprzed bodajże kilkunastu lat, które wskazują, że w pewnych regionach Am Pd ludzie pijający mate zapadali na raka krtani częściej niż inni, ale te badania są od lat pod obstrzałem - pali się tam jak parowóz, ludzie chłepcza gorącą matę, cholera go wie
  • Odpowiedz
@hawu: Przyspiesza metabolizm (raczej na redukcję niż na masę), bardzo moczopędna (i wada i zaleta, no ale trzeba uzupełniać płyny). Zostawia na zębach osad jak herbata. Zasadniczo wady takie same co w przypadku mocnej herbaty.
  • Odpowiedz
@hawu: to nie jest żadne szamańskie ziele, tylko normalna rzecz jak kawa, herbata czy mięta. Nie ma jakichś szczególnych przeciwskazań, kup i spróbuj, a nie zabierasz się z nastawieniem jakbyś miał pić wywar ze sromotnika, czy inne gumi jagody, wymagające podjęcia miliona decyzji i zachowanie procedury i rytuału rodem ze średniowiecznych podań.
  • Odpowiedz
@ryhu: Jasne ale nie znam tematu, a mam zmiar jak już to spożywać yerbe codziennie w robocie więc wolę zapytać. Dzięki za odpowiedzi, spróbuje i opiszę wrażenia :p
  • Odpowiedz
@hawu:

Najgorsze jest to, że jak dużo pijesz Yerby to wszystkie buty stają się strasznie niewygodne i tylko chodzenie boso jest akceptowalne. No i zaczyna cię ciągnąć do egzotycznych podróży.
  • Odpowiedz
@hawu: nie zauważyłem i nikt z moich znajomych też nie. O tym, że jest niesmaczna to też biedagadanie... Można posłodzić szczyptą stewii cukrowej i jest naprawde ok.
  • Odpowiedz
@JesterRaiin: Te badania faktycznie wykazały że picie yerby zwiększa prawdopodobieństwo powstania nowotworu, ale u osób które nałogowo palą tytoń.. a to dość ważna informacja :)
@hawu Myślimy, że na początku jedynie smak może Ci przeszkadzać jak sięgniesz po jakieś hardkory, no i ewentualnie jak wypijesz za dużo, to możesz czuć się za bardzo pobudzony umysłowo i jakby to powiedzieć, trawiennie :D
@dzbanek_z_uchem Jak masz zgagi po Yerbie, to zainwestuj np. w
  • Odpowiedz