Wpis z mikrobloga

7 927 - 1 = 7 926

Tytuł: Słonie mają dobrą pamięć
Autor: Agatha Christie
Gatunek: Kryminał
★★★★

Agatha Christie ma bardzo dobre książki ogólnie, Jednak ta jest jedną ze słabszych. Każdy kto czytał jej książki wie, że akcja potrafi bardzo przyspieszyć i później czyta się ciurkiem do końca. Tutaj tak nie ma, Akcja przyspiesza, ale tylko w jednym momencie jak jest blisko rozwiązania. Generalnie cała zagadka jest nudna. Sprawa z przeszłosći, więc mordercy też nie ma który dynamizowałby akcję. Trochę się męczyłem

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz n.....y - 7 927 - 1 = 7 926

Tytuł: Słonie mają dobrą pamięć
Autor: Agatha Christie
...
źródło: comment_ODoScVQapFQRKpPTj38C03WbNQG9CI5T.jpg
  • 8
@Cat0Woman: Dziesięciu murzynków, Mordertwo w orient expresie, morderstwo rogera ackroyda, smierc na nilu. to są książki, które warto przeczytać z racji na perfekcyjnie przemyślaną zagadkę. Zakończenia takie ze szczena opada. Książki agathy chriestie zawsze mają satysfakcjonującą koncówkę. Te wyżej wymienione mają koniec przegenialny. Po prostu czysta rozrywka.
@niedajerady: nie wszystkie książki Agathy Christie trzymają poziom: masz rację co do "Dziesięciu Murzynków" - czytałam wiele lat temu, ale do tej pory pamiętam, że fabuła była misternie ułożona. A polskich autorów kryminałów czytujesz? Dla mnie stare książki Chmielewskiej są genialne - w większości ciekawe zagadki i skrzący się dowcip.
@strychnina77: Chmielewskiej próbowałam przebrnąć przez Zbrodnię w efekcie (ostatnia jej powieść chyba), ale język, jakim była napisana tak mnie odrzucił, że chyba nie tknę już niczego, co wyszło spod jej pióra ( ͡° ʖ̯ ͡°)