Wpis z mikrobloga

mądrzejsi, sprytniejsi dobrze radzą sobie w kraju, nie muszą wyjeżdżać


@naczarak: Ale to można powiedzieć o tych co wyjeżdżają - są mądrzejsi i sprytniejsi bo potrafią sobie poradzić na obcym gruncie, bo robią to samo tylko u kogoś.
Gdzieś też trafiłem kiedyś na badania, że Polacy w USA to chyba druga czy trzecia grupa w której procentowo jest najwięcej milionerów. W czołówce byli też Chińczycy i ktoś jeszcze ale niestety nie
Widziałem parę takich Poloniarzy na wsi we Francji. Jest parę kategorii. Bardzo często, kobiety które wyszły za francuzów. Ci zazwyczaj się dobrze dobierają, jak debile to obydwa. Rodziny które teraz siedzą we Francji i dalej pielęgnują polskość to już kompletnie im odwala. Jedna to zaczęła przed domem kapliczkę budować (w najbardziej antyklerykalnym kraju w Europie...). Jakaś inna kobita omija makijażu bo bóg tak jej nie zrobił. Mógłbym mała liste zrobić. Nie jest
@Adrian00: Nie wiem czy badania były na podstawie kto co ma w dokumencie jako miejsce urodzenia czy na słowo kim się czuje, obstawiam to drugie :)
Żydów nie było w zestawieniu, więc obstawiam, że zostali wchłonięci przez wszystkie nacje.
Z resztą Żydów syjonistycznych wcale nie jest tak dużo, raczej większość traktuje to jak religię, tak jak my Katolicyzm.