Wpis z mikrobloga

413 516 - 254 = 413 262

Katowice - Radomsko - Piotrków Trybunalski - Tomaszów Mazowiecki - Koluszki

Planem była Łódź. Po drodze trasa uległa zmianie w związku z napotkanym podróżnikiem.
Wyjazd wcześnie rano. Dość szybko przebijam się przez brzydkie centrum aglomeracji Śląska i Zagłębia. Dalej bardzo przyjemny asfalcik przez północne tereny Jury ( Myszków, Żarki, Złoty Potok). Po około 100 km zaliczam pierwszą gminę leżąca przy granicy z województwem łódzkim. Za Radomskiem zagaduję wcześniej wspomnianego podróżnika. Okazuje się że jedzie już od 6 miesięcy!:) dodatkowo dowiaduję się że jest moderatorem na Reddicie;))) Jego podróż dobiegała końca - planował jej jeszcze jakieś 2 tygodnie więc już prawie w domu ;) Prowadzę go w kierunku Warszawy, przejeżdżając wspólnie jakieś 80 km. W Piotrkowie Trybunalskim robimy wspólny postój. Rozstajemy się w Tomaszowie, gdzie ja odbijam na zachód. Gdyby w planach miał w tym dniu Warszawę, to myślę że dociągnąłbym z nim, jednak praktykował raczej spokojną jazdę i stosunkowo niewielkie dziennie dystanse i powoli zaczynał rozglądać za miejscem na biwak.

http://app.endomondo.com/workouts/482984448/6488624

Ogólnie pozytywnie. Pogoda dopisała. Zaliczonych 16 nowych gmin do #zaliczgmine
#100km #200km

#rowerowyrownik

Ps. na zdjęciu jego #rower
byczys - 413 516 - 254 = 413 262

Katowice - Radomsko - Piotrków Trybunalski - Toma...

źródło: comment_MedPAs1jVvj05ANX940591hvBbcxMI5M.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@byczys: Gratuluję zapału, mam nadzieję że tyłek już przyzwyczajony do codziennej jazdy. Kiedyś przejechałem z dziewczyną jakieś 2000 km w miesiąc. Pamiętam wtedy że największym problemem były mijające samochody. Spotkaliśmy wtedy innych rowerowców, którzy podpowiedzieli nam że warto do bagażnika z lewej strony przymocowac coś poprzecznego z odblaskiem, jakiś kij, który zrobi nas niewymijalnymi na tym samym pasie. Wystarczy 70 cm. Jak to zrobiliśmy, komfort jazdy wzrósł dramatycznie. Tylko raz ktoś
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ElCidX: był z Londynu ale jeśli dobrze zrozumiałem to jechał do Wilna trochę popracować. Ogólnie robi tour po Europie. Dokładnej trasy nie pamiętam ale była to m. in. Ukraina, Rumunia, Turcja, Grecja i dalej chyba już na północ.
  • Odpowiedz
@kantek007: raczej staram się żyć odwrotną filozofią, tzn budżet powinno się planować od wydatków/realnych potrzeb, a nie przychodów bo jak zaczniesz od przychodów to zawsze go wyzerujesz i będziesz żył jak niewolnik nawet zarabiając 20k.
  • Odpowiedz
@byczys: O kurde bele, dobry wariat z Ciebie! O podróżniku nie wspomninając...Gdzie się zgłosić po nogi i tyłek co dadzą radę chociaż połowę tego dystansu??? SZACUN! ^.^
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@dzaku: zawitam tam niebawem :)
@mateelv: pamiętam że dojazd z Piotrkowa jakimiś drogami wzdłuż S8 był kiepski;)
@Kejcia26: zgłoś się na rower, tyłek się wyrobi :)
@metaxy: zapraszam:) Choć proponuję raczej jakieś wspólne gminobranie na spokojnie.
@zoltan87: teraz jechałem przez Garnek ale jechałem już kiedyś przez Klomnice. W pamięci zapadła mi również w okolicy gmina Kruszyna, pamiętam też że zamknięta była jakaś droga do chyba Kłomnic właśnie,
  • Odpowiedz