Wpis z mikrobloga

Parę rzeczy o #teslamotors od #elonmusk (i nie tylko).

- Zdawaliście sobie sprawę, że to co widzimy na budowie GigaFactory to tylko... 20% docelowej wielkości fabryki? :O Ja nie... Musk napisał - > Some shots of the Gigafactory pilot plant (~20% of full size) under construction

- Tesla planuje zainwestować w tym roku 1,5 miliarda dolarów. Biorąc pod uwagę przychody to patrząc na to proporcjonalnie wydają na inwestycje 6 razy więcej niż GM.

- Struktura wydatków zostanie podobna jak w 2014 - Model X, GigaFactory, nowe sklepy, centra serwisowe i oczywiście nowe SuperChargery.

- Z ciekawych rzeczy w wydatkach to m.in. nowa lakiernia, przygotowana do malowania również Modelu III (którego produkcja ma być o rząd wielkości większa od Modelu S/X.)

- Tesla zrobiła ostatnio ogromne zamówienie na roboty przemysłowe w firmie Durr - to największe zamówienie w historii tej firmy. Tesla zamówiła 100 robotów malujących, 48 "manipulatorów" i 26 robotów "uszczelniajacych". To liczba która pozwoli im na produkcję 500.000 aut rocznie.

- Tesla podkreśliła, że start GigaFactory i Modelu III odbędzie się w podobnym czasie - jest to ważne dla utrzymania rentowności produkcji.

- Zamówienia na Model X przekroczyły już 25.000 sztuk i obecnie już ponad rok trzeba czekać na swój model.

- Nazwę Tesla Musk wymyślił na randce ze swoją żoną w Disneylandzie.

- Model S się nigdy nie wyłącza - wchodzi w coś co można by nazwać trybem uśpienia jak w laptopach.

- Po dwóch pożarach Tesla zaczęła mocować tytanowe płyty na spodzie auta chroniące baterie, co tylko poprawiło komfort jazdy.

- Jeśli zgłosisz błąd w systemie zabezpieczeń to zostaniesz umieszczony w “Tesla Security Researcher Hall of Fame.”. Obecnie znajduje się tam około 20 osób.

#motoryzacja
L.....Z - Parę rzeczy o #teslamotors od #elonmusk (i nie tylko).

- Zdawaliście sob...

źródło: comment_yys16sb9VI4ycylfUoIHWuah75Gaq9ka.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChineseMobilePhones: Za 50 tysięcy nie kupisz nawet nowego porządnego kompakta (VW Golf, Mazda 3 wszystko droższe). Model 3 ma kosztować podobnie do BMW 3, Mercedesa C, Audi A4. Czyli typowych samochodów klasy średniej w USA i Europie Zachodniej.
Jeśli Model 3 spełni oczekiwania, to jego cena nie jest duża. Powiedziałbym nawet, że jak na taki samochód to tanio.
Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć ten samochód. To może by prawdziwy
  • Odpowiedz
@LooZ: Jest teoria, że może chodzić o grill. W samochodzie elektrycznym jest on zbędny. W Model S jest tam jakby "zaślepka", być może w Modelu 3 zostanie to zlikwidowane.

Mam nadzieję, że nie oznacza to, że ten samochód będzie wyglądał przesadnie "futurystycznie". Siłą Tesli jest także to, że wygląda jak poważny "sedan", a nie jak jakieś wydziwnione zabawki.
  • Odpowiedz
@Sebeq92: Tak, znam tę teorię ;) Tylko "grill" wydaje się tam dosyć naturalny - czy też jakaś jego imitacja - nie zrobią przecież spiczastego auta ;)

Sądzę, że chodzić może o takie rzeczy jak lusterka, organizacja wnętrza auta (obrotowe fotele?) związana z samochodami autonomicznymi. Sporo może nam powiedzieć premiera Modelu X - Musk zapowiedział, że pełną ich funkcjonalność poznamy dopiero w dniu dostawy do klientów, bo będą tam rzeczy, których
  • Odpowiedz
Tylko "grill" wydaje się tam dosyć naturalny - czy też jakaś jego imitacja - nie zrobią przecież spiczastego auta


@LooZ: No właśnie kto wie? Może wymyślą jakiś ciekawy kształt ;)
  • Odpowiedz
Mnie najbardziej ciekawi stwierdzenie Muska, że "nie będzie wyglądać jak żaden inny samochód" ;)


@LooZ Pamiętasz może wywiad, w którym tak powiedział? Bo ja kojarzę coś odwrotnego tzn. że miał być stylistycznie zgodny z modelem S ale wypowiedź w tej sprawie widziałem dobrych kilka miesięcy temu, a sam filmik też mógł być już stary więc może źle pamiętam, a może się coś zmieniło w tej kwestii.
  • Odpowiedz