Wpis z mikrobloga

Mirki, są tu komputerowi specjaliści? Szukam nowego laptopa do hardkorowej pracy. Musi być min. mocny (i7), mieć 1920x1080, 16GB ramu, grafika - miło, jeśli coś z CUDA, cena - ok. 3K.
Mój typ: http://allegro.pl/dotyk-4-rdzenie-toshiba-s55t-i7-16gb-1tb-fhd-w8-1-i5061802070.html

Czy ktoś zna ten laptop, albo może coś o nim powiedzieć? Zawsze używałem IBM i Lenovo. Co do tej Toshiby - świetne parametry na papierze, ekran dotykowy też brzmi fajnie. Nie ma recenzji w necie, a jeśli już (np. na Amazon.com) - dużo narzekania na to, że przestaje działać po 10 dniach, a psuje się wszystko po kolei. Ale wiadomo, że pozytywnych słów nikt nie pisze, a jeśli się coś spieprzy - trzeba o tym napisać. Jaka jest prawda, mów jak jest panie Maxie!

Ps. Totalnie nie mam doświadczenia z innymi laptopami niż ibm/lenovo, acer, samsung (o apple nie piszę, bo do dziś płaczę pod prysznicem, tak boli)

#komputery #laptop #webdev #samsung #toshiba #pcmasterrace
  • 11
@hoRacy: Toshibę mam służbowo i mogę polecić ostatnie modele biznesowe (z30, z40,z50). Osobiście preferuję Della. Bolesne doświadczenia można ograniczyć porządnym kontraktem serwisowym. Właściwie to mogę wystawić handlowca od Toshiby o ile sprzedaż na fakturę do firmy.
@hoRacy: Czemu laptop, a nie stacjonarka? Mam podobną Toshibę w pracy (SSD zamiast HDD i 12 GB RAMu zamiast 16) i działa przyjemnie. Ekranu dotykowego raczej nie będziesz używał, nie jest praktyczny (czasem zamykam modale i tyle).
@Ginden: > Czemu laptop, a nie stacjonarka?

Po prostu pracuję na 2 monitorach 23" z matrycą ips, kompie i7-2600k, 24GB ram i 8TB HDD + 128 GB SSD + geforce gtx760 2gb (które łącznie kosztują mniej niż macbook pro z i5 i 4gb ram, hehe). Obecnie kombinuje z lapem, by móc pracować pod rozgwieżdżonym niebem w Łukęcinie na wczasach, albo w rynsztoku płynąc ściekiem wzdłuż Odry, bez połączenia terminalowego ze stacją