Wpis z mikrobloga

@SHHHHHEEEEEEEEIIIITT Obraz powinien być przyciemniony, zaraz sprawdzę czy odpowiednio css to interpretuje.

Dziękuje za linki! Zastanawiam się czy istnieje oprogramowanie do testowania front-endu na dowolnych przeglądarkach. Czy pozostają tylko serwisy które robią screeny?
  • Odpowiedz
@Dan-Tom:

1. za ciężka
2. teksty głupie (skąd ten pomysł na pisanie w tej osobie?!? swoją drogą Daniel powinien być konsekwentny, na dole powinno być "znajdziesz go na, sprawdz jego cv" ;))
3. "programowanie jest jego zajawką" - jak klienci są 20letni to może spoko, poza tym to niebardzo ;)
  • Odpowiedz
@Dan-Tom: ja wiem, że fajnie to wygląda, ale dla mnie jako użytkownika po poczekaniu 8 sekund uznałem, że strona nie działa. Przerzuć się na nisko skompresowane jpg (progresywne?), może webp. Na jakości dużo nie stracisz, a na prędkości bardzo dużo zyskasz. Najlepiej wywal zbędny ekran ładowania, a grafiki doczytaj z lekkim opóźnieniem.
  • Odpowiedz
@Dan-Tom: nie laduj wszystkiego od razu wyswietlajac kolko ladowania - a nawet nie ladowania, a oczekiwania, bo nie wiadomo czy cos sie w ogole dzieje i kiedy sie skonczy.
Tak jak radzili Ci poprzednicy, zrob cos z rozmiarem zdjec, laduj zawartosc kiedy jest potrzebna, np: projekty dopiero kiedy ktos do nich przewinie i tez nie wszystkie a tyle ile potrzebujesz.
  • Odpowiedz
@Dan-Tom: Inni przedmowcy ladnie wypunktowali pewne bledy.

Ja bym zwrocil uwage na pewne ogolne rzeczy a potem przeszedl do szczegolu.

1. Przede wszystkim bym pomyslal nad kolejnoscia prezentacji rzeczy na stronie. Na czym chcesz sie skupic? Co chcesz pokazac w pierwszej kolejnosci? Swoja osobe, swoja
  • Odpowiedz