Wpis z mikrobloga

#sluchawki #muzyka #superlux

Mireczki, posiada ktoś z Was słuchawki firmy SuperLux? Kossy Porta Pro mi się w końcu rozleciały i chcę zakupić coś nowego w granicach 150 cebulionów. Może jakiś Mirek opisać wrażenia z obcowania z tymi słuchawkami? Nazwa brzmi trochę jak coś chińskiego, ale internety chyba chwalą.
  • 16
@Vacuity: mikrofonu i tak nie używam, a muzyki słucham głównie w domu więc byłoby ok. też się zastanawiam nad tym modelem hd681 evo mkII, wygodne są? zależy mi właśnie na fajnym ciepłym basie i w "przestrzennym" brzmieniu. jeszcze czytałem o modelu 668b , ale nie wiem jaka jest różnica ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Ojezu: czym się różnią te takstary od superluxów? o akg czytałem, że dźwięk
@zygmunt_III_waszka: akg tak mają, robi się moda i już grają szeroko. Takstar lepsze wykonanie, są zamknięte, lepsze granie ale mimo to funowe. One są trochę jak stare aruvany. Mobilniejsze i łatwiejsze w napędzeniu będą akg.
@zygmunt_III_waszka: Powiem tak. Owe słuchawki pokazują pazur dopiero gdy masz dobrą kartę dźwiękową. Dźwięk jest super czysty i naprawdę zachwycający.

Słuchawki całkiem mocno przylegają do głowy lecz nie można powiedzieć że uciskają. Całe ucho się mieści więc przez to są bardzo wygodne.
Za tę cenę nić lepszego nie znajdziesz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Vacuity: jeszcze myślałem o wersji bez evo bo chyba inne brzmienie ma. wymienny kabel też fajna opcja.

@Ojezu: korzystałeś może z koss porta pro? wcześniej takie miałem i byłem zadowolony. orientujesz się które słuchawki mogą mieć zbliżone brzmienie?
@zygmunt_III_waszka: Przez usb tylko te które mają też dac, czyli karte dźwiękową stereo. Najlepiej właśnie kupić ten który ma DAC i wzmacniacz pod laptopa. Podłączenie powinno ci dać ogólną poprawe grania słuchawek, z dziury laptopa ciężko cokolwiek wysterować.
@zygmunt_III_waszka: Jest różnica i w dźwięku i w wykonaniu. One są bardziej zrównoważone w brzmieniu od hd2000 oraz mają od nich zdecydowanie lepszą scenę. Co do wykonania to mają świetne welurowe pady których sam używam w swoich dt 990 pro oraz jak w tych moich, metalowy pałąk z metalowymi widełkami. Oni to zerżneli z beyerdynamic, ale to dobrze bo sprawdzone rozwiązanie.