Wpis z mikrobloga

@MicAlv: Z tym nie dyskutuje, dlatego rozkminiam co warto a co nie.
Czyli kreatyna i beta alanina ma jakiś sens.
W razie gdyby mi brakło w diecie to białko. Tyle filozofii?
@Neutrin:
1. Ustalasz dietę
2. Kupujesz kreatynę i bierzesz 3-5g dziennie.
3. Jeśli masz problem z utrzymaniem odpowiedniej ilości makrosów, wtedy możesz kupić sobie białko/gainer

Tak mniej więcej wygląda piramida supli na start :P
Najlepszy sklep to najtańszy sklep, czasem znajdzie się fajna oferta na allegro.
EDIT w sumie tyle filozofii
@bialysony: Wydaje mi się to niespójne. Rozumiem dobra dieta - tutaj powinno się znajdować wszystko, łącznie z magnezem i omega-3? Czyli tylko kreatyna dodatkowo. A co z wapniem, D3, cynkiem?
@Neutrin: A, właśnie. Shaker bardzo często jest gadżetem na aukcjach na allegro, tylko pilnuj żeby ci nie przysłali używanego. Nie polecam sprzedajacego "Sportowe suple" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Co do wapnia itp. mi z dieta pokrywa całe zapotrzebowanie, tylko magnez biorę bo mam z tym problem, więc to raczej opcjonalne.
@Neutrin: takich mineralow i witamin trudno uzupelnic z codziennej diety, praktycznie niemozliwe, tym bardziej, ze osoby cwiczace maja na nie zapotrzebowanie czesto 2,3 x wieksze niz ustalone normy, ktore w niektorych przypadkach sa np dziesiatki razy za male(witamina c np)
@Neutrin: poczytaj troche o odzywaniu i to rozwieje twoje watpliwosci. Kreatyna ok jesli juz cwiczyles i cos zbudowales. A bialko i inne tylko ponad normalne zmeczenie, czyli takie ktorego na poczatku nie jestes w stanie osiagnac, i wszystko co potrzebne dostarczysz z jedzeniem przed i po treningu (oczywiscie tez w pozostalych posilkach)
@Neutrin: Myślę że nie ma sensu wydawać kasy od razu na dużo rzeczy, ogarnij to co wymieniłeś i jak za jakiś czas będziesz miał ochotę i pieniadze by dalej w to iść to wtedy zapytaj sie ponownie ;)
@Neutrin: Nie, beta alanina wspomaga wydolność, opóźnia uczucie zmęczenia. Taki dodatkowy efekt to jeszcze mrowenie/szczypanie ciała.

Jeżeli dopiero zaczynasz to kup sobie najtańszy monohydrat i starczy.
@Neutrin: jak dopiero zaczynasz, to nie ma potrzeby kupować kreatyny, bo pamietaj, że najlepsze efekty są zawsze na pierwszych cyklach, potem jej moc słabnie - jak prawie każdej chemii. Dlatego na początku zacznij z dobrą dietą i zobaczysz efekty, a potem dorzucisz suple.