Wpis z mikrobloga

uczciwy mechanik


@lkoikm: brzmi trochę jak "uczciwy polityk" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Albo mi się wydaje, albo pracował tam (na pewno w okolicy) taki jeden Bartek (który mi naprawiał auto). ;)
  • Odpowiedz
@plnk: wiem że uczciwość to rzadkość, nie tylko w tym fachu dlatego to zaznaczyłem. Nie wymieniamy dobrego na nowe z chęci zysku. A co do Bartka, to on przeniósł się na Kochanowskiego, to kiedyś był jego warsztat. Pozdrawiam :D
  • Odpowiedz
  • 0
@lkoikm: uczciwy i drogi czy uczciwy a tani a może uczciwy i przystępny PS jak w tym przypadku można zweryfikować ową uczciwość?
  • Odpowiedz
@lkoikm: Mi coś zaczęło stukać z przodu - lepiej jechać najpierw na stację diagnostyczną, czy od razu do serwisu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czeka mnie też niedługo wymiana oleju, jakieś 5l syntetyka 10w40 (jest 5w40 ale trochę ubywa) z filtrem - jakaś orientacyjna wycena? Na allewarsztaty życzą sobie całkiem sporo i miałem z tym jechać do domu, ale kto wie, może zrobię u Was ;)
  • Odpowiedz
@Kacpoo: W serwisie mówili że taka zmiana będzie ok, ale w sumie nie wspomnieli że na 100% to dalej będzie syntetyk :P Sam nie wiem co robić. Silnik się trochę poci i wymiana uszczelki pod pokrywą nie pomogła...
  • Odpowiedz
@szoorstki: Jak silnik się poci to się go wymienia uszczelki a nie zalewa gorszym olejem. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Bo olej gęstszy będzie gorszy, cięższe rozruchy w niskich temperaturach, Cięższa praca dla szklanek. Może to nie tylko uszczelka pod deklem?
  • Odpowiedz
@Kacpoo: No nie, w innych miejscach też trochę, ale niewiele. W sumie to nie liczyłem ile trzeba dolewać - pewnie wymiana uszczelek to koszt niewspółmierny do zysków z wyeliminowania dolewek. Mniej więcej wyszedł chyba litr na 15 tys. km.
  • Odpowiedz