Wpis z mikrobloga

@WebSpider: Chcę odczytywać po serialu wartości napięcia z możliwie dużym próbkowaniem przy dokładności 10 bitowej. Jeżeli użyję rejestrów zamiast biblioteki arduino to mam większą pewność, że wykorzystam wszystkie możliwe funkcje uC do zwiększenia prędkości i dokładności pomiaru.

@Analityk: po pracy sprawdzę czy zerowanie bitów w ten sposób powoduje złe ustawienie rejestru. Sprawdziłem ustawienie rejestrów poprzez wypisanie ich zawartości po serialu (drugi link) i są ustawione w taki sposób jak zaplanowałem,
@lasso: Na 10 bitów rozdzielczości przy napięciu odniesienia 2.56V masz skok 2.5mV przy czym ostatni bit jest niepewny.

The ADC is enabled by setting the ADC Enable bit, ADEN in ADCSRA. Voltage reference and input channel selections will not go into effect until ADEN is set.

No i musisz doczytać o rozpoczynaniu konwersji w trybie free running jeśli chcesz go używać. Wtedy musisz ustawić Auto Trigger Enable, ustawić jakieś źródło generujące
@lasso: Tak na przyszłość: W C nie musisz odczytywać osobno rejestrów ADCL i ADCH, możesz odczytać bezpośrednio rejestr szesnastobitowy ADC do zmiennej szesnastobitowej.