Wpis z mikrobloga

@durielek: To obejrzyj dokładnie ten film. Wyłap wszystkie sprzeczności, które pojawiają się w słowach i działaniach tego kucharza. Te myki z odwracaniem mięsa i obsmażaniem mu boków, to właśnie przestraszanie. Mimo, że na początku gość mówi, żeby mięso smażyć a nie dusić smażąc. A potem właśnie je obsmaża, żeby środek się dusił.
@GrzegorzSkoczylas:

to właśnie przestraszanie


że co? Nigdy nie słyszałem czegoś takiego, a google ma do powiedzenia tyle na ten temat:

http://suma-wszystkich-smakow.blogspot.co.uk/2011/02/jak-przestraszyc-osmiornice.html

Ostatnią metodą ułatwiającą rozpad kolagenu jest "przestraszenie ośmiornicy" (hiszp. asustar un pulpo), a polega to na wielokrotnym wkładaniu i wyjmowaniu mięsa do wrzątku (jak na tych zdjęciach)
@travikk: krzywdzisz mieso sola. Sprobuj kiedys nasolic i zostawoc na noc albo posolic po bo to jest zapewne jak guma :| Rozumiem, ze to jest Twoj smak, ale nie robisz tego poprawnie.
Co do plukania miesa to nie wiem o co Ci chodzi. Idziesz do miesnego i nie wiesz co sie dzialo z tym miesem. Normalna rzecza jest mieso delikatnie obmyc i osuszyc.

@GrzegorzSkoczylas: Doskonale wiem o co Ci chodzilo
@grn1993: soliłem mięso przed, po i wcale - wiem jaka jest różnica :)

Mięsa nie myje, bo faszerujesz je wodą przez co staje się gumą; wszsytkie bakterie/zarazki wypalasz na patelni/piekarniku.
A drób też myjesz?

Uwielbiam wykop za różnorodność opinii, ale wmawianie mi, że stek który dzisiaj jadłem był gumą przechodzi ludzkie pojęcie! Serio - wiem co jadłem i wiem co to znaczy zgumowaciałe mięso - przez całe swoje dzieciństwo takie jadłem.
@grn1993: obróbka termiczna w zupełności wystarcza by zniszczyć wszelkiego rodzaju drobnoustroje, a myjąc drób jedyne co powodujesz to rozchlapywanie bakterii wraz z drobinkami wody po rękach, ciele i całej kuchni przez co potem trafiają do Twojego organizmu.
@travikk: Nie rozumiem do konca Twojego rozumowania. Myslisz, ze ja po umyciu miesa susze je trzepoczac nim w rekach i rozchlapuje ta wode po kuchni?:D generalnie to wyciagam je odrazu na deske, na ktorej mam juz recznik papierowy za pomoca ktorego sciagam z miesa wode.
Generalnje Ty jak marynujesz mieso i je dotykasz to roznosisz rowniez te same bakterie wiec po co ta gadka?:P