Wpis z mikrobloga

Siema Mirki. Chciałbym się Was poradzić w kwestii kupna tableta/czytnika e-booków dla mojej dziewczyny a niestety nie jestem aż tak w temacie by samemu to ogarnąć.

Głównie chodzi o to, że serce mi się kraje jak widzę jak moja dziewczyna czyta książki po kilkaset stron na telefonie, którego ekran ma 3 cale. W dodatku w nocy i innych mało sprzyjających warunkach. Chciałbym więc jej kupić czytnik do książek albo jakiś tańszy tablet.

Główny problem polega na tym, że nie wiem na co się zdecydować. Wiem, że są jakieś Kindle czy coś w tym stylu ale nie wiem, które są warte polecenia + dochodzi do tego jeszcze kwestia kupna tabletu. Chodzi o to, że jakby różnica cenowa pomiędzy czytnikiem e-booków a jakimś niedrogim tabletem nie była tak wysoka to może zdecydowałbym się jednak na kupno tabletu. Zwłaszcza, że wtedy ja mógłbym z niego korzystać weekendami w szkole + dziewczyna też by sobie chwaliła przeglądanie na nim Internetu czy zagranie w jakąś małą grę.

Nie wiem też jaki mam sobie zarezerwować budżet na takie cacko. W pracy myślałem o czymś za jakieś 200-300zł z lekką nadwyżką ale teraz widzę, że to całe Kindle kosztuje po 400-500zł. Tablet, z którego da się w miarę wygodnie korzystać kosztuje pewnie jeszcze więcej tak?

Możecie mi doradzić co w tej sytuacji zrobić? Robię sporo zakupów na Aliexpress więc jak jest tam jakiś niskobudżetowy tablet w fajnej cenie to mógłbym się skusić. Nie zależy mi w sumie na niczym konkretnym - przeglądanie Internetu, książek + jakieś małe gry ale w dużym stopniu nacisk kładę na płynność działania. System nie wiem jaki bo nie wiem jak to tam dokładnie wygląda jeżeli chodzi o specyfikacje. Tablety z normalnym Windowsem chyba są za drogie na mój budżet.

Co byście na moim miejscu wybrali? Możecie mi lekko zarysować jak wygląda ta ,,scena" tabletów i czytników jeżeli chodzi o specyfikacje i przede wszystkim o półki cenowe?

#tablet #tablety #telefony #aliexpress #czytniki #czytnikebook #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #komputery #ksiazki
  • 21
@Vojak: czytać spore książki na tablecie to nadal męczenie oczu. Ja od siebie polecam czytnik z podświetleniem, sam mam kindle paperwhite1 i jestem bardzo zadowolony, widzę że teraz można dostać pw2 za 400 zł używkę albo 460 nowy (tyle, że wersja z wyświetlanymi reklamami przy wyłączonym czytniku)
@Axoi: No tak. O tym nie pomyślałem.

Tylko, że z drugiej strony myślę, że z przeglądania internetu na tablecie korzystałaby podobnie jak z czytania książek. Więc jak znajdę jakiś tańszy tablet, który jest wart uwagi to może jednak zdecyduje się właśnie na niego.

Jeżeli nie będzie nic konkretnego w cenie 300-400zł z tabletów to może zdecyduję się na czytnik.

@michal1358:
@Vojak: Tylko Kindle. Inne czytniki są dla podludzi, a czytanie na tablecie mija się z celem - to nie mały ekran męczy oczy, tylko jego świecenie.
@Vojak: Nie, bo nie ma podświetlenia a ekran sam z siebie nie świeci.
Classica już nie produkują, dlatego ciężej go dostać i podrożał. Do tego ma klawisze, a paperwhite jest dotykowy.
@Vojak: ja ze swojej strony polecam Nook'a simple touch mam dwa w domu odpowiednie 1 i 2 lata i działają bez problemu. W cenie koło 200zł masz już wersję z podświetleniem, a wygoda w porównaniu z czytaniem z tabletu niesamowita
@fanfarek: zależy od tego jaki masz pdf, jak z samym tekstem to super, jak głównie jakieś tabele czy rysunki to reflow potrafi to mocno zniekształcić i lepiej spróbować albo na tablecie albo czytniku z większą przekątną ekranu
@fanfarek: tablet to zabawka do gier. Kindle ładujesz raz na miesiąc albo dwa, a nie codzinnie. Można czytać skany pdf aczkolwiek jest to średnio wygodne. Najlepiej mieć dedykowany format .mobi, jest też cyfrowy format książek .epub który jest w pełni konwertowalny do .mobi. Praktycznie każdą książkę w tym znajdziesz. Jeżeli chodzi o pdf, to ja zawsze obracam ekran w poziomie i czytam w ten sposób.