Wpis z mikrobloga

Rok 1170. Wielkie niebieskie cholerstwo zostało imperatorem HRE. Długo nim nie było. Teraz jest problem. Bo albo będę z nimi w sojuszu, albo z Bizancjum. W sumie zbutowanie Francji może być ciekawe. Nie muszę się bawić w nawracanie. Mam sojusz i RM z Hiszpanią. Wiec może warto próbować mod oczywiście extended timeline. Dziś za dnia mogę wrzucić mapę jak to póki co wygląda.
#eu4
  • 7
@SansEar: wybacz. Późno było jak to pisałem. Francja przez chwilę była cesarzem HRE. Zaraz wybuchnie wojna między Francją a Bizancjum. Z oboma krajami mam RM i sojusz. W ramach bezpieczeństwa mam też sojusz i RM z Hiszpanią. Teraz pytanie. Jak Bizancjum zaatakuje Francję to się przyłączyć i mieć w nich sojusznika w podboju Francji czy lać ich razem z Francją.
@wilkuwdz: brzmi jak plan. Póki co udało się uniknąć wikłania się w konflikt Bizancjum vs Francja. Lali się na własną rękę jednocześnie wspomagając mnie w wojnie z Węgrami, szwabią i Bawarią. Teraz póki między nimi jest pokój, podbiję nimi rusków. Muszę oszczędzać MP bo mam 75% paska buntu czy innej wojny domowej. Jak sprawdzić ilość MP i kasy danego kraju?

A z ciekawostek Skandynawia wywaliła GB z wysp.