Wpis z mikrobloga

@Cezar1988: @elvisiako: Za to akurat zapłaciliśmy 105 zł, to jest zestaw dla 3 osób (w praktyce najadły się 4).
@Algeroth: Sam kiedyś nie byłem do tego przekonany ("surowa ryba, bleee"), ale raz spróbowałem dobrze wykonanego sushi i się przekonałem, że tak naprawdę ta ryba tam to jest dodatek (i to wcale nie wymaganym, są np. maki tylko z ogórkiem), a najważniejszymi składnikami są specjalnie przyrządzony ryż, sos sojowy i
@zebatykocur: Nie wiem, bo to w sushi barze jedliśmy.
@robithc: Sushi to jest bardzo szeroki temat. Może kupiłeś coś, co akurat Ci nie podeszło, ale to nie znaczy, że inne rodzaje by Ci nie smakowały. Polecam np. spróbować maków z pieczonym łososiem, tam się nie ma prawa nic ciągnąć i smakują genialnie.
@lozik: Też o tym kiedyś słyszałem, ale to podobno tylko legenda ( ͡° ͜ʖ ͡
@robithc: ryba żylasta?
Chodzi tu o to, że trzeba się przekonać do tego, że ryba jest surowa - moze to być rownie ciężkie, jak dla niektórych zjedzenie tatara. Surowe mięso ma swoją specyfikę i jasne, że nie każdemu może podejść. Za pierwszym razem, jak jadłam sashimi, to też nie byłam przekonana. Teraz uważam, że świeży, surowy łosoś z sojsosem to najlepsze jedzenie świata:)
@gugas: no właśnie chyba chodzi o kwestię przekonania, bo jak jadłam sushi (za którym zdecydowanie nie szaleje) to nie mogłam go przełknąć, zostawało mi w ustach jak najgorszy kotlet-podeszwa więc chyba też automatycznie użyłabym określenia "żylaste", mimo że mojej siostrze smakowało bardzo i podobno było dobrze przyrządzone. :P