Wpis z mikrobloga

#pytanie #firma #probaoszustwa

Gdzie to zgłosić? Ewidentna próba wyłudzenia. (Oczywiście nie było żadnej rozmowy, ani usług)

Drodzy Panstwo, w nazwiazaniu do rozmowy telefonicznej z poniedzialku, tj. 15/12, przesylam fakture VAT do rozliczenia.

Haslo do faktury to: faktura


--

Roman Twardowski

Starszy pracownik administracyjny


WaterTransPL

ul. Aleje Jerozolimskie 21

01-034 Warszawa
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kulisz: Nieprawdopodobne. Maila można pomylić w ramach swojej bazy klientów, a ja z nimi nie miałem nic do czynienia.
  • Odpowiedz
@Ned: Widzisz, ja z cyfrowym polsatem też nie miałem nic doczynienia a przez 3 miesiące dostawałem od nich fakture bo jakiś idiota zrobił notorycznie literówkę w nazwisku
  • Odpowiedz
przecież to zwykły masowy spam


@Logan00: Po pierwsze nie zwykły spam, bo spam z wyłudzeniem. Po drugie pytałem gdzie to zgłosić, a nie co to jest.
  • Odpowiedz
@Logan00: Nie otwieram spakowanych załączników od nieznanych adresatów, więc nie wiem co kryje się pod tą fakturą. Opcje są dwie: to fikcyjna faktura, którą ktoś może opłacić z roztargnienia, albo w pliku kryje się jakiś szkodliwy soft. W obu przypadkach można coś z tym zrobić.

taki pseudo dokument nie ma mocy


Co z tego, skoro masa firm opłaca faktury jak leci? Pewnie na takich liczą.
  • Odpowiedz
Do mnie też przyszło. Zobaczcie z jakiej domeny - uzyskacie w ten sposób dane kontaktowe. Nie chcę robić kłopotu właścicielowi. Rozmawiałem z nim telefonicznie. Powiedział, że chce to zgłosić na Policji
  • Odpowiedz