Wpis z mikrobloga

#architektura #spamarchitektoniczny #architekturawnetrz #januszearchitektury

#pr0architektura <--- kto chce zobaczyć ciekawostki z arch proszę subskrybować

Czego nie ma we współczesnym budownictwie nowoczesnego Polaka bo to wstyd ?
drewnianej konstrukcji.. pozostała tylko cegła, beton ,silikat, bloczki betonowe, stropy Akermana ,
Wiadomo nowoczesny polski dom musi być nieśmiertelny.
Dzisiaj w ramach edukacji architektonicznej wykopków.
Konstrukcja domu nie musi być powiązana "ściśle" z elewacjami, tak samo nie musi być zawsze betonowa.

jak się komuś podoba - to plusiki

w komentarzach rzut, przekrój ,wnetrze, model
pr0t3r - #architektura #spamarchitektoniczny #architekturawnetrz #januszearchitektury...

źródło: comment_6M4706qrk1KlLWYOkIQlCg8WxK5XjC5Z.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@pr0t3r: Może dlatego, że polacy chcą mieć domy z trwałych materiałów i nie mają zaufania do drewna. Ja osobiście mam w planach budowę domu z drewna, bo dla jednego pokolenia wystarczy i nie jest aż tak drogo jak się wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sharkslayer
hehe nie pomyslałem o tym w ten sposób :), ja bym nie chciał w tym mieszkać (słaby rzut wg mnnie), rozpatruje to w ramach eksperymentu i rzeczy których w PL nie uświadczymy zbyt często
  • Odpowiedz
@pr0t3r: Mam pytanie jest możliwość zrobienia w Polsce domu np z kontenerów(konstrukcji spawanych) z elementami drewna ?! nadzór budownlany się nie przyczepi?!
  • Odpowiedz
@d252 hmm, Zależy jak chcesz to zrobić. Powiem ci w tajemnicy że przy najdroższej łazience w PL, urzędnicy przyczepili się do warstw w stropie argumentując - "u mnie na działce jest inaczej". A to dopiero początek problemów. Może kiedyś spisze problemy urzędnicze jakie miała ta budowa.
Wg mnie jest to możliwe tylko trzeba dobrze papiery złożyć. Jak nie przyjmą to wysłać że to wiata albo garaż nie na stały pobyt ludzi. (jeżeli
  • Odpowiedz
@pr0t3r: na zajęcia z architektury miałem właśnie do zrobienia kościół, w dodatku prowadzący specjalizował się w tego typu budynkach no i miał lekkiego fioła na ich punkcie. Przemaglował mnie do tego stopnia że zaczęło śnić mi się to po nocach, a jak zobaczyłem rzut...
  • Odpowiedz
@d252 subskrybuj kanał, na dniach wrzucam dom wykonany z modółów. Może nie taki dom o jakim myślisz, ale też innowacyjny konstrukcyjnie.
  • Odpowiedz
@pr0t3r: u mnie występuje belkowanieboner ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego domy z drewna tak motzno. Moi rodziciele zbudowali sobie dom z cegły i jak go widzę to mi smutno. Da się żyć, ale oczy bolą.
  • Odpowiedz
@pr0t3r: z zewnątrz wygląda świetnie - prosto i nowocześnie. Ale wewnątrz zostawienie niezabudowanych belek konstrukcyjnych to kicha. Przy użytkowaniu będzie tam osiadał kurz i trzeba się trochę nagimnastykować, żeby go stamtąd pousuwać.
  • Odpowiedz
@claudio1
Zgadzam się, ale ja bym nie starał się sprzątać z tych belek kurzu chyba że na święta.
Zresztą jak ktoś się decyduje na taki dom to decyduje się na wszelkiego tego typu konsekwencje, np fakt że ciężko to będzie ogrzać itd itp.
  • Odpowiedz