Wpis z mikrobloga

Siema żużlowe Mirki! Jak oceniacie dzisiejsze transfery Włókniarza? Przypomnę, że do klubu w ostatnim czasie dołączyli Claus Vissing, Oliver Allen, Oleg Biesczastnow, Nikolaj Busk Jakobsen i Dawid Stachyra. Dodając do tego zawodników, którzy mieli już podpisane umowy z klubem (Miturski, Malczewski, Portas, Polis, Pych i Kasprzyk) myślę, że mamy już gotowy skład do walki w II lidzie.

Osobiście, po lekturze wywiadów z prezesem Świącikiem trochę inaczej wyobrażałem sobie koncepcję zespołu. Szkoda, że nie postawiono na doświadczonego Petera Karlssona, który miał się wcielić w mentora naszych juniorów. W roli młodego zagranicznego zawodnika najprawdopodobniej wcieli się Jakobsen/Biesczastow (choć doświadczenie z ruskimi Włókniarz miał ostatnio słabe). Lekkim nie porozumiem wydają mi się kontrakty Allena i Vissinga. O ile Duńczyk może być faktycznym wzmocnieniem, o tyle Angilik w średnim wieku (jak na żużlowca) i średnimi wynikami wydaje się być opcją rezerwową. I jeszcze jedna obawa, żeby za młodym Stachyrą nie przyszedł stary i nie zaczął mieszać w klubie/przy torze jak 2 lata temu. Mam nadzieję, że na tych transferach nie ucierpią nasi wychowankowie, którzy z solidnym sprzętem w II lidzie powinni sobie spokojnie poradzić. Reszta klubów nie odkryła jeszcze kart więc ciężko prognozować o co Włókniarz powalczy takim składem. Wiadomo wszystko zweryfikuje sezon i walka na torze. Póki co taka jest moja ocena składu na papierze.
#zuzel #czestochowa
  • 14
@Kolodziej: Ja tam się cieszę, że Dawid znalazł swoje miejsce. A w odniesieniu do tego co piszesz, w żużlu podoba mi się to, że ktoś może okazać się diamentem który nagle się ujawnił. Jest lekka nuta niepewności, zwłaszcza z przelotowymi tłumikami. Początek sezonu może być bardzo albo smutny albo ciekawy. Zostało ile coś koło 12 tygodni? Życzę Włókniarzowi jak najlepiej. I sportowo i finansowo.
@Kolodziej: powinniście raczej awansować w tym sezonie. Tym bardziej, że pewnie 2 drużyny wejdą do I ligi.

Stachyra powinien być mocnym seniorem u was, o ile budżet mu pozwoli. Z Wybrzeża chyba jeszcze kasy nie odzyskał, u nas wiele nie zarobił, u was chyba za podpis nic nie dostał. Mam nadzieję, że go nie dopadnie taka II ligowa wegetacja.
@w_t_d: Dokładnie, zapowiada się sezon pełen niepewności. Powrót przelotowych tłumików, wielkie roszady w ligach i na rynku transferowym. Za jakieś 3-4 miesiące będziemy wiedzieć o wiele więcej. Dzięki za dobre życzenia cumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kolodziej: Z Clausa Vissinga Częstochowa powinna być zadowolona. Dwa sezony jeździł u nas (KSM Krosno) i naprawdę ładnie jeździł. Najlepszy zawodnik w drużynie. Jak nie spocznie na laurach to może być liderem Włókniarza.
@Patres: No własnie skoro był u was liderem to jak myślisz dlaczego wybrał przeprowadzkę. Konflikt z zarządem, lepsze warunki finansowe w Częstochowie, logistyka? Plus dla nas w meczu z Wilkami bo to będzie jeden z niewielu zawodników (chyba jeszcze Miturski), który kojarzy wasz tor i resztę II ligowych.
@Kolodziej:

Konflikt z zarządem

Wątpię. W klubie panuje dobra atmosfera.

lepsze warunki finansowe w Częstochowie

Tak:

Oczywiście po udanym sezonie chcieliśmy, żeby Claus został z nami na kolejny rok, jednak nie byliśmy w stanie zawodnikowi zaoferować tak dużej podwyżki, na jaką ten liczył. Clausowi dziękujemy za reprezentowanie Wilków na wysokim poziomie i w nowym klubie życzymy mu powodzenia!

Link do fanpage'u KSM Krosno

Moim zdaniem Vissing powinien powili przestawiać się na
@Kolodziej napisałeś, że trochę inaczej wyobrażałeś sobie skład po wypowiedziach Prezesa. No, ale każdy chyba wiedział, że nawet w 2 lidze samymi juniorami plus Karlssonem nie zawojowalibyśmy świata. Dlatego uważam, że Prezes zrobił dobrze, że zakontraktował tylu zawodników, może poza Allenem, który uważam, że jest niepotrzebny. Jeżeli chodzi o Vissinga, to fakt, jest dobrym zawodnikiem, ale w Częstochowie będzie się stawiało na rozwój Jakobsena i może Biesczastnowa ( z przewagą tego pierwszego
@Kolodziej @ktoszpolnocy: Nie wydaje mi się, żeby dwie drużyny awansowały. Obstawiam, że ostatnia z PLŻ pojedzie w barażu z drugą z PLŻ2. Tak było ostatnio, kiedy w pierwszej lidze jeździło 7 drużyn.

Co do Czewy, dobra ekipa, na play-off na pewno, ale w tej lidze składy zmieniają się co okienko, więc trudno cokolwiek prognozować - poza tym, że Włókniarz, Gdańsk, Krosno i być może Lublin prawdopodobnie będą tworzyć czołówkę ligi.