Wpis z mikrobloga

Witam.
Na starcie chciałbym napisać, że nigdy nie miałem nic wspólnego z programowaniem, jednakże jestem bardzo zdeterminowany. Troszkę poczytałem i wszyscy mówią, że w nauce najważniejszy jest jakiś cel. A jaki jest mój cel? Do końca wakacji stworzyć swoja pierwszą grę na androida. Na czym miała by ta gra polegać? Chciałbym stworzyć grę coś al'a icy tower, jednakże bez odbijania się od ścian, po prostu skakanie coraz wyżej, a utrudnieniami miały by być np. meteoryty,lawiny,deszcze itp. Chciałbym, żeby w grze występowały także przeróżne bonusy, od większych skoków do teleportów itp.

I tutaj mam bardzo ważne pytanie. Czy naukę zacząć od przeczytania książki, czy może na bieżąco się uczyć to czego potrzebuje do zrobienia tej prostej gry. I jeżeli lepiej by było zacząć naukę od poradników w internecie, to mógłby mi któs w tym pomóć? Najbardziej ciekawi mnie od czego zaczynały osoby na moim poziomie, czyli zerowym, które miały jasny i klarowny plan na pierwszą aplikację lub grę.


Z góry dziękuje za pomoc :)
#java
  • 11
@Typowy_polak: odnośnie tworzenia platformówek w javie raczej nie podpowiem, ale ogólnie to książki potrafią przynudzić więc na początek lepiej się uczyć z tutoriali gdzie piszemy jakiś kod, druga rzecz każdy ma swoją krzywą uczenia, n ie przejmuj się jak ci coś nie wchodzi do głowy od razu, może się okazać że po opanowaniu podstaw jesteś bardzo dobry w bardziej zaawansowanych zagadnieniach. Pozdro i powodzenia :) !
@Typowy_polak: ja ci nie pomogę bo sam zaczynam (znam jakieś podstawy c++ i zrobiłem poradnik do libgdx ;) wiec soras, a co do wieku to kurde im wcześniej tym lepiej ja np. Mam 15 lat (choć interesuję się id bardzo dawna (kiedyś coś klikałem w mmf2, od początku 2014 do listopada robiłem i mam zamiar jeszcze trochę porobić w Game Makerze) i interesuje mnie java + libgdx lub właśnie Unity (C#)