Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki i Mirciątka. Zmieniam telefon, znaczy chcę zmienić, bo mój budżetowy Szajsung Ace2 mnei #!$%@?. Chciałem kupić Nexus 5, potem One Plus One, ale potem pomyślałem: "Na #!$%@? Ci on(e)?". Kasę niby mam na niego, ale dziś naszła mnie myśl: "Bierz Moto G! Zaoszczędzisz drugie tyle pieniędzy!" I się chyba zdecyduję na Moto G LTE. Utrzymacie mnie w moim przekonaniu? Liczę na Was #bojowkamotog! :
#motog
  • 16
@Blendi: utrzymuję Cię w przekonaniu ;) to świetny telefon w przystępnej cenie, już nie raz to pisałem. Sam posiadam już dość długo model bez LTE, ale z 16 GB pamięci. W razie jakichkolwiek pytań - pisz śmiało!
@johnq: Właśnie chodzi mi o płynności działania wraz z upływem czasu. Mój samsung nie nadaje się już do użytkowania, nawet po pełnej reinstalacji. Nie planuję używać jej do nie wiadomo czego. Dzwonienie, smsy, Wykop, 9gag, czasem fejsik, GG, internet i inne pierdy. Niekoniecznie na raz :P
Aha i jeszcze jedno. Używasz Stockowej wersji? Bo nie chce mi się bawić w inne romy.

@Strigiformes: Twoje argumenty powoli mnie przekonują! :)
@Blendi: więc tak: używam stockowej wersji, od nowości (ponad 6 miesięcy) telefon nie był czyszczony, formatowany itp. Używam telefonu podobnie jak Ty, czasem najdzie mnie ochota na jakąś grę, a i tu jest miłe zaskoczenie bo telefon radzi sobie bardzo dobrze. Po takim czasie użytkowania wszystko nadal chodzi bardzo płynnie i sprawnie! Bateria również miło zaskakuje, wbrew pozorom przy cięższym użytkowaniu nie muszę jej ładować co noc. W telefonie podobno jest
@Blendi: Tylko zastanów się czy potrzebujesz pierwszej czy drugiej generacji. Jeśli drugiej to może warto poczekać, bo wyjdzie wersja LTE z większą baterią.
@johnq: Właśnie ten prawie czysty Android mnie przekonuje do Moto G / Nexusa. Z baterią mnie miło zaskoczyłeś. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu się zaopatrzę w ten aparacik, zanim znów pomyślę o innym telefonie :)
Ah, byłbym zapomniał. Jak wygląda sprawa ze zdjęciami? Nie oczekuję poziomu lustrzanki, ale od czasu do czasu chcę na szybko pyknąć zdjęcie telefonem.
@mishek: Będzie większa bateria, ale i większy ekran jest, więc się wyrówna. Nie potrzebuję też dualsima. Aparat wprawdzie ma lepszy, ale nie oszukujmy się, to nadal aparat w telefonie. Bebeszki są te same a w 1gen LTE lepsze zagęszczenie pikseli :) Chyba, że o czymś zapomniałem, to powiedz proszę, wiadomo, zanim kupię trzeba poznać wszelkie aspekty :)
@Blendi: każdy o to pyta :) wbrew obiegowej opinii, jest dobrze! Do zwykłych zdjęć na co dzień w zupełności wystarczy. http://fotowrzut.pl/Z3XDRX429E Pod tym linkiem masz 3 moje przykładowe zdjęcia z wakacji, możesz je sobie powiększyć do pełnej rozdzielczości oraz ocenić samemu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Blendi: szczerze to nie zauważyłem czegoś takiego, ale ja nie jestem jakimś pro-user'em Androida. ;) To mój pierwszy telefon z tym systemem. Jeżeli to może być jakiś wyznacznik to przy wideo-rozmowie na Skype można bez zadyszki robić inne rzeczy, typu przeglądać www itp.
@Blendi: Napisałem o tym w razie gdybyś chciał 5 calowca. Ten podstawowy teraz dostępny ma baterię taką jak pierwsza generacja, więc branie go byłoby błędem. Osobiście mam 1gen LTE i mogę ponarzekać na pamięć. O ile mam 8GB +gniazdo microSD, to na karcie trzyma się raczej luźne pliki. Gry trzeba instalować wewnątrz i nie każde dają opcję przeniesienia na kartę. Nie miałem problemów z zamykającymi się procesami. Czytałem że np. na
@johnq: Czyli rewelka :) O to mi właśnie chodzi. A jak kupię telefon za ~700zł, zamiast za 1500+, to po roku czy półtora nie będzie mi szkoda wymieniać na coś lepszego :)
@Blendi: dokładnie. Co ważne kupujesz nowy telefon ze sklepu z normalną gwarancją, a nie kombinowaną/wysyłkową jak w przypadku OPO (chociaż to pewnie też świetny telefon).