Wpis z mikrobloga

Mam pytanko, chciałem kupić jakieś kino domowe, w sensie głośniki. Miał być sound bar ale skoro za podobną cenę mogę kupić dobre 5.1 to chyba się zdecyduję tylko nie wiem czy mogę taki zestaw ( i jak ) podłączyć do TV czy potrzebuje do nich wzmacniacza? Może jakiś audio janusz mi pomóc?
http://www.teufelaudio.co.uk/home-cinema/consono-35-mk3-p13800.html?PHPSESSID=72bdf110580e95a919ca7133dfc85b0d

#audio #audioboners #audiofile #pytaniedoeksperta #elektronika

sorry za ostatni tag ale wy powinniście znać odpowiedź na moje pytanie.
  • 3
  • Odpowiedz
@Domenico: wzmacniacz masz w basie, wejście jack :) nie kupiłbym tego jako kina domowego :) kup lepiej coś w zestawie z DVD/BR żeby dało się podłączyć przez hdmi bo inaczej nie uzyskasz prawdziwego dolby
  • Odpowiedz
@100mph: A no właśnie tak myślałem, czyli wzmacniacz jednak jest w subwooferze z tym że jak podłączę to typowo przez jacka to nie będzie grało jak 5.1. No ale skoro streamuje sobie filmy z pc na tv to chyba nie wiele wersji ma ścieżki dźwiękowe 5.1?
  • Odpowiedz
będzie grało jak 5.1 ale efekty dźwiękowe będą emulowane więc jeśli w ścieżce oryginalnej w danej chwili dźwięk słychać tylko w prawym tylnym głośniku (np. dźwięk otwieranych drzwi), to Ty usłyszysz to jako prawy kanał - przód + część dźwięków na tylnym :P co do streamowania dźwięków z pc to chyba zależy w jakiej jakości i czy dolby jest w filmie streamowanym ... jak jest to pc do tv przez hdmi i
  • Odpowiedz