Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie! Gdzie we Wrocławiu kupić Ciechana Grand Prix? Chciałbym porównać z Jankesem, którego mam zawsze pod ręką w PiP-ie. Da się go dostać w jakimś zwykłym sklepie, czy tylko specjalistyczne (które)?

#piwo #wroclaw
  • 15
@ictu: To nie jest kwestia jednorazowej akcji tylko zachowania Browaru Ciechan i jego właściciela. Poczytaj co zaszło pomiędzy nimi a autorem receptury - Czesławem Dziełakiem (chociażby tu). Ale robią dalej Ciechan AIPA, jak chcesz to szukaj tego - Drink Hala, Piwny Ten Świat, Graf Alkohole, Beer O'clock - to kilka adresów, gdzie mogą być.
@elczikeno:
Ta lekka zmiana receptury to dodanie jednego rodzaju chmielu, wraz ze zmniejszeniem ilości chmielu generalnie (czego oczywiście nie podaje się na etykiecie). Ogólnie wyszedł sporo słabszy niż GP.
@ictu: nie jednorazowa (było kilka warek) ale tymczasowa. Możesz kupić w conajmniej kilku sklepach :
-wspomniana już Drink Hala
- graf alkohole (skrzyżowanie Wesołej i Gajowej)
- piwo czas (św. Antoniego)
- delikatesy w feniksie (rynek)
- osiedlowy jakoś na Nowym Dworze (niestety nie wiem gdzie dokładnie, kumpel tam kupuje często i mówił, że nieźle zaopatrzony)
-101 gatunków piwa (legnicka chyba - znajdziesz ich w necie jak coś)
@elczikeno:
Jest większa słodycz (wyższy ekstrakt, trochę inne słody).
GP: 15.5/5.4
słody: Pilzneński, Pszeniczny, Monachijski, Karmelowy
chmiele: Magnum, Columbus, Citra, Amarillo, Centennial
CIAPA:* 16.5/5.4
Pilzneński, Monachijski, Karmelowy, Melanoidowy,
chmiele: Warrior, Magnum, Columbus, Centenial, Simcoe, Mosaic, Amarillo

*)zapis celowy
osiedlowy jakoś na Nowym Dworze (niestety nie wiem gdzie dokładnie, kumpel tam kupuje często i mówił, że nieźle zaopatrzony)


@Spratus: pewnie chodzi o niejakiego „Papieża” przy Krzyżówce idąc w stronę gubińskiej na lewo przed Lidlem obok jakiejś azjatyckiej knajpki.

Z dobrze wyposażonych (ale więcej win) to jest też niedaleko na Muchoborze Małym obok knajpki Dalida.
@ictu: bylo pisac jaki rejon miasta... na grunwaldzie w pasazu na dole (TF delikatesy czy jakos tak).
U kudlatego na nowowiejskiej rog reja.
Delikatesy centrum sienkiewicza rog gornickiego.
Na kromera sklep z piwami.
@gaska: O matko. Piwa się po prostu chciałem napić, a tu się okazuje, że sprawa tak śmierdzi, że mi się po całym mieszkaniu rozniosło...

@zwierzak2003: Kiedyś Piwnica to był mój ulubiony sklep, ale teraz często po prostu nie mam czasu, dlatego pytałem o "zwykłe sklepy", licząc, że gdzieś przy okazji dostanę to piwo.

@brass: Z tego co piszesz, to wychodzi, że nie jest to lekka zmiana, tylko po prostu