Wpis z mikrobloga

#laptop #naprawalaptopow Jestem Januszem ktory wlasnie cieszy sie ze sam dolozyl ramu do lapka xD Mam pytanie, mam 2 sloty w lapku, jak sprawdzic ile moja plyta glowna czy co tam jest za to odpowiedzialne pociagnie ramu max? W sensie ile moge maksymalnie wladowac zeby mialo to sens?

BTW drugie januszowe pytanie xD Dysk SDD mozna wrzucic w miejsce zwykego dysku? :)

Miejcie litosc i nie badzcie elektorda ;)
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a i pytanie nastepne... mam te ramy w trybie dual channel, czy musza byc tej samej firmy ramy zeby to dzialalo i co to jest? bo gdzies na allegro wyczytalem ze musza byc tej samej a ja mam jeden kingstona i jeden jakis noname
  • Odpowiedz
@Perlo: Na stronie producenta powinno być napisane, ile Twój laptop obsługuje max RAM.

Pytanie 2: można SSD podpiąć w miejsce zwykłego dysku, bądź kupić kieszeń na dysk i wsadzić zamiast napędu.
  • Odpowiedz
@pneumokok: ja pierdziele nie lenistwo tylko brak czasu, dobra ide na elektrode serio. ja w swojej dziedzinie jak sie znam to pomagam innym nie mowie google, myslalem ze tak samo mi pomozecie bo zawsze lepiej sobie pogadac z kims i podopytywac niz suche dane z googla brac
  • Odpowiedz
@Perlo: Jako Janusz (prawilny a nie jak ty via. 2 imię) ktoś kiedy ś tłumaczył mi że komp lepiej współgra z takimi samymi komponentami czyli 2x2gb zamiast 2gb i 1gb. Ile w tym prawdy nie wiem jestem Januszem. Ale jak ktoś kiedyś mi tłumaczył to wydawało się racjonalne.
  • Odpowiedz
@Perlo: najważniejsze, żeby były takie same prędkości i np. żeby obie były dwustronne. Ten 1 gb przy takim procku jaki masz (a pewnie intel core 2 duo) może dać sporo mocy, ale obserwuj sobie czy zjada ram do końca. Jeśli tak będzie to wymień tą 1GB na taką samą jak masz 2GB no i oczywiście będziesz musiał mieć do tego system 64 bitowy, bo na 32 bit będziesz miał tylko
  • Odpowiedz
@markolm: tak tak o systemie wiem. mam 64bit, ram obserwuje ale poki co ciagle sa luzy nawet jak poodpalalem pare testow na szybko.

btw sporo mi sie grzeje lapek, tzn temperatura 60*C przy normalnym siedzeniu na necie to norma? bo wydaje mi sie ze momentami przycina ;)
  • Odpowiedz
@Perlo: dużo, ale nie ma co panikować. Jak już wymieniłeś ram, to może następnym krokiem jest wywalenie wełny z wentylatora? :) Na pewno jest tam pełno kurzu.
  • Odpowiedz
@markolm: rozkrecilem wlasnie, czysty :D lapka tego kupilem tylko na chwile bo mi w poprzednim dysk padl i musialem na szybko cos kupic (nie bylo sensu naprawiac) ale nie lubie jak mi cos zamula wiec od razu go porozkrecalem troche i poczyscilem, chociaz trzeba przyznac byl zadbany ;)
  • Odpowiedz