Wpis z mikrobloga

Patrzcie jak Biedroń szkaluje biskupa!

Na pytanie, czy spotkał się z biskupem:

"A dlaczego miałbym? Jeśli biskup poprosi o audiencję, to się z nim spotkam, - tak jak i z wszystkimi innymi mieszkańcami. Jestem otwarty"

Olejnik zdziwiona: "Jeśli biskup poprosi o audiencję?"

Biedroń: "No, tak, przecież to ja jestem prezydentem miasta. Nie widzę żadnego powodu, dla którego to ja biskupa miałbym prosić o audiencję".

#4konserwy #neuropa #lewackihumor # #polityka
  • 20
@Destr0: mimo, iż prawą stronę wyssałem z mlekiem matki to uważam, że bardzo dobrze powiedział. Tak naprawdę w Polsce jest multum ludzi wierzących, którym nie podoba się obecny system patriarchatu np. moi dziadkowie uważają, że religia w szkołach nie powinna być finansowana z publicznych pieniędzy tak jak to ma miejsce teraz, tylko przez kościół, jako ogół z tzw. tacy - jesteś nie wierzący, wyznajesz inną religię/wyznanie nie powinieneś za to płacić
Prostaty nie badam bo nie muszę :-)


@serial28: nie masz? wycięli ci?

@menelaosPL: to jest rzecz, której wielu nie rozumie. To, że ktoś nie całuje biskupa po łapach, nie znaczy, że jest jakimś szatanem.

Najśmieszniejsi są ci chodzący do kościoła, co gadają na rydzyka, a jak przyjedzie biskup na święcenie boiska, to pierwsi przed nim klękają, całują po łapach itp. Do tego jeszcze kilka tysięcy złotych "płatne przed mszą" jak
@Destr0: i ja się z nim zgadzam, chociaż na ogół go nie lubię. Kościół sam sobie stworzył sytuację niezdrową i przez to jest krytykowany - gdyby jawnie nie mieszał sie do polityki, gdyby nie lobbował i nie naciskał zbyt otwarcie, a wykazywał się neutralnością polityczną, to mielibyśmy Kościół dla wszystkich. Obecnie jest to Kpścioł bardziej w stronę Kaczyńskiego i Rydzyka. Oczywiście, jest tu kwestia zaszłości historycznych, udziału Kościoła w walce przeciwko