Wpis z mikrobloga

@ymarq: kazda lampa detekcyjna ma inny przelicznik mocy dawki na ilosc zliczen na sekunde, z tego mozna obliczyc dawke skuteczna. Lecz ten pomiar bedzie obarczony sporym bledem jesli lampa bedzie wystawiona na dzialanie innego izotopu niz tego uzytego przy kalibracji.
  • Odpowiedz
@lim4k właśnie o to mi chodzi. Chcę zrobić jakieś przybliżenie, w jakikolwiek sposób, bo nie mam dostępu do ławy kalibracyjnej. Znasz takie metody? Z wydajnością lub obliczając C/kg ? dozymetr jest oparty o tubę gm oczywiście
  • Odpowiedz
@lim4k dokładnie tak zamierzam to zrobić!!! :) możesz mi powiedziec jeszcze skąd masz te dane? Jakieś oficjalne w miarę źródło. Charakterystyka mojego licznika, która była do niego załączona niestety nie zawierała tych danych i ja te wartości wzięłam z tuby SBM20. Wolałabym jednak mieć oficjalne źródło do BOI 33.
  • Odpowiedz
STS-5 SBM-20 BOI33 BOB33A sa zamiennikami z tego co udalo mi sie znalezc, moze nie maja idealnie identycznych parametrow ale sa bardzo podobne. Jedyne dane tej tuby to http://www.ebay.com/itm/BOI-33-SBM-20-Geiger-Counter-Tube-NEW-ex-army-DIY-dosimeter-radiacmeter-/171443174212 na dole masz kontakt do soby sprzedajacej, mozesz wyslac maila z pytaniem. Zamienniki maja bardzo podobne dane, wiec nie powinno byc jakis wielkich rozbieznosci. Pamietaj ze ta przeliczana wartosc bedzie tylko przyblizeniem.
  • Odpowiedz