Wpis z mikrobloga

Kiedyś jeszcze w #licbaza nauczycielka języka polskiego postanowiła udowodnić nam jak trudno jest opisać lub namalować ludzkie emocje. W tym celu postanowiła urządzić kalambury. Poprosiła jednego z kolegów i powiedziała mu na ucho jaką emocję ma namalować. Jako, że w komunikacji międzyludzkiej królowało wtedy gg, kolega bez nawet chwili namysłu złapał za kredę i namalował dwa znaki:

:[

Na co oczywiście cała klasa, również bez chwili namysłu, chórem odpowiedziała - złość. Nauczycielka kompletnie nie wiedziała co się właśnie odwaliło i nie mogła zebrać szczęki z podłogi :D Przerwała swoje kalambury i poprosiła, żebyśmy pokazali jej tego więcej.

#coolstory #truestory #nostalgia #gg #gadugadu #szkola
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miki4ever: Prawdopodobnie jesteź level nizszy niż 18, dlatego... Prezentacja maturalna to oralne opisanie tematu który wybierasz sobie na prezentację. Wygłąszasz go przed komisją złożoną z dwóch polonistek które cię nie uczą. Możesz się posiłkować kartkami papieru, komputerem. Następnie komisja ma za zadanie zadawać ci mądre pytania, na które musis zmądrze odpowiedzieć. Potem wystawiają ocenę.
  • Odpowiedz
@WMPP: Jeszcze 10 lat temu nie bylo takich zabaw:) Jaki jest sens przygotowywania prezentacji w domu i jej oceniania na maturze? Zdarzylo sie kiedykolwiek komus tego nie zaliczyc?
  • Odpowiedz
  • 0
Nie słyszałem o takim przypadku. Prezentacja maturalna jest pierwszą formą takiego opracowania tematu, prawie wszyscy się stresuja (ja się nie stresowałem) i jest głównym tematem rozmów przez dwa tygodnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@miki4ever: Kolezanka nie zaliczyla, bo zamiast mowic z glowy czytala z kartki. Mozna bylo miec ze soba plan ogolny prezentacji, a ona wokol tego planu lekko olowkiem napisala sobie calosc i czytala. Komisja sie zorientowala i jej nie zaliczyli.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Jak to teraz wygląda nie wiem, ja byłem chyba drugim rocznikiem, który robił te prezentacje i na gorszą lub lepszą ocenę, ale zaliczali każdemu jeśli nie robił tego typu wałków.
  • Odpowiedz