Wpis z mikrobloga

Cała prawda o projekcie Pendolino. Dość kłamstw i manipulacji.

Część z Was wie, że interesuję się m.in. pociągami i orientuję się conieco w temacie #pendolino Zebrałem chyba większość mitów o pociągu Pendolino jakie krążą w mediach i społeczeństwie od czasu przyjazdu pierwszego pociągu do Wrocławia w sierpniu zeszłego roku.

Pendolino nie ma gdzie jeździć? Nie mieści się na torach? Nie pojedzie w zimie? Powtarzasz medialne bzdury.

Tak jak ktoś kiedyś napisał, jest 100 innych powodów do krytykowania zakupu tych pociągów, ale nie idiotyzmy typu Pesa zrobi lepsze i za 1/3 ceny. Może takie gadanie byłoby niegroźne, ale media ogólnopolskie otwarcie kłamią w wielu sprawach związanych z tymi pociągami.

Wiem, że kolej i Pendolina nie każdego obchodzą, ale tutaj też chodzi o coś innego. O to, jak ludzie łatwo łykają brednie.

#mikroreklama #pkp #kolej #pociagi #intercity #neuropa #4konserwy

Tekst będzie aktualizowany.
kakaowymistrz - Cała prawda o projekcie Pendolino. Dość kłamstw i manipulacji.



Czę...

źródło: comment_0nfOfy6mxx3ULpNYNDdROZ78SuGfs9es.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: Popraw ten fragment:

12. Pendolino nie są dostosowane do polskiej infrastruktury.


BZDURA


Kontrakt zakłada dostarczenie pociągów dostosowanych do polskiej infrastruktury. Testy wypadły pozytywnie, pociągi dobrze współpracują z polską infrastrukturą, niedługo powinny otrzymać homologację i pierwsze składy zostaną przekazane PKP Intercity.
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: trochę boli, że świadomość w narodzie jest fatalna na ten temat. 99% ludzi jest przekonanych, że pendo jest #!$%@?, przepłacone itd. Polskie było by lepsze i przez pół taniej. Po co, na co...

Każda pierdołowata awaria będzie na żółtym pasku w krajowych mediach. Ostatnimi czasy już odechciewa się z tym walczyć ;/
  • Odpowiedz
@babisuk: Będzie żółty pasek, ale w końcu wrzuciłem ten tekst i mam satysfakcję, że oświecone, niezależne "prawicowe" wykopki to zakopują.

Rok, dwa i ludzie się przyzwyczają, tak samo jak do F16 i Dreamlinerów.
  • Odpowiedz