Wpis z mikrobloga

Drogie mirki.

Chciałbym zostać motocyklistą. Prawo jazdy B mam od dawna, więc mogę już na lekkich motocyklach jeździć, wiem, że wypadałoby się najpierw nauczyć więc się trochę przeszkolę, ale co dalej?

Nie chcę podejmować decyzji bez posiadania KONKRETNEJ wiedzy w temacie i potrzebuję pomocy. Na początek chcę sobie coś lekkiego i taniego, ale zdolnego do jazdy w terenie (dojazd do domku w lesie po drodze złożonej z dziur i wybojów, do tego jazda po polnych drogach, ogólnopojęta turystyka, oczywiście tam, gdzie prawo pozwala + dojazdy do pracy w mieście) jakąś np. używaną Yamahę WR125R.

I teraz parę pytań:

- na jakie fora powinienem wejść?

- co muszę wiedzieć/kupić?

- czy jest sens kupować ten motocykl, czy lepiej szukać czegoś innego?

#motocykle

#motocykle125

#pytanie

#pytaniedoeksperta
  • 37
@dzban_owocowy: taaaaa, doświadczoną osobą... Przez kumpli może kogoś znajdę w sumie, więc nie jest źle.

Jeździć zamierzam od późnego kwietnia w słoneczne dni, bo nie mam zamiaru na początku pchać się w trudne sytuacje i niekomfortowe warunki, ale wezmę sobie twoje rady do serca, bo np. nie miałem pojęcia, że mi mogą nerki zmarznąć (w końcu są z tyłu, a więc niby przepływ powietrza nie powinien im szkodzić).
@blubi_su: a właśnie, skoro interesuje mnie taka zróżnicowana jazda, to jest jakiś konkretny producent, za którym powinienem się rozglądać? Tyczy się to i ubrań i kasku. Wiem, że jak coś jest do wszystkiego, to do niczego, ale na początek nie będę miał raczej kasy na 2 zestawy w teren i na drogę, w dodatku sam najbardziej lubię, gdy nie wiem, gdzie się udam, więc całkiem wyspecjalizowany ubiór odpada...
@Pantokrator: idź sobie na kurs do jakiejś szkoły, tylko wybierz mądrze taką, gdzie uczą motocykliści-praktycy. zobacz z czym się to je, pojeździj na 125 i potem będziesz decydować.

a z forami, to wiesz... jak się nie ma wiedzy, to może namieszać w głowie, bo gdzie dwóch Polaków tam 3 opinie - to samo tyczy się motocyklistów :)
@Pantokrator: Nie ma raczej producenta który robi wszystko. Wszystko jest oddzielnie raczej.

Co mogę polecić.

Ciuchy:

Modeka - bardzo dobra relacja ceny do jakości. Niestety nie najtańsze.

RetBike - Polska firma, taniej, ale cały czas bardzo dobrze.

Rękawice:

Alpinestars / HELD

Buty:

Alpinestars / HELD

Kask:

No i tu jest strasznie duży rozstrzał.

Lecimy od bardziej ekonomicznego:

Caberg, Shark, Airoh.

Po droższe:

Shoei, Shuberth.
@katera: nie no, kolego, jak ja wiem, że mi się coś spodoba, to tak jest. Tutaj nie będzie zmiany zdania, bo jeszcze mi się nie zdarzyło, bym się pomylił w ocenie, szczególnie że rozważam ten temat od naprawdę dawna ze wszystkimi "za" i "przeciw" :)

W szkołach nauki jazdy wypożyczają jakieś kaski etc. czy trzeba skądś zdobyć?

A co do tego "braku wiedzy" - spokojnie, w kwestii zbierania wiedzy na nowe
@blubi_su: o super, poszukam czegoś dla siebie. Tylko o buty się najbardziej boję, bo w przypadku zwykłych butów - np. Adidas jeszcze nie zrobił takiej pary, którą mógłbym nosić.

Jest jakiś sklep internetowy, który można by było polecić ewentualnie?
@Pantokrator: dzięki za 'kolege' :) ja nie twierdzę, że Ci się nie będzie podobało jeżdżeniem tylko że spróbujesz różnych rzeczy. Nie wiem, skąd jesteś, ale na przykład w Sosnowcu (przepraszam, że promuję Zagłębie) ;) jest szkoła V-max, która poza jazdami plac/miasto organizuje też wyjazdy w teren - zawsze to możliwość popróbowania różnych rzeczy na różnych sprzętach.

Przy okazji chłopaki wiedzą, co robią, więc służą poradą, którą (nadal się będę upierać) warto
Nie ma raczej producenta który robi wszystko. Wszystko jest oddzielnie raczej.


@blubi_su: Z ubrań uwielbiam Dainese. Zwłaszcza że jako nieliczni robią rękawice na moją długość palców (a nie jak Niemcy jedynie na 2/3). Z drugiej strony ich kasku bym nie kupił, bo pewnie nie robią go sami.