Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy z Mielca. Przy okazji ostatniego tematu w mediach, o średniej wielkości miastach bez dostępu do kolei pojawia się pytanie do was, mieleckiej elity internetu:

czy tego połączenia rzeczywiście brakuje? A jeśli tak to w którą stronę bardziej - w stronę Dębicy czy Tarnobrzega?

Jak by było jakieś uzasadnienie poza tym, że infrastruktua jest spoko i pewnie ludzie by jeździli to też fajnie ;)

Pozdrawiam i podsyłam art z mieleckiego portalu:

http://www.obywatelski.mielec.pl/2014/11/lomzing-w-mielcu-czekanie-na-pociag-polaczenie-linia-kolejowa-debica-tarnow-rozwadow.html

#mielec #kolej #panstwoobywatelskie
babisuk - Siema Mirasy z Mielca. Przy okazji ostatniego tematu w mediach, o średniej ...

źródło: comment_mpOFe83KGU7v1boL4nx2GK1QK0ygcGcx.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@babisuk: Witam :) Mielec i owszem jest moze sredniej wielkosci miastem, moze i nie mamy polaczenia kolejowego, ale czy komus to jest potrzebne?

Ja moze opowiem o tym z mojej perspektywy. Jezeli dobrze pamietam to koleji u nas brak juz od 7-8 lat. Wczesniej jedynym polaczeniem byl Hetman, ktory kierowal sie przez Debice na Stalowa Wole i mialem okazje nim jechac az raz :P Czy mi go brak? Szczerze mowiac to
  • Odpowiedz
@babisuk: @grn1993:

Miałem koleżankę na studiach z Mielca i regularnie dojeżdżała ona Hetmanem do/z Krakowa i żałowała, że go odwołali, mimo, że z Mielca do Dębicy pociąg się wlókł.

Prawda jest taka, że jakby popytać ludzi czy to z Mielca czy to np. z okolic Limanowej (tutaj znam bardziej sytuację), to kolei nikt nie potrzebuje. No bo są drogi, a na nich samochody i busy. Tylko problem jest taki, że
  • Odpowiedz
Swoja droga troche pszypal, zeby miasto takiej wielkosci jak Mielec nie mialo polaczenia, chociazby z Debica, z okolic ktorej dojezdza wiele osob do pracy na strefe ekonomiczna w Mielcu


@grn1993: no właśnie. Przypau, tak wypada itd. Jakiś czas temu powstała linia autobusowa MKS Dębica do Mielca to padła z braku rentowności (mała ilość kursów aby zdziałać cokolwiek to swoją drogą). Ludzie nie widzą realnej potrzeby i nie ma ludzi którzy mówią
  • Odpowiedz
@babisuk: to jest takie pytanie z urbanistyki typu:

Reagować na potrzeby czy kreować ścieżki rozwoju?

Naszym włodarzom średnio idzie realizacja potrzeb które w oczywisty sposób wynikną np. łączniki i ogólnie infrastruktura drogowa wokół i z okazji autostrad.
  • Odpowiedz
@babisuk: Jak ktoś potrzebuje coś większego przewieźć, czy załatwić kilka spraw jednego dnia, albo po prostu lubi jeździć samochodem, to choćby pociąg jechał 2x szybciej, to go żadna forma transportu publicznego nie interesuje. Dlatego piszę o busach.

Ciężko, aby pociąg cieszył się popularnością, skoro jeździł wolno, rzadko i był totalnie rozkomunikowany z czymkolwiek. Przystanki na linii Dębica-Mielec-Tarnobrzeg oprócz może Tarnobrzega nie są w złych miejscach albo wymagają drobnych przesunięć, kolej powinna
  • Odpowiedz