#gielda #xtb #bossa jak to jest z IKE i IKZE. Mam konto w bossa, ale denerwuje mnie tam wiadomo wszystko, ale głównie to, że czekam po sprzedaży spółki prawie 48h zanim będzie miał gotówkę do dalszej inwestycji. Czy to jest przypadłość IKE i oni muszą to jakoś zatwierdzić czy przypadłość BOSSA? Na xtb na koncie ike też tyle się czeka po sprzedaży spółki? Trzymam się tam
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 1
@kongoku po sprzedaży akcji po prostu nie możesz gotówki wypłacić, wynika to z przepisów i KDPW, ale operować na akcjach tą gotówką możesz, więc gadasz jakieś bzdury. Możesz sprzedawać i kupować ile chcesz. Ponadto e BOSSA kupujesz realne akcje a w XTB ich papieru z które reprezentują akcje xd
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
@FrozenShade jesteś ojcem, ona jest nieletnia, robisz test i się nie pytasz o zdanie.
- 303
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 3
@Ten_spod_piatego ja tak mam, ja pierd.. masakra
#xtb szczur zamkniety po 110,50, kontrakty po 107,5, 76k zysku a minute później odjechał i dzień na 113,44 skończony. Ja j---e. Ekstra 15k w piach XD
NIECH TO SIE KOREKCI GOWNO.
NIECH TO SIE KOREKCI GOWNO.
źródło: 1000067718
Pobierz- 2
Europejska motoryzacja to jednak obsysa. Szukam samochodu dla rodziny 2+4, fabrycznie nowego i do 200k nie ma nic, dosłownie NIC.
Do wyboru są:
- auta 2+3 z dodatkowymi składanymi taboretami w bagażniku do awaryjnego przewozu teściów (Dacia Jogger, Citroen C3 Aircross, różne SUVy). Po rozłożeniu taboretów w bagażniku Joggera zostaje 160 litrów, mniej niż we Fiacie Cinquecento.
-
Do wyboru są:
- auta 2+3 z dodatkowymi składanymi taboretami w bagażniku do awaryjnego przewozu teściów (Dacia Jogger, Citroen C3 Aircross, różne SUVy). Po rozłożeniu taboretów w bagażniku Joggera zostaje 160 litrów, mniej niż we Fiacie Cinquecento.
-
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 2
@Widelec_ kup używanego grand Cherokee 7 osobowego, za 200k dostaniesz ekstra wersję z usa, nie po szkodzie całkowitej
#mecz #ekstraankieta25/26
Ocena meczu Lechia vs Korona
- 1/10 7.5% (4)
- 2/10 1.9% (1)
- 3/10 1.9% (1)
- 4/10 3.8% (2)
- 5/10 3.8% (2)
- 6/10 7.5% (4)
- 7/10 11.3% (6)
- 8/10 15.1% (8)
- 9/10 7.5% (4)
- 10/10 39.6% (21)
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
@MrFryteczka ostatnie 15 minut dramat w ich wykonaniu
- 0
Mirki z #rowery
Planuję kupic #rower specialized sirrus 4.0, słyszałem że osprzęt jest słaby a płaci sie za naklejkę na ramie. Poleci ktoś rower zbliżony budżetowo a z lepszym osprzętem? #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Planuję kupic #rower specialized sirrus 4.0, słyszałem że osprzęt jest słaby a płaci sie za naklejkę na ramie. Poleci ktoś rower zbliżony budżetowo a z lepszym osprzętem? #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
Kupiłem se laptopa gejmingowego i on waży 2,2 kg i zasilacz to będzie do 3 kg. No i niestety. Gra się niby spoko, ale trochę głupieje jak przełącza integrę i dedykowaną kartę graficzną, w przeglądarce często włącza wentylatory, hibernacja raz działa raz nie działa a usypianie to na Windowsie drenuje baterię. No i waga. Nawet żeby sobie na chwilę go wziąć na kolana żeby coś w necie zobaczyć to jakby się cegłę
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
@niemorzliwe co wziąłeś?
źródło: 1000008327
Pobierz
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
@Citizen_Kane to jest podłączenie do siły. Musi to zrobić elektryk z uprawnieniami jak chcesz mieć spokój z ubezpieczeniem na wypadek pożaru czy zwarcia instalacji. No i pytanie czy masz siłę :)
Edit. A to nie jest siła, 3 żyły. To jak kolega wyżej xd do kostki
Edit. A to nie jest siła, 3 żyły. To jak kolega wyżej xd do kostki
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
@BigBang2 przecież się poprawiłem i nie usuwałem mojej treści specjalnie, żeby nie ukrywać błędu swojego... Lol :)
- 0
Ameryczka dziś
- Wyciągnie 32.4% (22)
- Wyciągnie sznura 67.6% (46)
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
@Bolcano widzisz przeciez futures, zwala bedzie XD
Jakie znacie popularne głupoty z życia codziennego, w które ludzie wierzą.
1. Zmywarka tępi noże
2. Nie można pić wody z kranu, chyba że się przepuści przez dzbanek z filtrem, to wtedy można.
1. Zmywarka tępi noże
2. Nie można pić wody z kranu, chyba że się przepuści przez dzbanek z filtrem, to wtedy można.
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 1
@JoeGlodomor bo tępi noże XD
✨️ Trudne decyzje w obliczu rodzinnej tragedii Ⓘ
Hej.
Piszę, bo jesteśmy w bardzo trudnym momencie życia i szczerze mówiąc, nie wiem już, czy to my za dużo oczekujemy, czy po prostu zabrakło po drugiej stronie zwykłej ludzkiej empatii.
Moja żona pracuje w IT w kontraktorni X, na UoP, dla klienta T, u którego na co dzień wykonuje swoją pracę. Zarabia minimalną krajową, może delikatnie ponad — około 3800 zł na rękę.
Hej.
Piszę, bo jesteśmy w bardzo trudnym momencie życia i szczerze mówiąc, nie wiem już, czy to my za dużo oczekujemy, czy po prostu zabrakło po drugiej stronie zwykłej ludzkiej empatii.
Moja żona pracuje w IT w kontraktorni X, na UoP, dla klienta T, u którego na co dzień wykonuje swoją pracę. Zarabia minimalną krajową, może delikatnie ponad — około 3800 zł na rękę.
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
Boże. Niech po prostu porzuci pracę, za to się nie idzie do więzienia. Olać to.
W dwie osoby tworzymy aplikację z mądrymi bajkami dla dzieci. Ma to być alternatywa dla migających bajek, uzależniających apek i YT z reklamami.
Tym co ma zachęcić dziecko do aplikacji zamiast kolejnej bajki w TV jest możliwość wyboru bohaterów i miejsca - mamy pierwszych użytkowników i informacje, że faktycznie podoba się to dzieciom.
Mamy pomysły na kolejne funkcjonalności w podobnym duchu - czyli bez reklam i bez uzależniających mechanizmów, ale ciekawych dla
Tym co ma zachęcić dziecko do aplikacji zamiast kolejnej bajki w TV jest możliwość wyboru bohaterów i miejsca - mamy pierwszych użytkowników i informacje, że faktycznie podoba się to dzieciom.
Mamy pomysły na kolejne funkcjonalności w podobnym duchu - czyli bez reklam i bez uzależniających mechanizmów, ale ciekawych dla
Czy pobierasz aplikacje na telefon tablet dla swojego dziecka?
- Tak 23.5% (8)
- Nie 76.5% (26)
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 1
@Jadziajadzia no zależy jaki wiek. Moje ma 3 lata i żadnego telefonu / tabletu nie dostanie do ręki...nie możecie tych bajek na YT wrzucać skoro takie fajne? Xd
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 1
@moll nie ma juz od dłuższego czasu YT Kids...ja puszczam bajki do 30 min w ciągu całego dnia, kilka wybranych typu Bing, Puffiny, Kicia Kocia. Nic więcej nie potrzeba. Z telefonu @Jadziajadzia nie zamierzam korzystać, nawet w grupie 4-8 a juz szczególnie jakas apka, która tworzy bohatera, generuje bajki itp. Śmierdzi to tamagotchi trochę xd i raczej uważam to za zły pomysł. Powodzenia!
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
@Jadziajadzia fajnie, tylko telefon dla takiego małego dziecka jest szkodliwy (dopamina, ośrodek nagrody etc.) to nie ten wiek na shoty dopaminowe po kliknięciu w kafelek na ekranie itp. Jestem na nie. Wolę czytać zwykle papierowe ksiazki. Ale moge byc tym jednym na 100 Twoich userow co jest na nie. Nie bierz mojego zdania pod uwagę:))
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
@moll tak, oczywiście teraz musisz odpalać zwykłego YT a tam koło binga pan z lombardu czy inny pasut XD
- 0
#dom #blizniak
Cześć. Pytanie do osób które mieszkają w domu blizniaku, najchętniej usłyszałbym opinie od osób mieszkających w blizniaku który łączy się jedynie garażem z drugim domem. Jakie macie odczucia, czy faktycznie ten poziom prywatności jest ok? I czy słychać dźwięki, uderzenia, hałasy z domu sąsiadującego? Różne opinie słyszałem na ten temat, wiem że pozostaje też kwestia tego czy to naprawde bliźniak czy dom dwulokalowy itp., dlatego chciałbym
Cześć. Pytanie do osób które mieszkają w domu blizniaku, najchętniej usłyszałbym opinie od osób mieszkających w blizniaku który łączy się jedynie garażem z drugim domem. Jakie macie odczucia, czy faktycznie ten poziom prywatności jest ok? I czy słychać dźwięki, uderzenia, hałasy z domu sąsiadującego? Różne opinie słyszałem na ten temat, wiem że pozostaje też kwestia tego czy to naprawde bliźniak czy dom dwulokalowy itp., dlatego chciałbym
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
@Lu-ka91 czasami nie widzę i nie słyszę sąsiada przez 2 miesiące...dodatkowe wygłuszenie na ścianach granicznych polecam zrobić (wygluszajacy regips) i jest elegancko.
wykopplhardwood642 via Wykop
- 1
Podwójna z dylatacją, pustak ceramiczny. Łączony bezpośrednio ścianami, garaże dołączone do budynku, ale nie w obrysie lokalu tylko wysunięte do przodu domu.
- 1
Mircy, czy ja mam jakies halucynacje i efekt mandeli czy w latach 90 byly lody algidy w kształcie stopy? Jestem prawie pewien ze nazywał sie platfus albo jakos podobnie, ale nie mogę nic znaleźć w necie.
Znalazlem tylko jakiegos z angielską nazwą i calego czerwonego, a temten byl bialoczerwony.
#lody #algida #lata90 #gimbynieznajo
Znalazlem tylko jakiegos z angielską nazwą i calego czerwonego, a temten byl bialoczerwony.
#lody #algida #lata90 #gimbynieznajo
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
@simon999 były
źródło: 7c4b9554c3a94dfbb09f9f13cc7edbb8
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 1
@mirko_anonim oddawałem 2 dni po bzykaniu plemniki do invitro i trafiliśmy za pierwszą próbą. Nie lękaj się. I tak wybiorą kilka najbardziej ruchowych plemników.
wykopplhardwood642 via Wykop
- 0
@mirko_anonim: wspaniałe to będzie małżeństwo jak pytasz na wykopie, po interwencji matki, kto ma płacić za obrączki. To twój ślub, twój mąż a nie matki. Pobudka, z mężem pogadaj.
#gielda czy sp500 przy wypuszczonej pomaranczowej malpie z klatki, z perspektywa 15 lat, to nadal dobry pomysl?
wykopplhardwood642 via Wypiek
- 0
@dreszczykemocji jest szczyt, teraz sie nie kupuje.












Po drugiej stronie mam byłą żonę, której jedynym celem życiowym stało się zniszczenie mnie psychicznie, finansowo i zdeptanie spokoju naszego dziecka. Od lat toczę wykańczającą walkę z patologią systemu, złośliwością urzędników i kłamstwami. Ex zdołała zmanipulować i przeciągnąć na swoją stronę resztki mojej dalszej rodziny, robiąc