Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko185
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

810

ZUS ujawnił szokujące dane. Liczba emerytur dla cudzoziemców wzrosła o 39 proc.

ZUS ujawnił szokujące dane. Liczba emerytur dla cudzoziemców wzrosła o 39 proc.

Polska już od dawna nie jest już krajem jednolitym etnicznie czy to się komuś podoba, czy nie. Widać to nie tylko na ulicach i na rynku pracy, ale także w takich instytucjach, jak ZUS. Podał on właśnie szokujące dane, dotyczące liczby cudzoziemców, pobierających emeryturę.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
bezprawnik.pl
dodany: 02.06.2026, 18:09:44
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    finanse
  • #
    emerytura
  • #
    pieniadze
  • #
    spoleczenstwo
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

Ukrainka tłumaczy jak otrzymać 1500 zł emerytury za tydzień pracy
Diabolos
z wykop.pl
  • 135
Dopłacimy do emerytur dla Hindusów? Ta umowa już czeka
ApoIIo
z wykop.pl
  • 100

Komentarze (164)

najlepsze

Makavlani
Makavlani
02.06.2026, 20:51:12 via Wykop
  • 310
Swędziło państwo jako monolit etniczny, nie? Trzeba było niczym ta papuga narodów jak nas opisał Słowacki wziąć przykład z krajów zachodu i przyjąć trzeci świat 🤡
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pablo103
pablo103
03.06.2026, 00:50:02 via Wykop
  • 163
@szalony_bombardier: Pisiory przyjmowali, teraz kaowcy przyjmują a jeszcze nawet pakt migracyjny nie wszedł XD
  • Odpowiedz
Nowystaryziel
Nowystaryziel
Nowystaryziel
03.06.2026, 05:13:32 via Wykop
  • 68
@Makavlani: Jaki trzeci świat, jak to głównie Ukraińcy, Białoruś, itp. PO w 2012 podpisała umowę międzynarodową z tymi krajami biedniejszymi, że jeżeli ich obywatel przepracuje legalnie w Polsce jeden dzień to będzie mieć wyrównanie do emerytury najniższej, np. Na Ukrainie najniższa emerytura około 700 zł, a w Polsce 1700 zł. No to babcia sobie przyjedzie do Polski, popracuje kilka miechów jako sprzątaczka i wróci do ojczyzny. Polski ZUS musi dopłacić
  • Odpowiedz
Flavius_Claudius_Iulianus
Flavius_Claudius_Iulianus
02.06.2026, 22:39:58 via Wykop
  • 162
Wszystkie umowy emerytalne z innymi państwami powinny zostać wypowiedziane, a cudzoziemcy spoza UE nie powinni płacić składek emerytalnych, a podatek emerytalny w wysokości składki.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ApoIIo
ApoIIo
02.06.2026, 22:43:34 via Wykop
  • 57
Wszystkie umowy emerytalne z innymi państwami powinny zostać wypowiedziane


@Flavius_Claudius_Iulianus: A rudy na to, potrzymaj mi p--o.

https://wykop.pl/link/7695441/doplacimy-do-emerytur-dla-hindusow-ta-umowa-juz-czeka
@blobbix 1085

Dopłacimy do emerytur dla Hindusów? Ta umowa już czeka

więcej
  • Odpowiedz
Flavius_Claudius_Iulianus
Flavius_Claudius_Iulianus
03.06.2026, 05:39:09 via Wykop
  • 11
srogie urojenia xD


@Aster1981: Spoko, ale mógłbyś je opisać.
  • Odpowiedz
Diabolos
Diabolos
02.06.2026, 19:49:18 via Wykop
  • 97
https://wykop.pl/link/7078979/ukrainka-tlumaczy-jak-otrzymac-1500-zl-emerytury-za-tydzien-pracy
Diabolos - https://wykop.pl/link/7078979/ukrainka-tlumaczy-jak-otrzymac-1500-zl-emery...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Turboincel
Turboincel
Turboincel
03.06.2026, 12:20:14 via Wykop
  • 5
@Diabolos: a ZuS mówi to dezinformacja muszą mieć staż pracy ale nie dodają że wystarczy na Ukrainie tu może być jeden dzień.
  • Odpowiedz
MalaBala
MalaBala
MalaBala
02.06.2026, 23:13:50 via Wykop
  • 63
w grudniu 2025 roku ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym podlegało 1 288 800 cudzoziemców
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

alter21
alter21
alter21
02.06.2026, 23:26:01 via Wykop
  • 72
@MalaBala: podziekujmy pis, po, psl i lewicy. Dla kogo pracuja, dla zagranicznych korporacji, ale to mu bedziemy za nich płacic
  • Odpowiedz
hubelot
hubelot
hubelot
03.06.2026, 03:41:13 via Android
  • 4
@alter21: te korporacje to im na czarno płacą? skoro pracują to płacą składki, więc dlaczego mają nie uczestniczyć w systemie
  • Odpowiedz
Noct
Noct
Noct
03.06.2026, 00:33:04 via Wykop
  • 22
Liczba emerytur wzrosła o 39%, ale tak bezwzględnie to raczej ze 100 na 139 czy z miliona na 1.39 miliona?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Qullion
Qullion
03.06.2026, 05:02:27 via Wykop
  • 14
@Noct: do 25 tys. osob
  • Odpowiedz
Noct
Noct
Noct
03.06.2026, 07:53:51 via Wykop
  • 9
@Qullion: wg danych z GUSu w 2025 emeryturę w Polsce pobierało 6.3 mln osób, czyli te 25 tys. to będzie 0,39%. No jakoś tak jakby przestało brzmieć SZOKUJĄCO.
  • Odpowiedz
tereska-kaczmek
tereska-kaczmek
03.06.2026, 00:32:33 via Wykop
  • 19
ale jaja dla nas już nie starczy za te 30 lat na to wychodzi
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PowiatowyBanan
PowiatowyBanan
PowiatowyBanan
03.06.2026, 05:22:01 via Wykop
  • 6
@tereska-kaczmek: Albo poświęcisz te 30 lat na bycie bogatym albo możesz pozbyć się samego siebie, tak jak pozbywasz się używanego auta gdy powoli zaczyna się rozpadać, gdy tylko zaczniesz rdzewieć. Będziemy robić do śmierci a emerytura wielu ludzi których nas otaczają i są +/- w naszym wieku, będzie okrutna.
  • Odpowiedz
Acozord
Acozord
03.06.2026, 05:39:43 via Wykop
  • 18
ale głupki na zachodzie dwoją się i troją jakby tu nie płacić migrantom rent i emerytur a te matoły aż 39% wzrostu
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Qnik79
Qnik79
Qnik79
03.06.2026, 06:04:50 via Wykop
  • 10
@Acozord: w DE musisz mieć ciągłość pracy 5 lat by wypracować 50e emerytury i tak to powinno działać
  • Odpowiedz
Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
03.06.2026, 11:52:15 via Wykop
  • 5
@Acozord: w DE musisz mieć ciągłość pracy 5 lat by wypracować 50e emerytury i tak to powinno działać


@Qnik79: W PL nie powinno być dopłaty do emerytury min. To wystarczy. Jeżeli ukr. wypracował 20gr emerytury za 1 składkę, to niech uczciwie tyle dostaje.

Polaków, którym brakuje na życie w Polsce na emeryturze powinien wesprzeć MOPS.
  • Odpowiedz
pinochet
pinochet
pinochet
03.06.2026, 04:55:50 via Wykop
  • 11
Spoko podniesiemy kobietom i facetom wiek do 70 to będzie na wypłaty dla przyjaciół ze wschodu.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

popularny_polityk
popularny_polityk
03.06.2026, 17:58:53 via Wykop
  • -4
@pinochet: skoro dlugosc zycia sie wydluza to czemu nie xd
  • Odpowiedz
terenn
terenn
terenn
03.06.2026, 06:09:16 via Wykop
  • 9
To państwo tak łatwo się dymać będąc obcokrajowcem że chyba się zrzeknę obywatelstwa tylko po to by robić na tym hajs.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

popularny_polityk
popularny_polityk
03.06.2026, 17:59:15 via Wykop
  • -4
@terenn: od razu do batiuszki na bialorus smigaj
  • Odpowiedz
Kanusz_Morwin_Jikke
Kanusz_Morwin_Jikke
03.06.2026, 07:25:53 via Wykop
  • 8
Tylko Braun i rewolucja. Albo trzeba stąd s--------c.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kanusz_Morwin_Jikke
Kanusz_Morwin_Jikke
03.06.2026, 09:07:57 via Wykop
  • 6
@Michalius: Pracują kilka lat i już wyrobili emeryturkę z zusu? Jakim j-----m cudem? Skoro Polak musi j---ć 40 lat. Opłacili kilkanaście składek?
  • Odpowiedz
Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
03.06.2026, 13:33:12 via Wykop
  • 4
@Kot_w_butach7: tak oczywiście, że tak będzie xD


@Michalius: Przecież już tak jest. Twój xD tego nie zmieni.

Będzie tylko gorzej, bo mamy idiotyczne przepisy i nową umowę z Indiami.
Kotwbutach7 - >@Kotwbutach7: tak oczywiście, że tak będzie xD

@Michalius: Przecież j...

źródło: skladki-emerytalne-porownanie

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3049
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2436
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2025
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1789
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1793
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking