Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko190
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

422

Chrońmy Europę. 13 firm technologicznych poparło radykalny plan UE

Chrońmy Europę. 13 firm technologicznych poparło radykalny plan UE

Trzynastu europejskich dostawców usług cyfrowych oficjalnie poparło działania Komisji Europejskiej mające ograniczyć zależność od USA. Wśród nich są OVHcloud, Nextcloud, Proton, Ecosia, QuantWare i Mastodon. "Budujmy Europę, kupujmy Europę, chrońmy Europę".

jestemjakijestem1212
jestemjakijestem1212
jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 02.06.2026, 17:50:47
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    europa
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (109)

najlepsze

m_ney
m_ney
m_ney
03.06.2026, 05:22:49 via Wykop
  • 132
no k---a, dziwne żeby lokalne firmy popierały protekcjonistyczną politykę xd
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Big_Bocchers
Big_Bocchers
03.06.2026, 07:19:00 via iOS
  • 68
@m_ney: za to polscy politycy dziwnym trafem wolą szajs z USA zamiast polskiego sprzętu.
  • Odpowiedz
buont666
buont666
buont666
03.06.2026, 07:20:08 via Wykop
  • 10
no k---a, dziwne żeby lokalne firmy popierały protekcjonistyczną politykę xd


@m_ney:

Co będzie następne?

Polscy górnicy popierający zakaz importu węgla by żyło im się odrobinę lepiej?
  • Odpowiedz
Miszczu_wszystkiego
Miszczu_wszystkiego
03.06.2026, 08:07:36 via Wykop
  • 52
20 lat za późno
USA, Chiny, Rosja wspierały swoje firmy IT bo wiedziały jaka to jest potęga
EU skupiała sie na prawach gejów do fistingu w miejscach publicznych
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
03.06.2026, 08:26:13 via Wykop
  • 32
@Miszczu_wszystkiego: Potwierdzam tak było! Idę i kiedyś przez taki Amsteradam, to był jakoś 2006 rok, dzień słoneczny, ludzie wylegli na ulicę i nagle widzę, a tam idzie jakaś parda, Myślę sobie Amsterdam to pewnie geje. Ej, ja potem patrzę, a tam normalnie sami CEO kluczowych firm europejskiego IT z transparentami typu: "gejowski fisting prawem, nie towarem", albo "kto nie skacze ten nie fistuje". K---a- myślę sobie - co wy robicie
  • Odpowiedz
Almagest
Almagest
03.06.2026, 14:56:35 via Wykop
  • 2
@Miszczu_wszystkiego: jak USA była zarówno najbardziej ekstremalna pod względem woke i osiągnęła największy sukces w technologii, to twoje doszukiwanie się przyczyn problemów technologicznych w jakiejś niszowej ideologii nie ma sensu.
  • Odpowiedz
zerohedge
zerohedge
zerohedge
03.06.2026, 06:38:17 via Wykop
  • 12
to dlaczego zabili projekt Europejskiej wyszukiwarki już nawet nie pamiętam jak jej było
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kamael
Kamael
03.06.2026, 07:34:36 via Wykop
  • 15
@zerohedge: mowisz o Quaero (i Theseus) czy Open Search Foundation (OpenWebSearch.EU)?
Jesli to pierwsze, to po prostu Francja z Niemcami sie poklocila w wplywy;)
  • Odpowiedz
fervi
fervi
03.06.2026, 08:18:03 via Wykop
  • 5
@zygi2: Qwant i Ecosia żyją :D
  • Odpowiedz
jacekowski
jacekowski
jacekowski
03.06.2026, 08:09:23 via Wykop
  • 9
Tak od kilku lat sie wynosze z chmury w ogole, i sie tyle dobrej alternatywy pojawilo w ostatnim czasie ze az szkoda placic za chmure.

Wlasny hosting plikow, zamiast dropboxa czy google drive - seafile
Wlasny backup zdjec i galeria, zamiast google photos - immich
Emaile - milion roznych opcji, akurat uzywam zimbry
Jakiekolwiek urzadzenia "smart" i ich zarzadzanie kupuje tylkoi takie ktore beda dzialac lokalnie z home assistantem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

GhostDragonL32
GhostDragonL32
GhostDragonL32
03.06.2026, 08:25:35 via Wykop
  • 6
@szczekacz666: jesli patrzycie na to w taki sposób to nie będzie lepiej. Was jest 200 czy 300 na tym wykopie, którzy zoptymalizują sobie alternatywy google. Mnie zwyczajnie się nie chce - kiedyś tak, dzisiaj już poprostu chce mieć usługę łatwą do zarządzania i dostępną. Poprostu działającą. Nie musi być doskonała - niech tylko nie wymaga ode mnie energi na uczenie się i konfigurowanie. Na tym polega/polegał sukces iphona i całego
  • Odpowiedz
GhostDragonL32
GhostDragonL32
GhostDragonL32
03.06.2026, 11:32:29 via Wykop
  • 1
@obibokaleksandrowski: mnie jakos dzialaten filtr i caly spam o ktorym nie wiem, leci do spamu. Smieci ktore zasubskrybowalem kiedys tam z czystego lenistwa nie usuwam. Poprostu sobie siedzi w skrzynce.
  • Odpowiedz
obibokaleksandrowski
obibokaleksandrowski
obibokaleksandrowski
02.06.2026, 21:24:44 via Wykop
  • 9
Korzystam z protonmaila, a będę w ogóle dumny jak wyniosę się z gmaila
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fervi
fervi
03.06.2026, 08:18:47 via Wykop
  • 4
Z google wyszukiwarki nie korzystam, uzywam duckduckgo.


@Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz: Zobacz Qwant lub Ecosię
  • Odpowiedz
Marco_Inaros
Marco_Inaros
Marco_Inaros
03.06.2026, 08:59:23 via Wykop
  • 2
@DziendobryMireczku: Jak ktoś rozdaje adres na lewo i prawo to potem wykrzykuje takie głupie hasła "nie mam gmaila bo było za dużo spamu"
  • Odpowiedz
janusz-lece
janusz-lece
03.06.2026, 08:10:03 via Wykop
  • 7
"Budujmy Europę, kupujmy Europę, chrońmy Europę".


o firmy europejskie trzeba dbac, a o ludnosc europejska? Moze cos zrobic ze sprowadzaniem nielegalnych inzynierow z afryki, arabii i ameryki poludniowej?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dthprf
dthprf
03.06.2026, 08:31:45 via Android
  • 10
@janusz-lece: w sumie sam możesz coś zrobić - robić dzieci i obniżyć swoje wymagania finansowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
fajna-dziolcha
fajna-dziolcha
fajna-dziolcha
03.06.2026, 16:05:32 via Wykop
  • 4
prawidłowo, wypier%olić te hamerykańskie g---o
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LakeByte
LakeByte
LakeByte
03.06.2026, 09:28:54 via Android
  • 2
Temat jest mi bliski, bo buduje od jakiegoś czasu swoj saas. Moim zdaniem jest troche za późno - taka musztarda po obiedzie. W kluczowych aspektach nie ma po prostu sensownej europejskiej alternatywy. Jeżeli już jest to możliwe rozwiązania są innej klasy - niższa pólka.
Przede wszystkim: brak alternatywy dla cloudflare i sensownego operatora płatności (paddle, stripe) z opcja MoR.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AnalLog
AnalLog
AnalLog
03.06.2026, 08:37:57 via Wykop
  • 2
Odnoszę wrażenie że jest już zwyczajnie na to za późno. Latami walczyłem, żeby wspierać lokalne, polskie lub chociaż europejskie firmy ale szlag mnie trafiał, kiedy firma chwaliła się jaka to jest polska/europejska a po kupnie produktu wszystko w środku było "Made in china".

Z samochodami podobnie, pierwszy raz w życiu kupiłem auto koreańskie zamiast kolejnego VAG, bo odpowiednik europejski kosztował blisko 30 000zł więcej, żeby dorównać wyposażeniem.

Od niedawna również przestałem zaglądać
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mnvt
mnvt
mnvt
03.06.2026, 08:54:07 via Wykop
  • 0
@AnalLog: A pracy gdzie szukasz? Też w chinach? Pewnie pensje to już byś chciał europejską?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
03.06.2026, 12:08:00 via Wykop
  • 0
@AnalLog: no i teraz zobacz to: 3 € podatku, które uderzy tylko i wyłącznie w takie osoby jak my, ale nie ruszy firm.
  • Odpowiedz
gusjon
gusjon
03.06.2026, 08:19:49 via Wykop
  • 1
Poziom spamu na skrzynce Google przekroczył granicę absurdu, czyniąc ten MX bezużytecznym. Przejście na Proton Mail przywróciło porządek, prywatność i pełną kontrolę nad korespondencją. Obecnie jedyna kotwica trzymająca mnie w ekosystemie Alphabetu to Android.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

juda-goldbergstein
juda-goldbergstein
03.06.2026, 09:00:54 via Wykop
  • 5
@gusjon: xDDD to czytaj regulamin strony gdzie sie rejestrujesz mordo
  • Odpowiedz
Glacial
Glacial
03.06.2026, 12:27:44 via Android
  • 3
@gusjon @obibokaleksandrowski o czym wy do cholery piepszycie? Mam Gmaila od samego początku, kiedy jeszcze dało się rejestrować tylko w stanach, to będzie już z 15-20 lat i nigdy w życiu nie dostałem ani jednego spamu.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3049
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2437
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2027
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1790
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1794
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #zainteresowania
  • #technologia
  • #polska
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #nauka
  • #heheszki
  • #wydarzenia
  • #swiat
  • #mikroreklama
  • #informacje
  • #usa
  • #zdrowie
  • #motoryzacja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking