Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko196
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

684

UE chce wyrzucić Amazona, Microsoft i Google z przetargów publicznych

UE chce wyrzucić Amazona, Microsoft i Google z przetargów publicznych

Unia chce wprowadzić nowe zasady dotyczące usług chmurowych wykorzystywanych przez administrację publiczną i strategiczne sektory gospodarki. Propozycje mogą znacząco utrudnić działalność największym amerykańskim dostawcom usług chmurowych, takim jak Amazon, Microsoft i Google.

jestemjakijestem1212
jestemjakijestem1212
jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 02.06.2026, 14:41:41
  • #
    ciekawostki
  • #
    europa
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (81)

najlepsze

Sikor12
Sikor12
02.06.2026, 14:44:43 via Wykop
  • 299
Prawidłowo. Dane powinny być wyłącznie w dyspozycji firm, mających stałe siedziby i podlegających jurysdykcji EU.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

stary_emigrant
stary_emigrant
02.06.2026, 16:16:53 via Wykop
  • 142
teraz Lidl będzie wygrywał przetargi


@galonim: Generalnie, to co w tym złego? Jeżeli zainwestuje pieniądze w tę gałąź technologii i będzie w tym dobry, to gdzie problem?
Amazon kilkadziesiąt lat temu był tylko księgarnią internetową, Google miało tylko wyszukiwarkę, a Microsoft DOSa/ Windowsa i początki pakietu Office.
  • Odpowiedz
stary_emigrant
stary_emigrant
02.06.2026, 17:26:20 via Wykop
  • 52
jeżeli byłyby dobry to nie trzeba byłoby wyrzucać konkurencji tylko by sobie poradził w prywatnym sektorze. Za publiczne pieniądze to każdy jest mądry.


@Chris_Karczynski: W obecnych czasach, bez wsparcia i ochrony rządów/ Unii itp., żaden prywatny projekt nie ma szans w starciu z gigantem, więc bez tego nikt nie wyjdzie poza lokalną działalność.
Publiczne pieniądze można również wydawać mądrze.

Problem jest w ograniczeniu konkurencji to spowoduje
  • Odpowiedz
LeslieDancer
LeslieDancer
02.06.2026, 15:20:02 via Wykop
  • 66
Pytanie czy to zrobi. Do tej pory jak UE lub pojedyncze kraje chciały wprowadzić jakieś ograniczenia, to big techy tupały nóżką i mniej lub bardziej stawiały na swoim.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lufio
Lufio
Lufio
02.06.2026, 15:34:15 via Wykop
  • 23
@LeslieDancer: pomaranczowy pierwszy bedzie cła wprowadzal
  • Odpowiedz
stary_emigrant
stary_emigrant
02.06.2026, 16:23:47 via Wykop
  • 30
pomaranczowy pierwszy bedzie cła wprowadzal


@Lufio: Pomarańczowy wiecznie żyć nie będzie, podobnie jak być prezydentem.
W samych Stanach jest wiele mądrych osób, które zdają sobie sprawę, że te molochy mają zbyt dużą siłę i zbyt dużo pieniędzy i są również wewnętrznym zagrożeniem.
  • Odpowiedz
FireDash
FireDash
02.06.2026, 17:23:02 via Wykop
  • 60
Dlatego Amerykanom jest potrzebna zmiana władzy w Polsce i np. taki PiS. Podejrzewam, że to w nas widzą nadzieję jeśli chodzi destabilizację UE i ochronę ich korporacji. Węgry im uciekły, jakieś małe państewka typu Słowacja to za mało, żeby robić młyn, teraz jest dobry czas na zrobienie porządku z ich firmami transferującymi kasę do USA z UE.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ja_jeti
ja_jeti
ja_jeti
02.06.2026, 21:40:28 via Wykop
  • 11
@FireDash: dobrze by było gdyby Polska zrobiła porządek z firmami które transferują kasę z Polski do USA, Niemiec, Francji itp. i by dbała o polskie firmy oraz kapitał tak jak to robią inne kraje.
  • Odpowiedz
PanDeMia
PanDeMia
02.06.2026, 20:28:08 via Wykop
  • 22
przyjedzie pan Microsoft z ciężarówką pieniędzy i z 40 lapówkarzami znaczy lobbystami i się o sprawie zapomni..
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkplogin
wkplogin
wkplogin
02.06.2026, 20:08:45 via Wykop
  • 10
Obudzili się po 20 latach. Lepiej późno niż wcale. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

funkmess
funkmess
02.06.2026, 15:44:20 via Wykop
  • 8
Gdzie wady?
Ani jakoś nie przekonuje mnie dawanie zarobić amerykańskim(tak naprawdę to pewnie bardziej antylsko-barbadoskim) megakorporacjom ani dawanie jakichkolwiek danych białych ludzi komunistycznym Chinom
funkmess - Gdzie wady?
Ani jakoś nie przekonuje mnie dawanie zarobić amerykańskim(tak...

źródło: Europropaganda

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sev50949
Sev50949
03.06.2026, 17:06:22 via Wykop
  • -2

Komentarz usunięty przez moderatora

KingaM
KingaM
02.06.2026, 17:42:27 via Wykop
  • 6
zawsze mam z przetargami taki problem, że niby spawiedliwie i jawnie można składać oferty, ale jednocześnie mozna go rozpisać pod konkretnego zwyciężcę. I nie powiem, robi się coś przeciwko ustawkom ale za mało, ustawiono cenę jako główne kryterium co pogorszyło jakość, bo renoma i historia realizacji też wydaje mi się istotna. Co z tego że zgłosisz najtańszą ofertę, jak masz wujowe narzędzia i nigdy wcześniej tego nie robiłeś.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ButtHurtAlert
ButtHurtAlert
03.06.2026, 08:13:30 via Android
  • 0
@q0084: ewentualnie jeszcze np kupujesz sprzęt który może i byc w urzędzie 20lat ale licencja w przetargu na oprogramowanie na 3lata I jakąkolwiek zmiana po 3 latach kosztuje tyle co nowy system xd
  • Odpowiedz
q0084
q0084
q0084
03.06.2026, 08:28:13 via Wykop
  • 1
@ButtHurtAlert: + jeszcze w masz, że ktoś rezerwuje sprzęt i nikt inny już ci tego samego nie zaoferuję. To jak raz jest dla mnie p------e.
U kogoś robię wycenę, bo muszę jakąś mieć. On już wie co będzie kupowane. Blokuje u producenta i inni dystrybutorzy mogą co najwyżej dać cenę katalogową. Czy ten który zarezerwował daje najmniejszą możliwą cenę i ma maksymalną zniżkę? Tego się nie dowiesz. Inni nawet nie
  • Odpowiedz
KurnikoweKuriozum
KurnikoweKuriozum
02.06.2026, 15:58:37 via Wykop
  • 5
UE do USA: mam tu troche danych w tym tajne, weź mi to potrzymaj, tylko mi tam nie zaglądaj okej?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

_komentator_
_komentator_
_komentator_
02.06.2026, 19:21:32 via Wykop
  • 4
Tak.chca wyrzucać, a w bipie w co drugim ogloszeniu warunek to wysylka dokumentow w formacie docx xlsx
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

GARN
GARN
03.06.2026, 16:15:08 via Wykop
  • 2
i bardzo k---a dobrze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4331
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3200
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3103
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2671
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2367
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #zainteresowania
  • #technologia
  • #polska
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #nauka
  • #heheszki
  • #wydarzenia
  • #swiat
  • #mikroreklama
  • #informacje
  • #usa
  • #zdrowie
  • #motoryzacja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking