Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko179
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

489

Koniec darmowego leczenia po specustawie? NFZ żąda nawet 17 tys. zł

Koniec darmowego leczenia po specustawie? NFZ żąda nawet 17 tys. zł

Darmowe leczenie na NFZ dla części obywateli Ukrainy właśnie się skończyło, a nowe przepisy wywołały ogromne zamieszanie. Osoby, które chcą dalej korzystać z publicznej służby zdrowia w Polsce, mogą usłyszeć: najpierw trzeba zapłacić nawet 17 tys. zł dodatkowej opłaty. W sprawę wkroczył już RPO.

Lokator87
Lokator87
Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 19.05.2026, 08:20:29
  • #
    polska
  • #
    ukraincy
  • #
    zdrowie
  • #
    nfz
  • #
    pieniadze
  • #
    prawo
  • 165
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Furia w szpitalu: 37-letnia Ukrainka wpadła w szał i demolowała auta!
tom_kruz
z eostroleka.pl
  • 24

Komentarze (165)

najlepsze

joasiaasia
joasiaasia
joasiaasia
19.05.2026, 10:25:31 via Wykop
  • 352
ty durny polaku robaku jak ci się podwinie noga to płać z własnej kieszeni albo zdychaj pod płotem jak pies, za to Pan Ukrainiec imigrant od lat ma darmowe leczenie każdej choroby bez żadnego ubezpieczenia ani rejestrowania się w pośredniakach, takie rzeczy tylko w chlewie
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FuzzyWuzzy_
FuzzyWuzzy_
19.05.2026, 21:53:38 via Wykop
  • 226
@Mario7400: I wystawią później rachunek, o czym już zapomniałeś napisać. Nie wiem czy zauważyłeś, ale Polak jak traci pracę ma ubezpieczenie zdrowotne tylko przez 30 dni. Później musi się zarejestrować w PUP i aplikować na jakieś nędzne oferty, często niezwiązane z jego kwalifikacjami, za to za minimalną na 2-3 zmiany, 20-30km od miejsca zamieszkania. W tym samym czasie, Ukraińcy mieli ubezpieczenie zdrowotne przez lata za sam fakt istnienia. Nie ma
  • Odpowiedz
wolny__login
wolny__login
19.05.2026, 23:30:26 via Wykop
  • 103
@Morf: Nie ma żadnej nadwyżki. Ukraińcy są jeszcze dodatkowo leczeni z innych funduszy budżetowych, część leczenia pokrywa na ten przykład MON i ch.j wie jeszcze kto jeszcze i jakie to są kwoty. Wszystko jest tajne przez poufne. Jednym z celów ukrywania prawdziwych kosztów leczenia jest chyba to żebyś mógł wklejać te durnowate tabelki.
  • Odpowiedz
sn3p6
sn3p6
sn3p6
19.05.2026, 17:45:50 via Wykop
  • 205
Najzabawniejsze, że Rzecznik Praw OBYWATELSKICH już interweniuje w tej sprawie. Oni już nawet nie udają.
Na pewno zajął się już wszystkimi problemami obywateli, i robi to bo nie ma nic pilniejszego.
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jozek99
jozek99
jozek99
19.05.2026, 20:04:04 via Wykop
  • 75
@Przegrywultimate: czegoś nie rozumiesz w słowie 'obywatelski'?
  • Odpowiedz
jozek99
jozek99
jozek99
19.05.2026, 20:46:55 via Wykop
  • 77
@zwirz: może to jest RPOU? Rzecznik Praw Obywateli Ukrainy.
  • Odpowiedz
piotrz1
piotrz1
19.05.2026, 10:54:51 via Wykop
  • 168
Najlepszy ten kwik jakby coś im się należało
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pilprzem
pilprzem
pilprzem
20.05.2026, 04:40:52 via Wykop
  • 13
@piotrz1: no czolgi zatrzymuja by do Warszawy nie wjechaly
  • Odpowiedz
drugclubber
drugclubber
20.05.2026, 04:42:01 via Android
  • 39
@Rayearth: żona pracuje w rejestracji szpitalnej tak jest kwik przychodzą i mówią wyraźnie mi się należy pani musi...
  • Odpowiedz
JWP1
JWP1
JWP1
19.05.2026, 12:39:16 via Wykop
  • 126
W swoim własnym kraju jesteśmy obywatelami drugiej kategorii, powinniśmy pomagać Ukrainie póki leży to w naszym interesie, ale nie kosztem Polaków!
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pilprzem
pilprzem
pilprzem
20.05.2026, 04:41:57 via Wykop
  • 30
@JWP1: nie lezy w naszym interesie wtracanie sie w konflikt dwoch wrogich nam krajow
  • Odpowiedz
pilprzem
pilprzem
pilprzem
20.05.2026, 07:43:42 via Wykop
  • 8
@wicher-dziki-kon: typowa odpowiedz ukrainofila. Jeszcze napisz, ze oni walcza za Polske XD
  • Odpowiedz
zwirz
zwirz
19.05.2026, 15:57:04 via Wykop
  • 86
No pacz pan - nie opłacali składek na ubezpieczenie zdrowotne i są zdziwieni, że aby zostać nim objętym należy spełnić obowiązujące wszystkich warunki.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

balbezaur
balbezaur
20.05.2026, 01:14:37 via Wykop
  • 73
Teraz już widzicie skąd taka dziura w NFZ. Kilka milionów Ukraińców leczonych za nasze składki. Co z tego że pracują i odprowadzają jak mając max 4lata pracy zawodowej w Polsce odprowadzili w składkach może 15-25k zł jak ich leczenie mogło kosztować kilkukrotnie więcej.

Żaden z lekarzy nie układał pieniędzy. To że tyle zarabiają wynika z wyceny danej usługi przez rządową agencję . Żeby tyle zarobić o czym tak hucznie mówi się w
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krochmalenstwo
krochmalenstwo
20.05.2026, 07:19:58 via Wykop
  • 34
@balbezaur: nic dodać, nic ująć. Jest rok 2026 i Polacy dopiero odkrywają, że wpuszczenie do ledwo już działającego (po pandemii) systemu kilku milionów ludzi, którzy nigdy nie płacili tu składek - doprowadziło system do zapaści.

Sytuacja identyczna jak z rynkiem mieszkaniowym, gdzie nagle wprowadzono po stronie popytu kilka milionów Ukraińców, którym trzeba było dać jakieś zakwaterowanie w Polsce i kto winny według pana Polaka? DEWELOPERZY.

Czekam sobie jeszcze jak Polacy odkryją ile
  • Odpowiedz
jakis-takis
jakis-takis
20.05.2026, 07:25:21 via Wykop
  • 13
@krochmalenstwo: amen, państwo na dyktycie i kartonie, a gdzie ta piekna solidarności sąsiedzka jak tuż po wybuchu wojny !? Szybko POlaczki i pisowce sie wyleczyli jak zobaczyli jak ta swołocz sie panoszy po naszym kraju... bo im sie wszystko należy przeciez... szybko sie wam oczy otworzył....
  • Odpowiedz
mesjasz22
mesjasz22
19.05.2026, 20:51:16 via Android
  • 70
Jak latami Polacy musieli w analogicznej sytuacji płacić, to sie zaden rzecznik nie ujął... Wstyd
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PuchaczLesny
PuchaczLesny
20.05.2026, 02:23:15 via Wykop
  • 59
W sprawę wkroczył już RPO.

RPO nie powinien zajmować się polskimi obywatelami? Wtf?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kulek1981
Kulek1981
20.05.2026, 03:57:55 via Wypiek
  • 33
@PuchaczLesny Powinien, ale my jesteśmy obywatelami drugiej kategorii, a ukraińcy pierwszej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
Pytalski_malopolan
20.05.2026, 05:00:41 via Wykop
  • 3
@PuchaczLesny: powinien ale jego ugrupowanie wieje lewicową empatią¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
drwalsky
drwalsky
drwalsky
20.05.2026, 00:51:11 via Android
  • 52
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pomorski_Wilk
Pomorski_Wilk
20.05.2026, 05:58:58 via Wykop
  • 5
@michalson18: Eurowizja jeśli chodzi o głosy publiczności w dużej mierze przedstawia sympatie narodów albo liczbę mniejszości bądź imigrantów
  • Odpowiedz
drwalsky
drwalsky
drwalsky
21.05.2026, 01:04:33 via Android
  • 2
@michalson18: to że banderowska upadlina z komikiem na czele działa, tak jak działa. To takie "spierdowizjum" muzyczne pokazuje co z tym udawanym narodem jest nie tak. Powinniście słaniać się na kolankach i dziękować za pomoc Polaków.
  • Odpowiedz
mr-robot78
mr-robot78
mr-robot78
20.05.2026, 03:22:55 via Wykop
  • 40
Po 4 latach ciągłego drenażu polskiego budżetu?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

slawek-g1114
slawek-g1114
slawek-g1114
21.05.2026, 03:27:43 via Wykop
  • 1
@mr-robot78: O 3 lata za późno.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4513
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3275
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2718
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2071
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
1913
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking