Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2683

Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii

Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii

Cześć Mirki i Mirabelki, Chciałem Wam opisać historię, która idealnie pokazuje, jak w 2026 roku niektórzy specjaliści próbują bezczelnie naciągać klientów, a gdy zostaną przyłapani na gorącym uczynku, przechodzą do otwartego szantażu i prób niszczenia cudzego biznesu. W moim samochodzie pojawił

MercBenc
MercBenc
MercBenc
z
wykop.pl
dodany: 18.05.2026, 10:32:18
  • #
    szantaz
  • #
    wawer
  • #
    automatyczneskrzyniebiegowboners
  • #
    boomer
  • #
    mechanikasamochodowa
  • #
    warsztat
  • 333
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki i Mirabelki,

​Chciałem Wam opisać historię, która idealnie pokazuje, jak w 2026 roku niektórzy „specjaliści” próbują bezczelnie naciągać klientów, a gdy zostaną przyłapani na gorącym uczynku, przechodzą do otwartego szantażu i prób niszczenia cudzego biznesu.

​1. Diagnoza: „Skrzynia do wymiany, 12 tysięcy złotych”

​W moim samochodzie pojawił się wyciek ze skrzyni biegów, przez co auto zaczęło delikatnie szarpać. Oddałem samochód do warsztatu w Warszawie (Wawer), który rzekomo specjalizuje się w naprawach skrzyń automatycznych. Wyraźnie wskazałem problem: jest wyciek, proszę o jego usunięcie i dolanie oleju.

​Po jakimś czasie odbieram telefon. Diagnoza zwala z nóg: skrzynia jest całkowitym złomem, nadaje się tylko do wymiany na nową, koszt około 12 000 zł.

​2. Rzeczywistość: Naprawa za 500 zł

​Coś mi podpowiedziało, żeby zabrać stamtąd auto. Laweta, przewiezienie do innego, niezależnego mechanika. Wynik oględzin? Uszkodzony przewód od skrzyni biegów.

  • ​Przewód został wymieniony.
  • ​Do skrzyni wlano 4 litry nowego oleju.
  • ​Skrzynia działa idealnie, przestała szarpać.
  • ​Koszt całkowity: 500 zł.

​Różnica? Zamiast 12 000 zł zapłaciłem 500 zł. Próba naciągnięcia na blisko 11,5 tysiąca złotych na bezczelnego.

​3. Telefon do szefa i brak reakcji

​Zadzwoniłem do warsztatu z Wawra. Nie chciałem robić awantury, chciałem po ludzku porozmawiać z właścicielem, że jego pracownicy albo są skrajnie niekompetentni, albo próbują jawnie oszukiwać ludzi. Recepcjonistka obiecała, że szef oddzwoni. Oczywiście nikt telefonu nie wykonał.

​4. Opinia na Google, szantaż SMS-owy i odwet

​Skoro zostałem zignorowany, opisałem całą sytuację w opinii na profilu Google ich warsztatu. I tu zaczyna się prawdziwy cyrk.

​Jezdzę dla firmy i prowadzę przejazdy Limuzyną  –do ślubów i na imprezy. Niedługo po wystawieniu opinii, na profilu  firmy pojawiły się dwie negatywne, 1-gwiazdkowe opinie. Kto je wystawił? Profil warsztatu z Wawra oraz ich pracownica, Natalia. Kłamiąc że auto firmy limuzyna była u nich a byłem swoim prywatnym autem. 

​Chwilę później otrzymałem SMS-a z otwartym szantażem: „Jak usuniesz swoją opinię, my usuniemy swoje”.

​Odpisałem im wprost, że to co robią, jest nielegalne i podchodzi pod paragrafy. Jaka była ich reakcja? Zamiast pójść po rozum do głowy, zmodyfikowali swoje kłamliwe komentarze na profilu mojej firmy. Dopisywali bzdury, że rzekomo byłem u nich tą limuzyną w warsztacie (co jest kompletnym kłamstwem, auto nigdy tam nie stało) i że pojazd nie nadaje się do jazdy. Robią to z pełną premedytacją, żeby odstraszyć moich klientów i zniszczyć moją reputację w odwecie za to, że nie dałem się naciągnąć na 12 koła.

​Podsumowanie

​Nie godzę się na takie traktowanie, na jawne oszukiwanie klientów i na gangsterskie metody rodem z lat 90. Ku przestrodze dla wszystkich kierowców z Warszawy i okolic – omijajcie ten warsztat szerokim łukiem.

​W komentarzach wrzucam screeny (zamazane dane osobowe) wiadomości SMS z szantażem oraz ich fałszywych opinii, które wystawili mojej firmie.

Treści powiązane (3)

Tu można zostawić komentarz :)
koronawirus
z facebook.com
  • 243
Tutaj też można zostawić opinię w google
Nelson2004
z share.google
  • 130

Komentarze (333)

najlepsze

tetraedr
tetraedr
18.05.2026, 11:37:25 via Wykop
  • 811
No to sobie opinię zszargali - graj w głupie gry wygrywaj głupie nagrody
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MarciNo75
MarciNo75
18.05.2026, 17:32:25 via Wykop
  • 181
@MercBenc: Jak cię zaszantażowali i zmusili do napisania tego tekstu to mrugnij dwa razy.
  • Odpowiedz
Markok
Markok
18.05.2026, 19:12:37 via Wykop
  • 273
@MercBenc: Dobry simp z ciebie, babka do ciebie łaskawie zadzwoniła z przeprosinami dopiero jak się mleko rozlało i już ci krew gdzie indziej przeszła z mózgu, im by się też zrobiło szkoda jakby się im udało cię zrobić na 12k, na pewno. Teraz już musisz iść cała naprzód jak lodołamacz, a nie pękać jak pinda, dla nich byłeś jesteś i będziesz tylko frajerem którego nie udało się oskubać.
  • Odpowiedz
powsinogaszszlaja
powsinogaszszlaja
18.05.2026, 12:23:03 via Wykop
  • 508
Przyznam, że takiego świństwa nie akceptuję. Wykopię.

Ciekaw jestem jak oni podatki rozliczają.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

damch
damch
damch
18.05.2026, 13:27:51 via Wykop
  • 188
@powsinogaszszlaja: Jak to jak? Normalnie, wymianę skrzyni biegów wpisują jako wymiana przewodu i dolanie oleju.
  • Odpowiedz
Awganowicz
Awganowicz
18.05.2026, 15:33:01 via Wykop
  • 53
@damch: i płatność tylko gotówką, a bez FV będzie tylko 10k zamiast 12k ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
Mikrosoft
Mikrosoft
Mikrosoft
18.05.2026, 13:31:16 via Wykop
  • 401
Co jakiś czas na ich opiniach Google pojawia się komentarz, ze próbowali zrobić wałka. Pewnie co jakiś czas próbują i trafiają na kogoś niekumatego co płaci.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ketrab86
ketrab86
ketrab86
18.05.2026, 13:50:15 via Wykop
  • 123
Co jakiś czas na ich opiniach Google pojawia się komentarz, ze próbowali zrobić wałka. Pewnie co jakiś czas próbują i trafiają na kogoś niekumatego co płaci.


@Mikrosoft: Tutaj z tym naciąganiem tak bym się nie zapędzał. Dawno temu miałem problem z zaciskami w swoim starym gruzie (nie odbijały, jedno koło się blokowało, na drugim tarło), zapytałem jednego mechanika zaproponował wymianę kompletu na nowe + jeszcze jakąś tam wymianę przewodów, bo
  • Odpowiedz
vacu
vacu
18.05.2026, 15:16:46 via Android
  • 30
@ketrab86: heh miałem podobnie z tarczami w pierwszym gruzie. Jeden chciał wymieniać a drugi powiedział że zeszlifuje za pół ceny i będzie git. Pierwsze auto, guzik się znałem to myślałem że tak się robi a ten co chciał wymieniać to naciągacz I leń. Do czasu przeglądu którego auto nie przeszło przez to g---o. W efekcie zapłaciłem i za szlifowanie i za nowe tarcze :/ Może być tak że bardzo niedługo
  • Odpowiedz
MercBenc
MercBenc
MercBenc
Autor
18.05.2026, 10:34:59 via Wykop
  • 268
MercBenc

źródło: Screenshot_2026-05-18-09-40-50-146_com.google.android.apps.messaging

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Drzepetto
Drzepetto
Drzepetto
18.05.2026, 11:07:00 via Wykop
  • 303
@thetompork: nr dostępny publicznie na ich stronie
  • Odpowiedz
powsinogaszszlaja
powsinogaszszlaja
18.05.2026, 13:13:45 via Wykop
  • 323
@MercBenc: Ten sms to jest jawne podłożenie się.
  • Odpowiedz
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
18.05.2026, 14:10:22 via Wykop
  • 255
dziki-wienczyslaw

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CKNorek
CKNorek
18.05.2026, 14:21:38 via Wykop
  • 200
@dziki-wienczyslaw: ja wolę tę wersję : )
CKNorek - @dziki-wienczyslaw: ja wolę tę wersję : )

źródło: 7a12a001824cc7da10004d30b6fc08b1

Pobierz
  • Odpowiedz
ziemniag
ziemniag
19.05.2026, 06:47:13 via Android
  • 8
@CKNorek: bo ta jest oryginalna, na demotywatorach jakiś boomer zrobił
  • Odpowiedz
RoninPL
RoninPL
RoninPL
18.05.2026, 13:49:33 via Wykop
  • 221
W zeszłym roku miałem u nich robić dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów, zadzwoniłem , pani recepcjonistka zaproponowała termin, podała cenę za usługę. Zapytałem jakim olejem będzie zalana skrzynia, marka i parametry oleju, powiedziała z wyrzutem ,takim jak potrzeba, ale nie powie na jakim oleju pracują. Dołożyłem kilka stów i wymieniłem w ASO, widzę że bardzo dobrze zrobiłem.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kowalm2
Kowalm2
Kowalm2
18.05.2026, 20:04:26 via Wykop
  • 55
@RoninPL: jesteś pewny, że w ASo wymienili jak trzeba? Ja bym taki pewny nie był.
  • Odpowiedz
Ghost7rider
Ghost7rider
Ghost7rider
19.05.2026, 06:47:13 via Android
  • 56
@RoninPL: "nie powie na jakim oleju pracują"
Sekretny przepis szefa kuchni xD
  • Odpowiedz
MercBenc
MercBenc
MercBenc
Autor
18.05.2026, 13:16:41 via Wykop
  • 209
Co by nie było opinia była prawdziwa. a opinie i proby szantażu oraz odwetowe komentarze pod kontem właściciela niezgodne z prawem i bandyckie wręcz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rwa_mac
Rwa_mac
Rwa_mac
18.05.2026, 16:42:59 via Wykop
  • 119
@MercBenc: btw niezłe Januszki, wystawiają opinię sami sobie ze mieli auto u siebie i jest w złym stanie XD
Rwa_mac - @MercBenc: btw niezłe Januszki, wystawiają opinię sami sobie ze mieli auto ...

źródło: 1000028366

Pobierz
  • Odpowiedz
MercBenc
MercBenc
MercBenc
Autor
18.05.2026, 17:00:47 via Wykop
  • 58
To auto u nich nigdy nie było i nie miało problemów ze skrzynią. byłem swoim autem taksówką w automacie.
  • Odpowiedz
mocnyebeebe
mocnyebeebe
18.05.2026, 13:23:00 via Wykop
  • 158
No to jedziemy z Januszem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Markok
Markok
18.05.2026, 15:14:06 via Wykop
  • 103
@mocnyebeebe: Zaraz zrobią o tym program w Państwo w Państwie i pójdzie teza że hejterzy chcą zniszczyć uczciwy biznes który tylko raz dał się złapać na gorącym uczynku i niech pierwszy rzuci kamieniem kto nigdy nie oszukał kogoś na kilkanaście tysięcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Panekpanek
Panekpanek
Panekpanek
18.05.2026, 22:12:28 via Wykop
  • 4
@Snuq: tak. Polak, polakowi polakiem.
  • Odpowiedz
ryhu
ryhu
18.05.2026, 14:56:55 via Wykop
  • 112
Op po prostu jest w tych 20%( ͡° ͜ʖ ͡°)
ryhu - Op po prostu jest w tych 20%( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 1000056283

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

damch
damch
damch
18.05.2026, 13:29:31 via Wykop
  • 109
Barbra Streisand lubi to.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3146
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2943
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2555
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2499
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2239
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #heheszki
  • #mobbing
  • #uber
  • #zebroplusy
  • #szantazujzwykopem
  • #eliminacja
  • #pasut
  • #oszustwo
  • #spyware
  • #sextr
  • #wawer

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking