Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko220
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

668

Statków z soją z Mercosur nie rozładowano w Holandii. Nie spełniała wymogów

Statków z soją z Mercosur nie rozładowano w Holandii. Nie spełniała wymogów

Holandia jako jedyny kraj UE odrzuciła sześć dostaw śruty sojowej z Argentyny i Brazylii po wykryciu zakazanej w Unii odmiany GMO HB4. Argentyna kwestionuje metody badań, a sprawy trafiły do systemu RASFF.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
farmer.pl
dodany: 16.05.2026, 09:58:04
  • #
    europa
  • #
    holandia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    rolnictwo
  • #
    brazylia
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (87)

najlepsze

tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
tomasz-aleksander-barania
16.05.2026, 11:41:27 via Wykop
  • 240
A wiecie kto jest producentem tych zakazanych nasion GMO? Niemiecki Bayer. To może zastanawiacie się kto produkuje zakazane od 20 lat w UE pestycydy by soja tak pięknie rosła a wszystko inne wyginęło? A no Niemcy, a przynajmniej są największym Europejskim producentem pestycydów. To jak już pojecie tych pyszności sojowych i będzie bolał brzuch, pójdziecie do apteki to kto produkuje to lekarstwo? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
16.05.2026, 12:28:08 via Wykop
  • 171
@tomasz-aleksander-barania:
Ten sam Bayer, który testował swoje produkty na więźniach obozów koncentracyjnych?
  • Odpowiedz
krzysiek_14
krzysiek_14
16.05.2026, 13:54:07 via Wykop
  • 98
@MagicznyMariusz


Ktore konkretnie produkty?


@jerry-snow: Chociażby cyklon B
  • Odpowiedz
enuwujnvren3wrnevinoeiove2iov2emiov
enuwujnvren3wrnevinoeiove2iov2emiov
16.05.2026, 10:23:21 via Wykop
  • 104
Niech szkopy żrą ten południowoamerykański szit, skoro takimi były jego zwolennikiami.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Logytaze
Logytaze
16.05.2026, 10:47:41 via Wykop
  • 47
@enuwujnvren3wrnevinoeiove2iov2emiov: Szkopy? Przecież ty ten syf żresz pośrednio, bo to soja pod paszę dla zwierząt.
  • Odpowiedz
qupi
qupi
16.05.2026, 11:24:56 via Wykop
  • 5
@enuwujnvren3wrnevinoeiove2iov2emiov: to, że ktoś np. sra po trawnikach w niczym nie usprawiedliwałoby to podobne postępowanie i pomijam przy tym światowy hałas w mediach(ileż to potępiających unijnych rezolucji/kar fiansowych by powstało) gdyby zastosowac te same metody które są stosowane wobec nas
  • Odpowiedz
schnippen_schnappen
schnippen_schnappen
16.05.2026, 10:03:12 via Wykop
  • 63
schnippen_schnappen

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ragnarok-asgartus
ragnarok-asgartus
ragnarok-asgartus
16.05.2026, 15:03:16 via Android
  • 25
W końcu się wyłamują i robią to co powinni - blokują dostawy. I tak powinno być, działania jak przyjęcie takiego ładunku z zastrzeżeniem, że nie może być przetwarzany na żywność dla ludzi było niezrozumiałe... Zakazane w EU? Zakazane. To do papa, wracajcie do Argentyny/Brazylii z ladunkiem, albo sprzedajecie komuś w Afryce.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomekruslan
tomekruslan
tomekruslan
16.05.2026, 21:57:40 via Wykop
  • -2
@ragnarok-asgartus: "w końcu"? a skąd podejrzenie że wcześniej tego nie robili?
  • Odpowiedz
ragnarok-asgartus
ragnarok-asgartus
ragnarok-asgartus
16.05.2026, 22:04:07 via Android
  • 0
@tomekruslan: bo dopuszczali część produktów rolnych z zaznaczeniem, że nie mogą zostać sprzedane/wykorzystane do produkcji żywności dla ludzi albo paszy dla zwierząt hodowlanych. No, a co dalej się z tym ziarnem działo? Przez łańcuszek kilku różnych firm można było "wyprać" taką brudną dostawę i sprzedawać nieświadomym klientom z branży spożywczej.

Samo "w końcu", to moje podsumowanie ostatnich informacji o ograniczeniu handlu żywnością z krajów pozaeuropejskich, odmowy ich wjazdu czy ograniczenia/zakazu
  • Odpowiedz
reveil
reveil
16.05.2026, 14:41:27 via Wykop
  • 20
Tymczasem Polaka nakarmi się jakąś zgniłą soją GMO znalezioną w kałuży, osuszoną herbicydem i przyprawioną solą drogową dla smaku. Smacznego!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nexe
nexe
16.05.2026, 15:04:52 via Wykop
  • 1
@reveil: Może dlatego w Polsce żyje się krócej.
nexe - @reveil: Może dlatego w Polsce żyje się krócej.

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
tomekruslan
tomekruslan
tomekruslan
16.05.2026, 21:57:00 via Wykop
  • 1
@reveil: i to wszystko produkowane przez lokalnego janusza biznesu
  • Odpowiedz
Margot_Michal0
Margot_Michal0
16.05.2026, 18:12:27 via Wykop
  • 14
az sie przypominaja teksty wykopków ci pisali ze przynajmniej bedzie taniej. hahahhaha
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomekruslan
tomekruslan
tomekruslan
16.05.2026, 21:58:33 via Wykop
  • -6
@Margot_Michal0: przecież system zadziałał - holendrzy odesłali coś co nie było ok. Ty rozumiesz co czytasz?
  • Odpowiedz
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip
17.05.2026, 11:05:01 via Wykop
  • 0
holendrzy odesłali coś co nie było ok.


@tomekruslan: Ciekawe, czy tak samo drobiazgowo kontrolują to, co wjeżdża z Ukrainy czy Mercosuru, a nie należy do ich funduszy czy holdingów, po czym jest sprzedawane jako „Made in Netherlands”. Sprawdź sobie, które kraje i fundusze dzierżawią najwięcej ziemi zarówno w Ukrainie, jak i w krajach Mercosuru.
  • Odpowiedz
Xatumiller
Xatumiller
Xatumiller
16.05.2026, 20:21:35 via Wykop
  • 6
Ale wy wykopki wiecie, że soja jest od dawna sprowadzana do UE z Mercosuru i umową handlową mało co zmienia w tej kwestii?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

siodemkaxx
siodemkaxx
17.05.2026, 11:40:14 via Wykop
  • -1
@Xatumiller: nie wiedzą, bo to debile, przeczytali mercosur i gmo i piszą o niemcach, potomkach nazistów którzy chcą ich otruć, a nie wiedzą że 90% soi na świecie to GMO i codziennie tą soje jedzą jedząc jakiekolwiek mięso, albo różne rzeczy z soi poza niektórymi wyjątkami (eko soja itp.), bo soje z argentyny i innych krajów mercosur to my importujemy od ponad 20 lat
  • Odpowiedz
stooley32
stooley32
16.05.2026, 17:08:07 via Wykop
  • 6
Opis znaleziska to manipulacja. Soja HB4 nie jest zakazana, a po prostu nie została zatwierdzona - czego wymagają odmiany GMO. To konkretna odmiana ma być odporna na gilfosat i dlatego nie powinna tego zatwierdzenia otrzymać.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

siodemkaxx
siodemkaxx
17.05.2026, 11:38:42 via Wykop
  • -3
konkretna odmiana ma być odporna na gilfosat


@stooley32: ta modyfikacja nie ma nic wspólnego z glifosatem, weźcie przeczytajcie ze zrozumieniem zanim przekleicie dane z czatu gpt xD
  • Odpowiedz
mementofinis
mementofinis
16.05.2026, 13:30:06 via Wykop
  • 6
To dopiero początek...część zawrócą, a część tego syfu trafi na rynek. Wtedy lewicowi politycy dopiero odetchną z ulgą:)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

deeprest
deeprest
16.05.2026, 14:45:31 via Wykop
  • 1
@mementofinis: ale wykopki, my juz wczesniej improtowaliśmy soję, robimy to od dziesięcioleci i Mercosur nie ma z tym nic wspólnego. 90% sprowadzanej soi jest spoza Europy. Zacznijcie troche myśleć, bo naprawdę z tym polskim, chłopskim rozumkiem jest słabo.
  • Odpowiedz
mementofinis
mementofinis
16.05.2026, 15:28:55 via Wykop
  • 3
@CoYoT85: Lewuś się obudził:)
"a nie urządzasz wycieczki personalne jak typowy tępy prawak"... kto zaczął pierwszy urządzać matole "wycieczki"..."bo naprawdę z tym polskim, chłopskim rozumkiem jest słabo".
Szkoda czasu na takich jak wy. Bez tych rolników, to byście zginęli, jeden i drugi...zapewne obaj myślicie, że mleko to z kartonu jest z Biedry.
  • Odpowiedz
Kojot2077
Kojot2077
17.05.2026, 09:15:14 via Wykop
  • 5
spoko, poliniaki wpuszczą tą soje xD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4265
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3163
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3087
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2654
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2360
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #swiat
  • #polska
  • #wydarzenia
  • #niemcy
  • #uniaeuropejska
  • #ciekawostki
  • #ekonomia
  • #usa
  • #gospodarka
  • #nato
  • #francja
  • #ue
  • #historia
  • #neuropa
  • #4konserwy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking