Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko215
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

613

Meta dostanie 3,3 mld $ ulgi na centrum AI, to więcej niż 7-letni budżet policji

Meta dostanie 3,3 mld $ ulgi na centrum AI, to więcej niż 7-letni budżet policji

Meta buduje w Luizjanie centrum danych warte 10 mld dol. Stan przyznał firmie ulgi podatkowe o wartości 3,3 mld USD. To więcej niż wynosi budżet policji w całym stanie przez ponad 7 lat.

matixrr
matixrr
z
finance.yahoo.com
dodany: 15.05.2026, 18:57:51
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    usa
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ekonomia
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Centra danych SI powodują gwałtowny wzrost cen energii elektrycznej w USA
osetnik
z wykop.pl
  • 1

Komentarze (128)

najlepsze

SPRANTKILL
SPRANTKILL
16.05.2026, 03:11:48 via Android
  • 321
Haha super deal dla mieszkańców. Centra danych nie generują dużych ilości miejsc pracy za to potrzebują w c--j prądu co zwiększa jego ceny w okolicy. Typowe USA jest typowe...
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
16.05.2026, 11:16:36 via Wykop
  • 112
@SPRANTKILL: Tak dziala kapitalizm. Liczy sie zysk dowolnym kosztem. Jesli to ty jesteś kosztem to tym gorzej dla ciebie i możesz sobie sluchac szumu centrum AI całą dobe placac 4x wiecej za prad czy wodę - j---c cię, trzeba bylo zalozyc swojego facebooka lewaku
  • Odpowiedz
Mazowia
Mazowia
16.05.2026, 16:03:59 via Wykop
  • 27
Tak dziala kapitalizm


@jegertilbake: To jeszcze nie jest finalna forma. Ludzie brną w tzw rentierstwo, żyć z odsetek i nic nie robić. Pojawili się influencerzy od inwestowania w nieruchomości i inne aktywa, w polskich łbach pojawił się jeden cel, przynajmniej dwa mieszkania na wynajem i emerytura w wieku 40 lat. Strukturalna walka kapitału z pracownikiem, cyrki w amazonie i sytuacje z podpaleniami zakładów pracy. Nie wiem co będzie za 10
  • Odpowiedz
Arktosik
Arktosik
15.05.2026, 19:23:58 via Wykop
  • 81
Przecież AI nie generuje miejsc pracy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hodofca
Hodofca
16.05.2026, 09:26:09 via Wykop
  • 48
Przecież AI nie generuje miejsc pracy


@Arktosik: Jak będziesz chciał wygenerować śmieszny obrazek w AI to będziesz potrzebował kasy na subskrybcję. Czyli musisz iść do pracy.

  • Odpowiedz
jegertilbake
jegertilbake
16.05.2026, 11:14:07 via Wykop
  • 4
Przecież AI nie generuje miejsc pracy


@Arktosik: No i? Jakbys mial możliwość uzyskac 1mln dotacji swojej dzialalnosci za łapówkę max 10k to bys nie skorzystal? Oni moga oferować je na wszystkich zadupiach i wybrac najtansza lokalizacje gdzie sie ktos zgodzi. A to, ze r-----------ą przy okazji tym zycie pobliskich mieszkańców, generują halas i zwiekszaja ceny pradu czy wody to juz nie ich problem i cyk fajrant

Welcome into kapitalizm
  • Odpowiedz

FireDash
FireDash
16.05.2026, 13:44:29 via Wykop
  • 61
Jeszcze rozumiem ulgę na jakąś montownie smrodu, chociaż ludzie mieliby jakąś pracę. Ale ulgę dla korpo o tak to już esencja USA.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zielarz
zielarz
16.05.2026, 16:27:18 via Wykop
  • 13
@4ntymateria: a Rosja z czym staruje? Ekspansja smrodu?
  • Odpowiedz
ButtHurtAlert
ButtHurtAlert
16.05.2026, 23:46:34 via Android
  • 9
@FireDash: dla miliardera jest ulga podatkowa, dla Pana Areczka większe koszty prądu wody i ultradźwięki xD
  • Odpowiedz
Kismeth
Kismeth
16.05.2026, 15:29:45 via Wykop
  • 42
Może i dostanie 3.3 miliarda dolarów ulgi, ale przynajmniej wszyscy mieszkańcy wokół będą płacić więcej za prąd i wodę oraz wzrosną przez to ceny najmu nieruchomości zarządzanych przez fundusze inwestycyjne, a także ogólne koszty życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warto w c--j.

Przykład jak amazon r------ł rynek mieszkaniowy Seattle widzę, że nic nie nauczył tych debili w USA. Oni naprawdę robią wszystko żeby określenie "najbogatszy kraj trzeciego świata"
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

omgzpwnd
omgzpwnd
omgzpwnd
17.05.2026, 10:23:49 via Wykop
  • 3
@Kismeth: o ile będą mieli wodę, może zrobią jak z prądem że za rok odłączamy i co nam zrobisz?
  • Odpowiedz
EdwardKruk
EdwardKruk
17.05.2026, 13:49:24 via Wykop
  • 2
@Kismeth: no i potencjalnie takie centra danych zatrudnią 20 pracowników do wymiany żarówek i innych pierdół chyba warto kosztem tysięcy innych miejsc pracy prawda?
  • Odpowiedz
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
16.05.2026, 15:51:17 via Wykop
  • 28
Jak korporacja dostaje dotacje po to żeby zlikwidować jak najwięcej miejsc pracy to kapitalizm i wszystko dobrze, jak obywatel dostanie dotacje od państwa na cokolwiek to wtedy patola dostaje hajs i mamy komunizm. Czego nie rozumiecie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cerb3rusPL
Cerb3rusPL
16.05.2026, 16:04:26 via Wykop
  • 12
@BrakWolnegoLoginu: Dodatkowo zżera zasoby takie jak prąd i woda, a zapłaci kto? No zwykły człowiek.
  • Odpowiedz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
16.05.2026, 17:14:11 via Wykop
  • 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
StalkomirNowak
StalkomirNowak
StalkomirNowak
16.05.2026, 08:08:59 via iOS
  • 21
Spokojnie, konsument i drobny przedsiębiorca zapłaci wyższe podatki, więc się wyrówna.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arcxa
arcxa
16.05.2026, 14:39:39 via Wykop
  • 16
nie mogą ciepła z data centrów wykorzystać do tworzenia prądu do data centrów?
arcxa - nie mogą ciepła z data centrów wykorzystać do tworzenia prądu do data centrów...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sruba_m3
sruba_m3
sruba_m3
17.05.2026, 10:40:20 via Wykop
  • 8
@arcxa: mierzenia czegoś w Walmartach to jeszcze nie widziałem
  • Odpowiedz
arcxa
arcxa
17.05.2026, 14:36:38 via Wykop
  • 2
@sruba_m3: w usa zrobią wszystko, żeby nie używać jednostek metrycznych
  • Odpowiedz
Punkt_M
Punkt_M
16.05.2026, 14:47:33 via Wykop
  • 15
Obywatele USA nie mają być zdrowi ani bezpieczni, tylko zadłużeni, schorowani i uzależnieni od leków.

Lichwa to wciąż najlepszy biznes w stanach. W Polsce też - przypadek?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Punkt_M
Punkt_M
16.05.2026, 17:45:01 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
16.05.2026, 17:48:38 via Wykop
  • 3
@Punkt_M: więcej jakie kilka mln, biali w USA to już około 60% i spada.
  • Odpowiedz

Zawulon
Zawulon
16.05.2026, 17:25:17 via Wykop
  • 8
Przecież to socjalizm. A nie, czekaj, gdy korporacja dostaje państwowe pieniądze to jest wolny rynek.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MilionoweMultikonto
MilionoweMultikonto
17.05.2026, 14:17:30 via Wykop
  • -1
@Zawulon: nie wiem jak Ci dać więcej plusów, ale komuniści i tak nie zrozumieją, że są kapitalistami.
  • Odpowiedz
MadJack47
MadJack47
16.05.2026, 15:41:01 via Wykop
  • 8
Korpo obracające miliardami potrzebuje ulgi bo inaczej sobie nie poradzi *chlip* *chlip*. Normalnie jak człowiek czyta to zaczyna dochodzić do wniosku, że polskojęzyczni wcale nie drillują społeczeństwu odbytów tak mocno.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MilionoweMultikonto
MilionoweMultikonto
17.05.2026, 14:20:02 via Wykop
  • -1
@MadJack47: obywatele za pośrednictwem swoich reprezentantów zdecydowali, że korpo ma dostać dotacje. Może Ci się to nie podobać, ale powinieneś uszanować wybór obywateli. Chyba że jesteś jakimś tyranem przeciwnym wolności i demokracji?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4287
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3172
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3091
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2659
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2362
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pieniadze
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #polska
  • #inwestycje
  • #gielda
  • #banki
  • #ciekawostki
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #oszczedzanie
  • #podatki
  • #biznes
  • #praca
  • #bankowosc
  • #pytanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia