Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko156
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

576

Austria: zabił uciekającego włamywacza strzałem w tył głowy. Został Uniewinniony

Wolfgang W. (66) przyłapał w swoim domu w Salzburgu dwóch włamywaczy i zastrzelił jednego z intruzów. W poniedziałek proces o morderstwo wszedł w decydującą fazę. Morderstwo czy jednak obrona konieczna? Po długich naradach ośmioro ławników zdecydowało Wolfgang W. nie musi iść do więzienia...

2nd_Wave
2nd_Wave
z
krone.at
dodany: 15.05.2026, 15:22:35
  • #
    austria
  • #
    wyrok
  • #
    obronakonieczna
  • #
    wlamywacz
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (113)

najlepsze

andrzej67
andrzej67
15.05.2026, 16:24:08 via Wykop
  • 371
I dobrze się stało, że go uniewinnili. Przynajmniej w swoim domu każdy chce się czuć bezpiecznie.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mkorsov
mkorsov
mkorsov
15.05.2026, 19:14:34 via Android
  • 274
@andrzej67: złodziej ma mieć świadomość że będzie można go o-----c jak psa ze wścieklizna i nikt poza nim nie powinno niesie za to konsekwencji
  • Odpowiedz
subyello
subyello
15.05.2026, 20:21:44 via Android
  • 78
@mkorsov: dobrze ze trafil, bo to now jest takie oczywiste inzyniera z Afryki zauwazyc gdy jest ciemno
  • Odpowiedz
YarpenZid
YarpenZid
15.05.2026, 20:08:50 via Wykop
  • 175
Może pomylił z kangurem? Mają tam tego pełno…
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

plussix
plussix
plussix
16.05.2026, 00:47:27 via Wykop
  • 84
@YarpenZid: dostałeś minusa, bo ludzie ciągle mylą te dwa kraje ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
sanguediguida
sanguediguida
sanguediguida
16.05.2026, 04:10:09 via Android
  • 6
@plussix: tylko co tam robil wegier, pewnie uciekl po wyborach.
  • Odpowiedz
Megawonsz_dziewienc
Megawonsz_dziewienc
16.05.2026, 01:19:12 via Wykop
  • 132
Prawo powinno być jasne i klarowne: włamywacz jest traktowany jak terrorysta, którego może unieszkodliwić każdy, w dowolny sposób, bez ponoszenia żadnych konsekwencji.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8kiwi
8kiwi
8kiwi
16.05.2026, 04:59:52 via Wykop
  • 28
@P_i_o_t_R: jakie znowu zagrożenia? W sensie że ktoś kogoś wkręci w bycie włamywaczem by go bez konsekwencji zabić?
  • Odpowiedz
Cadfael
Cadfael
16.05.2026, 06:19:50 via Wykop
  • 2
@P_i_o_t_R: ale że co? ty z tych co to dawać niższe kary gwałcicielom bo wtedy przynajmniej nie zabiją ofiary? głębiej weź od bandyterki bo jeszcze nie wszedł cały
  • Odpowiedz
JaktologinniepoprawnyWTF
JaktologinniepoprawnyWTF
16.05.2026, 01:59:20 via Wykop
  • 91
Dobrze, że tam mają ławników a nie wszystko w rękach kasty.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kristoflampart
kristoflampart
16.05.2026, 12:35:13 via Android
  • 5
@LubieSzaszylkiZLublina: jak masz ławników którzy są normalnymi ludźmi, to spojrzą na sytuację z punktu widzenia normalnego człowieka. Każdy chce mieć spokój na swojej posesji i każdy chce móc się skutecznie obronić przed napadem. Sędzia za to widzi tylko paragrafy i ma w dupie ofiarę. Dlatego wyroki wydane przez ławnikow prawie zawsze będą lepsze od wyroków wydanych przez skład sędziowski.
  • Odpowiedz
LubieSzaszylkiZLublina
LubieSzaszylkiZLublina
16.05.2026, 17:34:06 via Android
  • 4
@Werdna z tym nie dyskutuję.
Dyskutuję z tym, że bycie sądzonym przez patosebka, karynkę, fioletowowołosą aktywistkę z krowim kolczykiem albo Janusza wychowanego na Kiepskich nie jest specjalnie pociągającą alternatywą.
  • Odpowiedz
Echmech
Echmech
16.05.2026, 03:29:13 via iOS
  • 62
A w polsce odszkodowanie dla rodziny włamywacza
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DziwoHuop
DziwoHuop
15.05.2026, 16:55:51 via Wykop
  • 42
Chwała!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

263473
263473
263473
16.05.2026, 01:15:19 via Wykop
  • 40
Przez takie ciągnie po sądach ludzie boja się bronić. To kolejny element układanki dlaczego Europejczycy są tak wykastrowani i pozbawieni instynktu przetrwania.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

javelin
javelin
16.05.2026, 03:01:40 via Wykop
  • 33
Jedyny błąd jaki popełnił, to niezastrzelenie drugiego włamywacza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lukki
Lukki
16.05.2026, 05:58:51 via Android
  • 22
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
16.05.2026, 05:53:45 via Android
  • 18
U nas by siedział a każdy przestępca by zawsze wiedział że warto rabować plądrować i robić rozboje.

Dosłownie jak kasjerka żabki zrobi cos nożownikowi to twn ktoś z więzienia normalmie może cywilnie może ją pozwać za uszkodzenie ciała.... Chory kraj

A najlepiej jak chcesz kogoś zabić to robisz to autem - wtedy dostaniesz max 8 lat. Zero ryzyka 25 lat czy dożywocia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

suszi
suszi
17.05.2026, 02:30:26 via Wykop
  • 1
@eSUBA94: psem. 500zl mandat
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
17.05.2026, 08:16:16 via Wykop
  • 1
@suszi: a no zapomniałem
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4350
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3210
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3107
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2673
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wieden
  • #europa
  • #niemcy
  • #podroze
  • #szwajcaria
  • #alpy
  • #emigracja
  • #wlochy
  • #prawo
  • #historia
  • #wegry
  • #kryminalne
  • #energetyka
  • #ciekawostki
  • #czechy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking