Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

463

Szwecja broni gotówki

Szwecja broni gotówki

Szwedzi nie chcą porzucić gotówki. Europejskiemu Bankowi Centralnemu to się nie podoba.

Victor_Manzon
Victor_Manzon
z
bankier.pl
dodany: 15.05.2026, 15:13:27
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
  • #
    gotowka
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    gospodarka
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (68)

najlepsze

kubako
kubako
15.05.2026, 23:00:41 via Wykop
  • 125
Zachęcam do przeczytania artykułu, a nie tylko klikbajtowego nagłówka

Bank Centralny pozytywnie zaopiniował generalny kierunek wzmacniania gotówki, a to do czego ma zastrzeżenia to zbyt szerokie i niejasne możliwości odmowy przyjmowania tejże, czyli bank uważa, że Szwecja za mało wzmacnia gotówkę tymi regulacjami.

Ktoś naprawdę chce kręcić korbą na wykopie, bo opis sugeruje coś dokładnie odwrotnego.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
16.05.2026, 05:56:28 via Android
  • 10
@kubako: OP powininen dostawać nie tylko za clickbait ale durnowaty opis rodem z republiki i innego szamba - "europejskiemu bankowi centralnemu to się nie podoba"
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
17.05.2026, 13:30:50 via Wykop
  • 1
@paw1470: miesiąc temu użyłem biedronkowej do gabarytów typu drabina wielkie młoty siekery i inne narzędziowe - o dziwo nie zawołało kasjera mimo że często woła bo wagi bułek są nie teges
  • Odpowiedz
bardzospokojnyczlowiek
bardzospokojnyczlowiek
15.05.2026, 19:24:05 via Wykop
  • 32
EBC pozytywnie ocenił ideę stojącą za szwedzkimi regulacjami – wzmocnienie odporności systemu płatniczego, dbanie o interesy wykluczonych cyfrowo obywateli i „zmuszenie” banków do świadczenia usług gotówkowych.


No i gdzie im się nie podoba? To że punktują niedopracowanie przepisów nie jest równe sprzeciwowi. Zakop za manipulację
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

uriel_ck
uriel_ck
16.05.2026, 05:29:43 via Android
  • 3
@bardzospokojnyczlowiek: ktos nie umie uczciwie grać i musi kłamać. Wlasnie takie z-----e artykuły sieją zamęt i dezinformacje, a to znowu dzieli naród. Zakop.
  • Odpowiedz
Saeglopur
Saeglopur
15.05.2026, 17:16:17 via Wykop
  • 26
Szwedzi nie chcą porzucić gotówki.

Porzucili ją dawno xD Automaty przy kasach co najwyżej ułatwiają zarządzaniem tej której jeszcze nie wycofali (drobnymi). Zatankujcie za gotówke ( ͡° ͜ʖ ͡°) Da się ale często to jest przygoda, wiele kilometrów trzeba by jechac
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Faszola
Faszola
15.05.2026, 23:30:19 via Wykop
  • 19
Wchodzę na główną i widzę bezczelną dezinformację. Dzień jak co dzień.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
16.05.2026, 08:08:19 via Wykop
  • -1
@Faszola:
eSUBA94 - @Faszola:

źródło: wykopowy psychiatryk glownej

Pobierz
  • Odpowiedz
DuckDuckDog
DuckDuckDog
16.05.2026, 02:34:02 via Wykop
  • 10
Przecież w Szwecji już 10 lat temu krzywo na mnie patrzono jak chciałem zapłacić gotówką w sklepie czy na stacji. Ich podejście sprawia, że czujesz się przestępcą. Bardzo często to dla nich kłopot bo nie mają gotówki na wydanie reszty.

Nagłówek wprowadza w błąd.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

paw1470
paw1470
paw1470
17.05.2026, 01:30:05 via Android
  • 1
@DuckDuckDog: w Polsce też ciężko zapłacić gotówką. Nie mają z czego wydać. Już nawet same kasjerki pytają czy mogę zapłacić kartą. Jak idę do kasy z żywym człowiekiem to chce się pozbyć gotówki którą dostaję. Nie mogę. I tak muszę wpłacać na konto
  • Odpowiedz
DuckDuckDog
DuckDuckDog
17.05.2026, 05:47:18 via Wykop
  • 0
@kocimietka_BB: otóż nie.. wystarczy orzeczytać artykuł, a nie tylko nagłówek :P
  • Odpowiedz
dzbanek123
dzbanek123
15.05.2026, 18:00:07 via Wykop
  • 9
Szwecja to już chyba nie ma czego bronić.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sev50949
Sev50949
15.05.2026, 22:51:29 via Wykop
  • 6
@jegertilbake: No tak bo upadnie w 10 lat, w miesiąc od razu k---a. Demografia zacznie wjeżdżać na ostro po 2030.

Ja za to pamiętam komentarze przychlastów twierdzących że lgbt to nie ideologia.
  • Odpowiedz
ElMurano
ElMurano
15.05.2026, 23:22:43 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
editores
editores
16.05.2026, 01:58:11 via Wykop
  • 6
Kłamstwa na głównej. Antyeuropejska propaganda.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kocimietka_BB
kocimietka_BB
16.05.2026, 19:42:51 via Wykop
  • -1
@editores: Co masz na myśli, i czemu antyeuropejska?
  • Odpowiedz
Mario7400
Mario7400
Mario7400
16.05.2026, 21:50:44 via Wykop
  • 0
Co masz na myśli, i czemu antyeuropejska?


@kocimietka_BB: Bo kłamca OP wprowadza narrację, że Szwecja chce gotówki, a EBC (czyli wstrętna unia) jest przeciwko.
  • Odpowiedz
red_right_hand
red_right_hand
16.05.2026, 07:02:16 via iOS
  • 5

Komentarz usunięty przez moderatora

Pan_Misio
Pan_Misio
16.05.2026, 18:24:02 via Android
  • 2
Nikt jeszcze nie napisał, że Szwedzi to szury?

#pdk
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mario7400
Mario7400
Mario7400
16.05.2026, 21:53:45 via Wykop
  • 0
Nikt jeszcze nie napisał, że Szwedzi to szury?


@Pan_Misio: Dlaczego miałby ktoś tak napisać? Szwedzi wzmacniają odpornosc na ataki cyberterrorystyczne, zapewene ze strony Rosji. Proszę napisz coś po konfiarskiu, że to jest machanie szabelką czy parcie do wojny z Rosją.
  • Odpowiedz
sejbr
sejbr
15.05.2026, 22:53:29 via Wykop
  • 2
Trochę za późno xD
W Szwecji bez karty ani rusz.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mario7400
Mario7400
Mario7400
16.05.2026, 21:51:47 via Wykop
  • 0
W Szwecji bez karty ani rusz.


@sejbr: Chodzi o podstawowe zakupy spożywki i lekarstw na wypadek zakłócenia systemu informatycznego.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4351
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3210
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3107
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2030
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #usa
  • #europa
  • #ekonomia
  • #technologia
  • #polska
  • #wiadomosci
  • #nauka
  • #militaria
  • #zainteresowania
  • #izrael
  • #kultura
  • #rozrywka
  • #sport

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking