Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko222
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

574

A tymczasem. Grecja z nadwyżką budżetową po pierwszym kwartale

A tymczasem. Grecja z nadwyżką budżetową po pierwszym kwartale

Nadwyżka w budżecie wynosi ponad 5 mld euro

kenai
kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 15.05.2026, 12:50:44
  • #
    grecja
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    ciekawostki
  • 193
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Polska ma drugi najwyższy deficyt w UE
Nighthuntero
z money.pl
  • 39

Komentarze (193)

najlepsze

akcjakrk
akcjakrk
akcjakrk
15.05.2026, 12:55:03 via Wykop
  • 273
Za to w Polsce rekordowy deficyt.
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

musicisgood
musicisgood
musicisgood
15.05.2026, 12:57:06 via Wykop
  • 78
@akcjakrk: poczekej. Zaraz przyjdzie ktoś z opinią, że musi nas spotkać to co niegdyś Grecję, by wyjść na plus jak oni teraz.
  • Odpowiedz
adammich
adammich
adammich
15.05.2026, 14:48:11 via Wykop
  • 53
Rekordowy deficyt w Polsce to rekordowa nadwyżka sektora prywatnego - dobra wiadomość a dlaczego to wystarczy porównać rozwój Polski i Grecji


@ShadyTalezz: To dlaczego w ogóle ściągamy podatki ? Państwo powinno w całości się finansować deficytem i wtedy nadwyżka sektora prywatnego była by jeszcze większa i byśmy się jeszcze szybciej rozwijali...
  • Odpowiedz
ShadyTalezz
ShadyTalezz
15.05.2026, 13:53:42 via Wykop
  • 149
Jeśli Grecja ma deficyt - to znaczy, że państwo ZAROBIŁO na obywatelach. Grecja jest od poand dekady w ciemnej dupie do tego stopnia, że musieli wprowadzić 6 dniowy dzień pracy, płace stoją w miejscu od lat, PKB również
ShadyTalezz - Jeśli Grecja ma deficyt - to znaczy, że państwo ZAROBIŁO na obywatelach...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-15 155252

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ShadyTalezz
ShadyTalezz
15.05.2026, 14:45:07 via Wykop
  • 74
@adammich: tak, jeśli państwo ma NADWYŻKĘ to znaczy, że na TOBIE zarobiło
  • Odpowiedz
lenanela
lenanela
15.05.2026, 19:28:41 via Wykop
  • 88
deficyt


@ShadyTalezz: deficyt to nadwyżka?
  • Odpowiedz
szmichal
szmichal
16.05.2026, 10:41:50 via Wykop
  • 71
A przejedziesz sie po peryferiach Grecji to wszędzie syf. Wszędzie śmieci, obdrapane budynki. Ale to może taka kultura południowców.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mareczny
mareczny
16.05.2026, 10:48:38 via Android
  • 18
@szmichal: ale ten, tego - oni nie mają małych koszy na śmieci, nikt im tam nie każe selekcjonować śmieci na frakcje, żadna spółka miejska śmieciowa nie okrada obywateli, pod pozorem dbania o planetę( wypychania aparatczyków do SM w przypadku przegrania w samorządzie - przeczekalnia z solidnym pensjami).
Koszt utrzymania domu,ogrzewania,prądu to jakieś śmieszne grosze.Według tego, co gadałem z kolesiem z Krety( obcykany politycznie) - całą gospodarką grecką rządzą rodziny wysoko
  • Odpowiedz
szmichal
szmichal
16.05.2026, 11:29:31 via Wykop
  • 28
@Kowal13: przejedź sie do Grecji zrozumiesz o co mi chodzi. Tak jak napisałem moze maja taki styl bycia, carpe diem ale tak jak w Grecji, Portugalii, Hiszpanii jest po prostu syfiaszczo xd można mieć nadwyżkę ale kosztem czegoś- np nie wysprzątanych ulic i poboczy. Widocznie Grecy mają inne priorytety
  • Odpowiedz
Dopopopulis
Dopopopulis
Dopopopulis
16.05.2026, 10:43:30 via Wykop
  • 52
Pewnie mają mniejszy deficyt niż zalozyli i to nazywają nadwyżką.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

StaryPierdziel
StaryPierdziel
16.05.2026, 11:27:06 via Wykop
  • 42
Zadłużenie Grecji to obecnie 146% PKB. Niby lepiej niż maksymalne 200%, ale koszt tego oddłużania był ogromny.
Obecnie PKB na głowę w parytecie siły nabywczej Grecji to 47 157$
Polski: 59 792$!
Natomiast w 1990 było to odpowiednio Grecja: 13 100$ a Polska: 6 100$
A i Grecja od dwóch lat ma sześciodniowy dzień pracy
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/grecy-wprowadzili-6-dniowy-tydzien-pracy-od-lipca-czesc-branz-pracuje-dluzej/rfetr69
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tombeczka
tombeczka
16.05.2026, 11:49:45 via Wykop
  • 21
@StaryPierdziel: Powinni szybko zaproponować swoja kandydaturę do organizacji kolejnych Igrzysk Olimpijskich! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
henen
henen
16.05.2026, 12:00:41 via Wykop
  • 20
@StaryPierdziel: sześciodniowy dzień? Niebywałe.
  • Odpowiedz
Savicky
Savicky
16.05.2026, 10:16:39 via Wykop
  • 20
Ej, będzie dobrze... :P
Savicky - Ej, będzie dobrze...  :P

źródło: IMG_5087

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KrolWlosowzNosa
KrolWlosowzNosa
16.05.2026, 10:45:38 via Wykop
  • 1
@birman: a co tam w tej Grecji kupili??
  • Odpowiedz
birman
birman
birman
16.05.2026, 10:52:37 via Wykop
  • 3
@KrolWlosowzNosa: No pacz... niemożliwe... https://www.wnp.pl/logistyka/grecja-prywatyzuje-14-regionalnych-lotnisk,263410.html A to tylko pierwszy rezultat na szukanie. O wyspach czy o tym że Grecja jest głównym importerem Niemiec nie wspomnę...
birman - @KrolWlosowzNosa: No pacz... niemożliwe... https://www.wnp.pl/logistyka/grec...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
kawkanorbert
kawkanorbert
16.05.2026, 11:51:50 via iOS
  • 10
Czyli obywatele są biedniejsi o 5mld euro, jest się z czego cieszyć naprawdę
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

loczyn
loczyn
16.05.2026, 13:44:59 via Android
  • 2
@kawkanorbert: Panstwo okrada obywateli, a Konfiarze w tym wątku klaszczą uszami xD
Ja to ich nigdy nie zrozumiem
  • Odpowiedz
Drzepetto
Drzepetto
Drzepetto
16.05.2026, 14:04:16 via Wykop
  • 4
@loczyn: bo taka nadwyżka w budżecie ma sens jeśli odczyta się ją jako sygnał, że wdrożony program oszczędności działa i jest pole do obniżki podatków. Błędne koło ciągłego i coraz większego deficytu i w konsekwencji ciągłego podnoszenia podatków nie jest chyba zbyt korzystne z punktu widzenia podatnika, prawda?
  • Odpowiedz
DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
16.05.2026, 11:08:49 via Wykop
  • 8
Kreatywna ksiegowosc i notoryczne wypychanie kosztow poza budzet. Znikaja wiec sa na plusie logiczne :D a prawda jest taka, ze praktycznie kazda galaz poza turystyka jest na minusie. Grecy bronia sie przed bankructwem drugi raz. Tak to jest jesli polega sie zbyt mocno na turystyce kosztem innych branz.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rebeliant
Rebeliant
16.05.2026, 17:12:25 via Wypiek
  • 5
Może to jest taka nadwyżka jak Pinokio lubił się u nas chwalić. 3 kwartały wykazywana w mediach nadwyżka, a na koniec roku jednak deficyt po same jaja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

retall
retall
retall
15.05.2026, 20:21:28 via Wykop
  • 4
Niemcy (i inni ze strefy) musieli ratować bankrutującą Grecję tylko dlatego, że Grecja była w strefie Euro. W Polsce tak nie będzie.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

____yyyy
____yyyy
____yyyy
16.05.2026, 08:23:54 via Wykop
  • 32
@retall: no nie wiem, Polska gospodarka jest mocno powiązana z niemiecką i odwrotnie. Jak my będziemy mieli kryzys, to oni tez to odczują mocno
  • Odpowiedz
Navarre
Navarre
16.05.2026, 10:14:49 via Wykop
  • 20
@KochanekAdmina: tak jak Turcja już 3 dekadę sobie wychodzi XD rolować dług inflacją to mogą Stany, a nie Polska. Chociaż im też się to powoli kończy.
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4174
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3179
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3137
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3065
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2635
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wakacje
  • #podroze
  • #heheszki
  • #ekonomia
  • #europa
  • #kreta
  • #grexit
  • #kryzys
  • #uniaeuropejska
  • #turcja
  • #ateny
  • #niemcy
  • #polska
  • #ciekawostki
  • #finanse

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking