Rekordowy deficyt w Polsce to rekordowa nadwyżka sektora prywatnego - dobra wiadomość a dlaczego to wystarczy porównać rozwój Polski i Grecji
@ShadyTalezz: To dlaczego w ogóle ściągamy podatki ? Państwo powinno w całości się finansować deficytem i wtedy nadwyżka sektora prywatnego była by jeszcze większa i byśmy się jeszcze szybciej rozwijali...
Jeśli Grecja ma deficyt - to znaczy, że państwo ZAROBIŁO na obywatelach. Grecja jest od poand dekady w ciemnej dupie do tego stopnia, że musieli wprowadzić 6 dniowy dzień pracy, płace stoją w miejscu od lat, PKB również
@szmichal: ale ten, tego - oni nie mają małych koszy na śmieci, nikt im tam nie każe selekcjonować śmieci na frakcje, żadna spółka miejska śmieciowa nie okrada obywateli, pod pozorem dbania o planetę( wypychania aparatczyków do SM w przypadku przegrania w samorządzie - przeczekalnia z solidnym pensjami). Koszt utrzymania domu,ogrzewania,prądu to jakieś śmieszne grosze.Według tego, co gadałem z kolesiem z Krety( obcykany politycznie) - całą gospodarką grecką rządzą rodziny wysoko
@Kowal13: przejedź sie do Grecji zrozumiesz o co mi chodzi. Tak jak napisałem moze maja taki styl bycia, carpe diem ale tak jak w Grecji, Portugalii, Hiszpanii jest po prostu syfiaszczo xd można mieć nadwyżkę ale kosztem czegoś- np nie wysprzątanych ulic i poboczy. Widocznie Grecy mają inne priorytety
@loczyn: bo taka nadwyżka w budżecie ma sens jeśli odczyta się ją jako sygnał, że wdrożony program oszczędności działa i jest pole do obniżki podatków. Błędne koło ciągłego i coraz większego deficytu i w konsekwencji ciągłego podnoszenia podatków nie jest chyba zbyt korzystne z punktu widzenia podatnika, prawda?
Kreatywna ksiegowosc i notoryczne wypychanie kosztow poza budzet. Znikaja wiec sa na plusie logiczne :D a prawda jest taka, ze praktycznie kazda galaz poza turystyka jest na minusie. Grecy bronia sie przed bankructwem drugi raz. Tak to jest jesli polega sie zbyt mocno na turystyce kosztem innych branz.
Może to jest taka nadwyżka jak Pinokio lubił się u nas chwalić. 3 kwartały wykazywana w mediach nadwyżka, a na koniec roku jednak deficyt po same jaja ( ͡°ʖ̯͡°)
Komentarze (193)
najlepsze
@ShadyTalezz: To dlaczego w ogóle ściągamy podatki ? Państwo powinno w całości się finansować deficytem i wtedy nadwyżka sektora prywatnego była by jeszcze większa i byśmy się jeszcze szybciej rozwijali...
źródło: Zrzut ekranu 2026-05-15 155252
Pobierz@ShadyTalezz: deficyt to nadwyżka?
Koszt utrzymania domu,ogrzewania,prądu to jakieś śmieszne grosze.Według tego, co gadałem z kolesiem z Krety( obcykany politycznie) - całą gospodarką grecką rządzą rodziny wysoko
Obecnie PKB na głowę w parytecie siły nabywczej Grecji to 47 157$
Polski: 59 792$!
Natomiast w 1990 było to odpowiednio Grecja: 13 100$ a Polska: 6 100$
A i Grecja od dwóch lat ma sześciodniowy dzień pracy
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/grecy-wprowadzili-6-dniowy-tydzien-pracy-od-lipca-czesc-branz-pracuje-dluzej/rfetr69
źródło: IMG_5087
Pobierzźródło: image
PobierzJa to ich nigdy nie zrozumiem