Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

317

Nowe podatki pogrążą bogaczy. Flipperzy i właściciele kilku M na celowniku

Nowe podatki pogrążą bogaczy. Flipperzy i właściciele kilku M na celowniku

Wprowadzenie podatku od nieruchomości staje się coraz bardziej prawdopodobne. Bloomberg właśnie poinformował o nowych stawkach.

FXMAG
FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 15.05.2026, 08:59:27
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkania
  • #
    domy
  • #
    inwestycje
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Projekt Lewicy w sprawie podatku katastralnego. Argumenty za i przeciw oraz sondaż.
mariosek1
z dwuglos.pl
  • -1

Komentarze (91)

najlepsze

crazy_wolf
crazy_wolf
15.05.2026, 10:45:54 via Wykop
  • 188
W Nowym Jorku ;-)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FabioMilfatore
FabioMilfatore
15.05.2026, 17:19:29 via Wykop
  • 12
@crazy_wolf: Exodus kapitału z Nowego Jorku za 3, 2, 1…
  • Odpowiedz
Widur
Widur
15.05.2026, 20:59:28 via Wykop
  • 16
@dreadingit: Nowa kampania syjonistów: Żydzi do GAZy!
  • Odpowiedz
MazurskiSmak
MazurskiSmak
15.05.2026, 16:47:07 via Android
  • 51
@FXMAG to spam
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

haston
haston
15.05.2026, 19:47:45 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
15.05.2026, 20:12:22 via Wykop
  • 16
FXMAG to spam


@MazurskiSmak: FX na JewTube
HeniekZPodLasu - >FXMAG to spam

@MazurskiSmak: FX na JewTube

źródło: EDfQaJnQW0eR3b9V20CuslbV8T7gsjlv

Pobierz
  • Odpowiedz
otonavauni
otonavauni
otonavauni
15.05.2026, 19:33:46 via Wykop
  • 38
W imperium kapitalizmu nieruchy opodatkowywane, a Polaczki z debetem na koncie w imperium korporacji i umów-zlecenie dalej bronią zagranicznych funduszy przed opodatkowaniem mieszkań "bo komunis". xD
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
15.05.2026, 20:41:11 via Wykop
  • 11
W imperium kapitalizmu nieruchy opodatkowywane


@otonavauni: Tylko dlatego, ze do władzy doszedł Zohran Kwame Mamdani wybrany przez mieszkańców, którzy mieli już dość. Jest to muzułmanin o socjalistycznych poglądach, bez "pleców" z kampanią opartą właśnie o walce z kryzysem mieszkaniowym, poprawa transportu publicznego i prawn pracowniczych, apelujacy głównie do mlodych wyborców i klasy robotniczej.

Wybory w dodatku wygral przy rekordowej frenkwencji, wygrywajac także z poprzednim gubernatorem.

Wykopki w życiu by nie
jegertilbake - >W imperium kapitalizmu nieruchy opodatkowywane

@otonavauni: Tylko dl...
  • Odpowiedz
wesolymaluch
wesolymaluch
wesolymaluch
15.05.2026, 21:03:09 via Wykop
  • 16
@otonavauni: Tutaj na wykopie i w życiu nikt korporacji nie żałuje.
TYLKO rząd wykluczył z opodatkowania wielkie fundusze a zostawił podatek dla każdego Polaka z chowu klatkowego.

Pozatym każdy zna mechanizm tych podatków najpierw of X potem za dwa lata każdy płaci bo na wojsko się 5% PKB zachciało i Rosja puka.
(ale funduszy nikt nie ruszy bo USA tupnie nogą)
  • Odpowiedz
StaryPierdziel
StaryPierdziel
15.05.2026, 20:04:49 via Wykop
  • 24
W sensie takich bogaczy co mają co najmniej kilkaset milionów w akcjach spółek budowlanych, czy takich "bogaczy" co to spłacają właśnie jedno mieszkanie a drugie odziedziczyli po babci?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

strach_overflow
strach_overflow
15.05.2026, 20:07:46 via Wykop
  • 13
Zakop za s-------y fxmag, który co 5 sekund blokuje wyświetlanie treści i jęczy żeby wyłączyć adblocka mimo wyłączonego adblocka.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzysztof48
krzysztof48
krzysztof48
15.05.2026, 17:51:49 via Android
  • 13
Przecież znając życie przywalą w ljlase średnia xd widzieliście kiedyś by osoby z listy Forbes traciły pieniądze miały nieudane inwestycje ?? Tam najczęściej można spaść z listy bo inne osoby cię wyprzedziły.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fraciu
fraciu
15.05.2026, 18:39:21 via Android
  • -2
@krzysztof48: no czyli najlepiej nic nie robić.
  • Odpowiedz
ibilon
ibilon
ibilon
15.05.2026, 18:55:29 via Wykop
  • 2
@fraciu: No najlepiej nie nakładać podatków.
  • Odpowiedz
blank2
blank2
blank2
16.05.2026, 06:09:29 via Wykop
  • 11
żaden podatek w historii nie pogrążył jeszcze bogatych
PS.
tak tym razem na pewno się uda
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3mortis
3mortis
15.05.2026, 19:31:08 via Wykop
  • 8
Nowe podatki pogrążą bogaczy

ta jasne, a u nas trzeba koniecznie d-----c 99% powyzej pewnego progu zeby dojechac bogaczy i lekarzy...

a potem sie okazuje ze janusz na minimalnej placi wieksze podatki bo nie ma rodzinnej fundacji
3mortis - > Nowe podatki pogrążą bogaczy
ta jasne, a u nas trzeba koniecznie d-----c ...

źródło: Screenshot_20210107-080714.png.e0de8cd8359f1248ec6a25e6c2f71242

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
15.05.2026, 19:11:49 via Wykop
  • 7
Wyciągam swoją kryształową kulę, i...

...a nie, jednak jak zwykle nowe podatki nie pogrążą bogaczy, tylko biednych ¯\(ツ)/¯
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

otonavauni
otonavauni
otonavauni
15.05.2026, 19:36:53 via Wykop
  • 0
@mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: Ale wiesz, że nie musisz kupować mieszkań od flipperów, prawda? Jak się nie chce płacić podatku od wielu M to wystarczy je zbyć od razu po wybudowaniu, zamiast trzymać jako element rynkowej spekulacji.
  • Odpowiedz
ShadyTalezz
ShadyTalezz
15.05.2026, 20:48:22 via Wykop
  • 2
@mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: popatrz na wykres i zgadnij kiedy w krajach zachodu biednym żyło się najlepiej
ShadyTalezz - @mlotektouniwersalna_odpowiedz: popatrz na wykres i zgadnij kiedy w kra...

źródło: tax rate

Pobierz
  • Odpowiedz
LulekTV
LulekTV
LulekTV
16.05.2026, 05:27:23 via Wykop
  • 4
Dopóki nasi politycy będą mi ieli kilka nieruchomości to niea co się przejmować. Ale jak zaczną sprzedawać to trzeba robić to co oni.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chilon
chilon
chilon
16.05.2026, 05:33:59 via Wykop
  • 0
@LulekTV: Politycy to płotki w tym wszystkim, nadal możesz poprzepisywać to na rodzinę i jakoś to obejść. Fundusz który wykupuje całe klatki już tego nie zrobi, fliper, który do tej porty sobie tym obracał też nie będzie latał z rodziną do notariusza.
  • Odpowiedz
R3velation
R3velation
R3velation
16.05.2026, 12:59:31 via Wykop
  • 3
Fundusz który wykupuje całe klatki już tego nie zrobi, fliper,


Tylko przerzucą koszt na najemcę. Najbardziej to stracą ci co mieszkają w mieście i odziedziczą dom gdzieś na zadupiu - ciężko to sprzedać, a urzędas naliczy podatek z d*py, Zabawa w przepisywanie też kosztuje pieniądz i czas, notariusze pewnie zwietrzą biznes i sobie stawki podniosą, Dodatkowo politycy to jakoś załatają by plebs za bardzo nie kombinował...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4403
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3229
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3127
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2377
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2041
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #mieszkanie
  • #heheszki
  • #kredythipoteczny
  • #polska
  • #mieszkaniedeweloperskie
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #gielda
  • #deweloperka
  • #warszawa
  • #wynajem
  • #budownictwo
  • #patodeweloperka
  • #mieszkanienastart
  • #inwestycje

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking