Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko100
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

602

Polacy muszą płacić w Niemczech podatek od rent w polsce. Niemcy nie.

Polacy muszą płacić w Niemczech podatek od rent w polsce. Niemcy nie.

Polski rząd nie rząda nic. Napisałem zatem pismo do niemieckiej kasy chorych "Chciałbym poinformować Państwa, że jako chora osoba już zapłaciłem podatek od polskich rent na rzecz niemieckiej kasy chorych. Przez to chora osoba w Polsce będzie miała w tym miesiącu mniej pieniędzy. Wszystko w imię Uni

Antydemokrata2
Antydemokrata2
Antydemokrata2
z
wykop.pl
dodany: 15.05.2026, 08:57:31
  • #
    unia
  • #
    polska
  • #
    niemcy
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    rownosc
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polski rząd nie rząda nic. Napisałem zatem pismo do niemieckiej kasy chorych "„Chciałbym poinformować Państwa, że jako chora osoba już zapłaciłem podatek od polskich rent na rzecz niemieckiej kasy chorych. Przez to chora osoba w Polsce będzie miała w tym miesiącu mniej pieniędzy. Wszystko w imię Unii Europejskiej, równości, demokracji i równouprawnienia. Pozdrawiam serdecznie. Na szczęście Niemcy, którzy pracują w Polsce i mieliby prawo do niemieckich rent, nie byliby do tego zmuszeni."

Treści powiązane (1)

Fur deutschland
rdlsv
z external-content.duckduckgo.com
  • 21

Komentarze (102)

najlepsze

mborowski
mborowski
mborowski
15.05.2026, 11:08:12 via Wykop
  • 260

Komentarz usunięty przez moderatora

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
15.05.2026, 13:55:57 via Wykop
  • 118
tylko dla osób które pracując w Polsce osiągnęły wiek emerytalny. I tak robi cała Unia. Są tysiące Polaków pobierających holenderską emeryturę chociaż pracowali za guldeny kiedy Polska nie była jeszcze w UE


@galonim: po pierwsze, wystarczy przepracować jeden miesiąc żeby dostać kilkaset złotych dopłaty miesięcznie do minimalnej emerytury a po drugie nie interesuje mnie co inne kraje robią ze swoimi pieniędzmi. Jak dla mnie to mogą je palić. Mnie interesuje
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
15.05.2026, 14:50:21 via Wykop
  • 58
@galonim:

I tak robi cała Unia

tylko o ile kojarzę w wielu krajach UE a przynajmniej w DE emerytura jest liczona "technicznie" od składek a nie jest jakaś minimalna + cośtam, wg GPT mają bonus w postaci Grundrente ale to tylko dla tych co pracowali tam długo a nie że 40 lat w PL, miesiąc w DE i dalej grosze. Innymi słowy nawet bogate i opiekuńcze państwo niemieckie nie daje
  • Odpowiedz
Rurururkowiec
Rurururkowiec
15.05.2026, 14:39:32 via Wykop
  • 71
Polska - zapraszamy po emerytury po jednej składce. Dzięki panie tusk.

https://wykop.pl/link/7078979/ukrainka-tlumaczy-jak-otrzymac-1500-zl-emerytury-za-tydzien-pracy
Rurururkowiec - Polska - zapraszamy po emerytury po jednej składce. Dzięki panie tusk...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rurururkowiec
Rurururkowiec
15.05.2026, 16:52:22 via Wykop
  • 40
przeciez to Morawiecki wprowadził


@gaz_wieprzowy: Płacą ci chociaż tuskobocie za te kłamstwa?

Emerytury na obecnych zasadach zostały wprowadzone w 2012 roku (za rządów koalicji PO-PSL) i dotyczy zasad zabezpieczenia
Rurururkowiec - >przeciez to Morawiecki wprowadził 

@gaz_wieprzowy: Płacą ci chociaż...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
UczesanyPedryl
UczesanyPedryl
16.05.2026, 12:13:38 via Wykop
  • 9
@Rurururkowiec: to niby dlaczego PiS przez 8 lat rządów tego nie zmienił?


@martwa_za_zycia: A dlaczego PO tego nie zmieniło?
  • Odpowiedz
el_capitano_grande
el_capitano_grande
15.05.2026, 09:25:40 via Wykop
  • 52
Ale o co chodzi bo tak chaotycznie napisane że nie rozumiem?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

szaloneneutrino
szaloneneutrino
szaloneneutrino
15.05.2026, 15:41:31 via Wykop
  • 24
@el_capitano_grande: No ja też chciałbym wiedzieć, bo przeczytałem to juz 4 raz i z każdym razem jest gorzej rozkminic co autor ma na myśli, a barany jak zwykle wykopują.
  • Odpowiedz
Antydemokrata2
Antydemokrata2
Antydemokrata2
Autor
15.05.2026, 16:33:29 via Wykop
  • 9
@Tokko: chodzi o to, że osoba co w Polsce ma rente musi w Niemczech płacić podatek od tego a Niemcy pracujący w Polsce nie muszą. Sorry ale pisałem to we wzburzeniu i niezręcznie. Myślałem, że wszyscy rozumieją o co chodzi skoro wlazło to na główną.
  • Odpowiedz
Silklash
Silklash
15.05.2026, 21:18:14 via Wykop
  • 21
Nie ma co winić Niemców, tylko nas samych. Nie chcę wyjść na kacapa, ale Niemcy dbają o swoje. Jak oni wymusili rejestrację samochodów Ukraińców w Reichu, to my nadal mamy samochody z blachami UA, bez przeglądu, z przyciemnionymi szybami, czerwonymi kierunkami itp.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kristoflampart
kristoflampart
15.05.2026, 22:36:40 via Android
  • 9
@Silklash: u nas też zdaje się mają obowiązek przerejestrować. Tylko dopiero po roku zamiast pół, a nasza wspaniała milicja ściga za niemanie polskich blach tak samo jak za jeżdżenie po chodnikach i parkowanie po trawnikach. ¯\(ツ)/¯ Dopóki sami nie przestaniemy srac do własnego gniazda, będziemy żyć w chlewie. Tylko czemu jeszcze Kierwiński nie dostał pierdyliona petycji w tej sprawie?
  • Odpowiedz
Zabawkowy
Zabawkowy
16.05.2026, 13:11:38 via Wykop
  • 0
@Silklash: bo Polak ma być śmieciem we własnym kraju, taki jest przekaz dwóch największych partii
  • Odpowiedz
Jan_Nowak
Jan_Nowak
Jan_Nowak
15.05.2026, 09:12:29 via Wykop
  • 14
Może na drugi raz napisz im po polsku żeby coś zrozumieli? :)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Antydemokrata2
Antydemokrata2
Antydemokrata2
Autor
15.05.2026, 16:35:41 via Wykop
  • 15
@Jan_Nowak: myslalem, ze zrozumieli skoro wywalilo na główną. Walnąłem błąd jeden i dramat. Chodzi o to, ze Polacy mający rente w Polsce a pracujacy w Niemczech, muszą płacic podatek od niej dla NIemiec. A na odwrót jakby Niemiec pracowal w Polsce i mial rente w Niemczech to nie musi nic placic bo polski rząd nie chce od Niemców nic.
  • Odpowiedz
Kowalski1234
Kowalski1234
Kowalski1234
16.05.2026, 01:07:49 via Wykop
  • 11
Kto pracuje w Niemczech, zwłaszcza w Meklemburgii, a mieszka w Polsce, ten się w cyrku nie śmieje. Ilość kłód pod nogi jakie tamtejsze urzędy rzucają przeciwko LEGALNIE pracującym polskim obywatelom jest przytłaczająca. Każda jedna sprawa to jest walka - czy to należący się kindergeld, czy zasiłek macierzyński w czasie ciąży/po urodzeniu dziecka. Wszystko prześwietlają 500 razy zanim wypłaca świadczenie. A imigrantowi co siedzi na dupie i nic nie robi wypłacają świadczenia bez
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Antydemokrata2
Antydemokrata2
Antydemokrata2
Autor
16.05.2026, 05:04:06 via iOS
  • 4
@Kowalski1234: o to to właśnie! To staram się nagłośnić. Jak raz po 3 latach ciągłej pracy zachorowałem na 3 miesiące i należał mi się krankengeld to wysłali mi lekarza online czy nie kłamie
  • Odpowiedz
timek1119
timek1119
timek1119
17.05.2026, 10:47:30 via Android
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

tegmaste
tegmaste
16.05.2026, 01:17:22 via Wykop
  • 10
Jeśli naprawdę wysłałeś gdziekolwiek pismo z taką treścią to popełniłeś znaczący błąd - słowo "Rente" Niemcy rozumują ogólnie jako emerytura, a nie to co my rozumiemy jako rentę. Znając ich mentalność i żyjąc kilka lat w tym burdelu na 95% Twoje pismo trafi do kosza bez odpowiedzi. (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NLrefugee
NLrefugee
NLrefugee
16.05.2026, 04:53:26 via Wykop
  • 5
@tegmaste: Odpowiedzą , ale wyślą go na drzewo .I tak ma farta ,80 lat temu trafiłby do obozu .
  • Odpowiedz
NLrefugee
NLrefugee
NLrefugee
16.05.2026, 07:21:30 via Wykop
  • 1
@paliwoda: Dzieki ,z interpunkcją zawsze miałem problemy .
  • Odpowiedz
jakubpl-pl
jakubpl-pl
jakubpl-pl
15.05.2026, 16:07:49 via Android
  • 9
Zostań pedałem to cie zalegalizują rozporządzeniem.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rdlsv
rdlsv
rdlsv
15.05.2026, 15:54:49 via Wykop
  • 7
rdlsv

źródło:

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Makavlani
Makavlani
15.05.2026, 16:09:23 via Wykop
  • 5
@rdlsv: a jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
FFFFUUUU
FFFFUUUU
15.05.2026, 16:55:50 via Wykop
  • 15
@Makavlani:
FFFFUUUU - @Makavlani:

źródło: tusk_fur_deut

Pobierz
  • Odpowiedz
Nixxx2000
Nixxx2000
15.05.2026, 15:40:26 via Wykop
  • 7
bardzo dobrze poziom intelektualny przeciętnego przedstawiciela tego narodu i klasy politycznej którą wybiera opierając swoje decyzje o zwierzęce instnkty człowieka pierwotnego predystynuje do bycia dymanym na wszystkie strony. Jedyne co potafi polaczek to skakać drugiemu polaczkowi do gardła o bylegówno
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bonnie_Springs
Bonnie_Springs
15.05.2026, 16:02:36 via Wykop
  • 6
@Nixxx2000: für Deutschland!
  • Odpowiedz
RobertinoIncelino
RobertinoIncelino
15.05.2026, 19:48:16 via Wykop
  • 5
@Nixxx2000: sama prawda, ten naród jest kurevsko głupi, ale Polaczek tondeuegiego to wyskakuje, że gotów z-----c, a do rządu to potulny niewolnik
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4399
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3226
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3125
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2376
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2039
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #uniaeuropejska
  • #europejska
  • #polska
  • #europa
  • #ue
  • #eu
  • #dotacje
  • #kryptowaluty
  • #neuropa
  • #finanse
  • #lewactwo
  • #pieklokobiet
  • #heheszki
  • #rolnictwo
  • #ekologia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking