Polski rząd nie rząda nic. Napisałem zatem pismo do niemieckiej kasy chorych "„Chciałbym poinformować Państwa, że jako chora osoba już zapłaciłem podatek od polskich rent na rzecz niemieckiej kasy chorych. Przez to chora osoba w Polsce będzie miała w tym miesiącu mniej pieniędzy. Wszystko w imię Unii Europejskiej, równości, demokracji i równouprawnienia. Pozdrawiam serdecznie. Na szczęście Niemcy, którzy pracują w Polsce i mieliby prawo do niemieckich rent, nie byliby do tego zmuszeni."


![[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"](https://wykop.pl/cdn/c3397993/f78aeefcc7a61f17a75e3f8e4dc61ed68f7576e785783771da19afcd4a554c56,q80.png)




Komentarze (102)
najlepsze
Komentarz usunięty przez moderatora
@galonim: po pierwsze, wystarczy przepracować jeden miesiąc żeby dostać kilkaset złotych dopłaty miesięcznie do minimalnej emerytury a po drugie nie interesuje mnie co inne kraje robią ze swoimi pieniędzmi. Jak dla mnie to mogą je palić. Mnie interesuje
tylko o ile kojarzę w wielu krajach UE a przynajmniej w DE emerytura jest liczona "technicznie" od składek a nie jest jakaś minimalna + cośtam, wg GPT mają bonus w postaci Grundrente ale to tylko dla tych co pracowali tam długo a nie że 40 lat w PL, miesiąc w DE i dalej grosze. Innymi słowy nawet bogate i opiekuńcze państwo niemieckie nie daje
https://wykop.pl/link/7078979/ukrainka-tlumaczy-jak-otrzymac-1500-zl-emerytury-za-tydzien-pracy
@gaz_wieprzowy: Płacą ci chociaż tuskobocie za te kłamstwa?
Emerytury na obecnych zasadach zostały wprowadzone w 2012 roku (za rządów koalicji PO-PSL) i dotyczy zasad zabezpieczenia
źródło: images
Pobierz@martwa_za_zycia: A dlaczego PO tego nie zmieniło?
Komentarz usunięty przez autora
źródło:
Pobierzźródło: tusk_fur_deut
Pobierz