Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko143
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2253

Lek na raka kosztował 13 tys. dolarów, bez pośredników udało się go kupić za 40$

Lek na raka kosztował 13 tys. dolarów, bez pośredników udało się go kupić za 40$

Historia pokazuje skrajną nieprzejrzystość cen leków w USA i ogromną rolę pośredników.

matixrr
matixrr
z
aol.com
dodany: 14.05.2026, 18:58:38
  • #
    usa
  • #
    ameryka
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • 256
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (256)

najlepsze

monster-erni
monster-erni
14.05.2026, 19:43:12 via Wykop
  • 558
Nic nowego, jak z przetargami czy ofertami dla firm. Przewód LAN dla osoby prywatnej 2zł, taki sam dla firmy 25zł
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

100piwdlapiotsza
100piwdlapiotsza
14.05.2026, 19:48:50 via Android
  • 298
@monster-erni: moja koleżanka mieszkała 5 lat w Tajlandii. Skończyły jej sie jakies specjalistyczne leki, ktore w Polsce kosztowały ją kilkaset złotych co kwartał, wiec poszła do lekarza. Ten za wizytę skasował ją kilkaset złotych... I przepisał leki... jak chciała kupić, to zażądali od niej w przeliczeniu ponad 2000zł... wysłała lokalnego sąsiada do innej apteki i ten za ten lek zapłacił kilkadziesiąt zł...
  • Odpowiedz
perfumowyswir
perfumowyswir
15.05.2026, 01:59:09 via Wykop
  • 176
@100piwdlapiotsza: prawdopodobnie pominąłeś w swojej historii, że ta pierwsza apteka była w szpitalu. Tak robią w południowej Azji, naciągają na kupno w szpitalnej aptece, która jest zawsze ostro przepłacona i nie zawsze masz opcję kupić poza (np. zastrzyk, który musi być wykonany w szpitalu i jest kontynuacja wizyty)
  • Odpowiedz
ZaczynajacySieNaLitereX
ZaczynajacySieNaLitereX
14.05.2026, 19:42:27 via Wykop
  • 193
To samo jest u nas z lekami refundowanymi. Jak zlecą z listy refundowanych to nagle kosztują kilka razy taniej.
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BlogoslawionyTwarozyc
BlogoslawionyTwarozyc
14.05.2026, 19:55:02 via Wykop
  • 162
@ZaczynajacySieNaLitereX: możesz podać przykłady i udowodnić, że nie dotyczy to leków, które zwyczajnie wypadły z ochrony patentowej, przez co rynek został zalany generykami?
  • Odpowiedz
megawatt
megawatt
14.05.2026, 21:14:16 via Wykop
  • 85
To samo jest u nas z lekami refundowanymi. Jak zlecą z listy refundowanych to nagle kosztują kilka razy taniej.


@ZaczynajacySieNaLitereX: poproszę o przykłady - tylko nie o leki których odpowiedniki się właśnie pojawiły bo wygasła ochrona patentowa albo na rynku pojawił się inny lek działający lepiej
  • Odpowiedz
8kiwi
8kiwi
8kiwi
14.05.2026, 19:47:45 via Wykop
  • 111
Protip - potrzebujesz jakiegoś leku, piszesz do chińczyków prze Alibabe (nie mylić z AliExpress) jaka substancja czynna, numer CAS i minimalna wielkość zamówienia.
8kiwi - Protip - potrzebujesz jakiegoś leku, piszesz do chińczyków prze Alibabe (nie ...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Przegrywultimate
Przegrywultimate
14.05.2026, 19:48:59 via Wykop
  • 60
@8kiwi: a to celni nie zabiorą ci tego?
  • Odpowiedz
Mbt_Grt
Mbt_Grt
14.05.2026, 20:08:59 via Wykop
  • 72
@Przegrywultimate: chyba nie wszystko jest prześwietlane, a zawsze chińczyk może wysłać jako mystery box z elektroniką i zestawem małego chemika dla dziecka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak naprawdę to ja też nie mam pojęcia jak to ogarnąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
cofko
cofko
14.05.2026, 21:11:31 via Wypiek
  • 83
Przeciez to jest cena dla ubezpieczyciela w USA, odkrycie Ameryki dosłownie xD jakby jeszcze odkryli ile kosztuje godzina opieki medycznej w szpitalu to by zawału dostali.

W Polsce lek kosztuje 0 zl z refundacja przy nowotworach (C.70.a-d), bez niej okolo 460 zl za opakowanie na miesieczne leczenie.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

winsxspl
winsxspl
14.05.2026, 22:21:31 via Wykop
  • 43
W Polsce lek kosztuje 0 zl z refundacja przy nowotworach (C.70.a-d), bez niej okolo 460 zl za opakowanie na miesieczne leczenie.


@cofko: 460/mc? to wciąż nie jest tak drogo za lek na raka, jakby się mogło wydawać. ludzie miesięcznie więcej wydają na rakotwórcze kiepy...
  • Odpowiedz
Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
15.05.2026, 03:43:46 via Wykop
  • 9
@winsxspl: tylko że ten lek i tak nie działa
  • Odpowiedz
Schyzu
Schyzu
Schyzu
15.05.2026, 05:06:05 via Android
  • 57
Od dawna zwracam uwagę że ludzie zbierają w Polsce jakieś miliony na leczenie A nikt nie zadaje pytań Dlaczego to leczenie kosztuje Bo może by to dało się zrobić w Polsce na przykład za 5000 zł a nie milion zł za granicą
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Deray
Deray
Deray
15.05.2026, 06:24:29 via Wykop
  • 43
@krzysztof48: A spróbuj tylko zasugerować publicznie bezsens zbiórki podając rzeczowe argumenty. Choćby to było milion złotych na wózek z USA który w Polsce kosztuje 100k. Jestem na 100% pewny co być usłyszał: "To to drugiemu nawet choroby zazdrościsz".
Zbiórki to temat przy którym pytania nie są społecznie akceptowalne, masz wpłacać albo nie (jeżeli jesteś skąpy).
No chyba, że to WOŚP zawsze składający sprawozdania to wtedy połowa społeczeństwa powie, że to
  • Odpowiedz
betonowa_klata
betonowa_klata
15.05.2026, 08:52:44 via Android
  • 50
@Deray: jak przy zbiórce latwogang podawałam sprawozdania finansowe cancer fighters z których wynikało że tylko 27 groszy z kazdej zebranej złotówki na 12 zebranych milinów z 2024 roku szło na dzieci to mnie zwyzywali i życzyli śmierci 🫠
  • Odpowiedz
meehow97
meehow97
meehow97
15.05.2026, 06:34:05 via Android
  • 44
wszystkie korporacje medyczne powinny byc trzymane za jaja, to jest taka gałąź, ze ma służyć ludziom a nie na odwrót, jak nie potrafia zarobic z tych 40 $ to niech wezmą pracę i zmienią kredyt
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zakolencjusz
Zakolencjusz
15.05.2026, 10:17:49 via Wykop
  • 0
@meehow97: Jak my mamy miliardowe długi to jak ty chcesz żebyśmy zarobili z 40 $…
  • Odpowiedz
3mortis
3mortis
15.05.2026, 13:24:14 via Wykop
  • 0
@meehow97: o tak, swietnym przykladem jest polska z calkowicie publicznym systemem gdzie kazdy obywatel musi placic a panstwo trzyma nfz za jaja...

tylko ze jakos tak wyszlo ze politykom to wisi a lekarze dymaja nas a nie my ich
  • Odpowiedz
Janexpol
Janexpol
14.05.2026, 20:32:01 via Wykop
  • 26
Przepisanie antybiotyku w polsce kosztuje utrzymanie lekarza za 100k miesiecznie. Bez posrednika pacjent sam poszedl do apteki i go sobie kupił za 20 zl. UWOLNIC ZAWÓD LEKARZA
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

megawatt
megawatt
14.05.2026, 21:18:00 via Wykop
  • 29
Przepisanie antybiotyku w polsce kosztuje utrzymanie lekarza za 100k miesiecznie. Bez posrednika pacjent sam poszedl do apteki i go sobie kupił za 20 zl. UWOLNIC ZAWÓD LEKARZA


@Janexpol: zwłaszcza antybiotyków, gdzie recepta (tj ograniczanie użycia) ma 1000% sensu - bo jak można dyskutować czy np. leki na nadciśnienie, miażdżycę, astmę powinny być na receptę to antybiotyki są poza jakąkolwiek wątpliwością
  • Odpowiedz
Maur_MD
Maur_MD
Maur_MD
14.05.2026, 22:38:57 via Wykop
  • 36
@Janexpol: kataru nie leczy się antybiotykiem. Niemniej szczepy wielolekooporne lubią to.
  • Odpowiedz
Non_sacerdos_Michael_Vosnitsky
Non_sacerdos_Michael_Vosnitsky
14.05.2026, 19:47:12 via Wykop
  • 20
Kompletna patologia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

n_____S
n_____S
n_____S
15.05.2026, 07:39:54 via Android
  • 19
Miłość do pieniędzy (chciwość) to korzeń wszelkiego zła
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jackpir
jackpir
jackpir
14.05.2026, 21:15:22 via Wykop
  • 14
Tak właśnie zarabia się hajs na chorych
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jare_K
Jare_K
15.05.2026, 08:06:14 via Wykop
  • 5
@jackpir: bo to najbardziej zdesperowana grupa, która jest w stanie wiele milionów zbierać na leczenie jednej osoby. Nawet uzależniony od alkoholu może sobie pozwolić na wszelkiej maści i bezpieczeństwa zamienniki, czy samodzielne wytwarzanie produktu. A uzależniony chory nie ma żadnego wyboru, gdzie chęć życia jest zawsze większa od chęci walnięcia kolejnego kielicha.
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
16.05.2026, 07:40:51 via Wykop
  • 0
@Jare_K: dlatego właśnie rynek znachorów jest tam żywy. Ale w Polsce też mamy bardzo rozwinięte ziołolecznictwo.
Mam wiele znajomych które borykały się z nawracającymi zakażeniami pęcherza. Mama jednej z dziewczyn w grupie poszła na ziołolecznictwo i dała jej herbatkę z jakiejś rośliny, ta poleciła ją innym i wszystkim się problem rozwiązał.
Jeżówka purpurowa
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4375
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3218
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3117
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2032
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #trump
  • #izrael
  • #iran
  • #polska
  • #heheszki
  • #chiny
  • #ciekawostki
  • #swiat
  • #europa
  • #nato
  • #wenezuela
  • #ameryka
  • #geopolityka
  • #elonmusk
  • #gospodarka

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking