Polacy nie chcą katastru. Tylko 20% jest za.

Z badania Rankomat.pl: 45% jest przeciw, 35% nie ma zdania. Nawet zwolennicy najczęściej chcą podatku dopiero od 3. nieruchomości, a 30% woli dopłaty, budownictwo społeczne i ograniczenie funduszy. Najczęstsze obawy to nowe koszty, uderzenie w zwykłych ludzi i przerzucenie podatku na najemców.

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 300
- Odpowiedz





![[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"](https://wykop.pl/cdn/c3397993/f78aeefcc7a61f17a75e3f8e4dc61ed68f7576e785783771da19afcd4a554c56,q80.png)

Komentarze (300)
najlepsze
Już są ankiety, sondaże.
Za kilka miesięcy zobaczycie mądre głowy w telewizji debatujące, jaka forma katastru przekonałaby do niego Polaków.
no niekoniecznie bo "lewica" pisząc projekt gdzie płacisz od pierwszego mieszkania, a grubasy nie płacą w ogóle moim zdaniem skutecznie zablokowała poparcie dla katastru na kilka lat
@Cecebumbum:
No bo jak to ludzie śmią cokolwiek posiadać? Jeszcze ich dzieci to odziedziczą, zaczną gromadzić kapitał międzypokoleniowy i robić szlachcie konkurencję!
Co było dalej to wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szlachta zbiera się jak na kulig, przegrane powstanie kozackie, przegrany potop i upadek państwa
Państwo to my. Od naszego postrzegania i oczekiwań zależy czy przetrwa czy nie.
Zawsze
W żadną poprawę nie wierzę, bo zbyt dużo osób zainwestowało w mieszkania, w tym mnóstwo polityków. Nawet jak poparcie dla katastru wzrośnie, to zaraz zacznie się propaganda, że to
@FireDash: dokładnie tak, aczkolwiek ludzie mają trochę racji, (@Notes), bo jak znam nasz socjalistyczny rząd to wprowadzą oprócz wszystkich innych podatków, a nie zamiast.
Gdyby rząd chciał zrobić faktycznie coś dobrego to mógłby powiedzieć, że tyle mld ile przyjdzie z katastratu będzie odjęte
@FireDash: nawet w obecnie dyskutowanym projekcie zgłoszonym przez lewicę kataster jest od każdego mieszkania, pierwsze ma tylko niższą stawkę. Za to są zwolnienia i zniżki dla mieszkań "ekologicznych" (czytaj: drogich) i tych wykorzystywanych pod airbnb. Teraz już tylko dołożyć zwolnienie dla kleru i jakieś specjalne warunki dla zagranicznych funduszy żeby zachęcić je do inwestowania i będzie komplet XD
pomijając wiarygodność CAWI (czyli k---a ankiety na stronie www), to kohorty w najprostszych badaniach marketingowych nie robi się mniejszych niż 1000 osób xD
źródło: image
Pobierz@w_trzy_parseki_na_kaladan: to na magisterce musieliśmy mieć minimum 100 różnorodnych ankiet, a oni do "poważnego badania" wykorzystują 164 osoby? xD
Może się jeszcze okaże, że - tak jak robi to spora część studentów - wypełniali te ankiety sami, każdy
si, na mój licencjat kręcili nosem, że jakoś lekko ponad 100 ankiet trochę mało, a robiłem z określonej grupy społecznej, a nie z przekroju społeczeństwa xD
Ludzie a wy dalej ten podział...
Ci mądrzy z miasta wykształceni i Ci głupi nie wyksztauce i że wsi.
Kataster nie obejmie deweloperuchów, zachodnich i izraelskich funduszy które posiadają tysiące mieszkań w Polsce na wynajem.
Ucywilizowac najem, bo teraz firmą łatwiej jest wyrzucić niepłacącego lokatora niz normalnej osobie
źródło: Zrzut ekranu_14-5-2026_201539_www.infor.pl
PobierzCzas na podwyżki
Więcej niż 3 mieszkania to jest poniżej 1% rynku. Myślisz że stworzą cały nowy aparat popodatkowy żeby opodatkować około 0,5% osób (podatek proponowany tu powyżej trzeciego mieszkania)