Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko195
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

417

Polacy nie chcą katastru. Tylko 20% jest za.

Polacy nie chcą katastru. Tylko 20% jest za.

Z badania Rankomat.pl: 45% jest przeciw, 35% nie ma zdania. Nawet zwolennicy najczęściej chcą podatku dopiero od 3. nieruchomości, a 30% woli dopłaty, budownictwo społeczne i ograniczenie funduszy. Najczęstsze obawy to nowe koszty, uderzenie w zwykłych ludzi i przerzucenie podatku na najemców.

Pan_od_Internetu
Pan_od_Internetu
z
infor.pl
dodany: 14.05.2026, 17:14:24
  • #
    nieruchomosci
  • #
    podatki
  • #
    mieszkanie
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • 300
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Georgism
qusqui21
z youtu.be
  • -2
Analiza plusów i minusów projektu Lewicy w sprawie podatku katastralnego.
mariosek1
z dwuglos.pl
  • -6

Komentarze (300)

najlepsze

Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
14.05.2026, 17:58:28 via Wykop
  • 195
Okno Overtona już przesunięte.
Już są ankiety, sondaże.
Za kilka miesięcy zobaczycie mądre głowy w telewizji debatujące, jaka forma katastru przekonałaby do niego Polaków.
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
14.05.2026, 19:52:24 via Wykop
  • 150
@Pan_Miszuk:

Okno Overtona już przesunięte.

no niekoniecznie bo "lewica" pisząc projekt gdzie płacisz od pierwszego mieszkania, a grubasy nie płacą w ogóle moim zdaniem skutecznie zablokowała poparcie dla katastru na kilka lat
  • Odpowiedz
smk666
smk666
14.05.2026, 21:09:18 via Wykop
  • 34
Ostatecznym stanem jest brak jakiejkolwiek własności prywatnej i subskrypcyjny model użytkowania wszystkiego.


@Cecebumbum:
No bo jak to ludzie śmią cokolwiek posiadać? Jeszcze ich dzieci to odziedziczą, zaczną gromadzić kapitał międzypokoleniowy i robić szlachcie konkurencję!
  • Odpowiedz
PfefferWerfer
PfefferWerfer
14.05.2026, 18:01:09 via Wykop
  • 140
Rok 1630: Z badania Monitora Magnackiego wynika że tylko 20% szlachty chce wojska zawodowego, a 80% jest za utrzymaniem pospolitego ruszenia. Obawy dotyczą rosnącej władzy królewskiej i nakładania nowych podatków.

Co było dalej to wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szlachta zbiera się jak na kulig, przegrane powstanie kozackie, przegrany potop i upadek państwa
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PfefferWerfer
PfefferWerfer
14.05.2026, 19:49:28 via Wykop
  • 15
A co ma piernik do wiatraka?


Państwo to my. Od naszego postrzegania i oczekiwań zależy czy przetrwa czy nie.

Zawsze można złożyć darowiznę z całości dochodów na rzecz skarbu państwa.


Zawsze
  • Odpowiedz
chmiels
chmiels
15.05.2026, 05:03:40 via Wykop
  • 8
@PfefferWerfer: tu był dowód błędu. W przypadku mieszkań nie ma powodu by samo opodatkowanie zwiększyło podaż mieszkań - bo po co je budować przy spadających zyskach. Na mieszkanie (lokalizację) dającą przewagę konkurencyjną nad innymi zawsze będzie popyt, będzie ich za mało i będą z definicji drogie.
  • Odpowiedz
Adam88448
Adam88448
Adam88448
14.05.2026, 21:32:59 via Wykop
  • 136
Podatek od majątku zamiast od pracy jest najbardziej sprawiedliwym podatkiem. Areczek z magazynu nie mając nic oddaje 3/4 pensji a taki wilk z łodzi z 20 mieszkaniami kupionymi za pieniądze rodziców płaci jakieś 8 lub 12 procent. Nie mówic już o tym że na obsługe jego nieruchomosci, ochrononę, administracje itp państwo wydaje wiecej pieniedzy.... Na dodatek sytuacja jak we wspomnianej łodzi ze stoi 8k pustych mieszkań a deweloperzy wolą trzymać zamiast zejsc
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wojciech-pe
wojciech-pe
wojciech-pe
14.05.2026, 23:32:51 via Wykop
  • 86
@Adam88448: tyle ze nie zniosą podatku od pracy, a dołożą nowh podatek od majątki, i w praktyce Areczek z magazynu będzie w jeszcze głębszej dupie
  • Odpowiedz
Janusz_Rekina
Janusz_Rekina
15.05.2026, 06:18:08 via Wykop
  • 22
@Adam88448: o już się pożyteczni idioci uruchomili. Zobaczysz zniesienie podatku od zarobków w zamian za kataster jak świnia niebo. Są inne sposoby na ograniczenie spekulacji i trzymania pustych mieszkań. A kataster dziś od któregoś mieszkania oznacza jutro od każdego
  • Odpowiedz
FireDash
FireDash
14.05.2026, 20:40:42 via Wykop
  • 100
Mamy powtórkę z I Rzeczpospolitej. To aż zabawne jak wszystko się powtarza. Pewna grupa osób się dorobiła i chce zostać nową szlachtą i wciągnąć za sobą drabinę, tzn. inwestować w to co pozwoli im żyć bez pracy, a najłatwiej po prostu nakupić nieruchomości.

W żadną poprawę nie wierzę, bo zbyt dużo osób zainwestowało w mieszkania, w tym mnóstwo polityków. Nawet jak poparcie dla katastru wzrośnie, to zaraz zacznie się propaganda, że to
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dupa01
Dupa01
Dupa01
15.05.2026, 05:17:09 via Wykop
  • 6
W żadną poprawę nie wierzę, bo zbyt dużo osób zainwestowało w mieszkania, w tym mnóstwo polityków. Nawet jak poparcie dla katastru wzrośnie, to zaraz zacznie się propaganda


@FireDash: dokładnie tak, aczkolwiek ludzie mają trochę racji, (@Notes), bo jak znam nasz socjalistyczny rząd to wprowadzą oprócz wszystkich innych podatków, a nie zamiast.
Gdyby rząd chciał zrobić faktycznie coś dobrego to mógłby powiedzieć, że tyle mld ile przyjdzie z katastratu będzie odjęte
  • Odpowiedz
moocker
moocker
15.05.2026, 05:24:03 via Android
  • 10
to zaraz zacznie się propaganda, że to pewnie będą płacić wszyscy itd.


@FireDash: nawet w obecnie dyskutowanym projekcie zgłoszonym przez lewicę kataster jest od każdego mieszkania, pierwsze ma tylko niższą stawkę. Za to są zwolnienia i zniżki dla mieszkań "ekologicznych" (czytaj: drogich) i tych wykorzystywanych pod airbnb. Teraz już tylko dołożyć zwolnienie dla kleru i jakieś specjalne warunki dla zagranicznych funduszy żeby zachęcić je do inwestowania i będzie komplet XD
  • Odpowiedz
w_trzy_parseki_na_kaladan
w_trzy_parseki_na_kaladan
14.05.2026, 23:55:04 via Wykop
  • 71
Badanie przeprowadzone metodą CAWI na 164 osobach xD jak bardzo trzeba być bezczelnym albo leniwym, żeby coś takiego uważać za jakkolwiek miarodajne źródło do badań ლ(ಠ_ಠ ლ)
pomijając wiarygodność CAWI (czyli k---a ankiety na stronie www), to kohorty w najprostszych badaniach marketingowych nie robi się mniejszych niż 1000 osób xD
wtrzyparsekinakaladan - Badanie przeprowadzone metodą CAWI na 164 osobach xD jak bard...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

winsxspl
winsxspl
15.05.2026, 06:02:27 via Wykop
  • 8
Badanie przeprowadzone metodą CAWI na 164 osobach xD jak bardzo trzeba być bezczelnym albo leniwym, żeby coś takiego uważać za jakkolwiek miarodajne źródło do badań ლ(ಠ_ಠ ლ)


@w_trzy_parseki_na_kaladan: to na magisterce musieliśmy mieć minimum 100 różnorodnych ankiet, a oni do "poważnego badania" wykorzystują 164 osoby? xD
Może się jeszcze okaże, że - tak jak robi to spora część studentów - wypełniali te ankiety sami, każdy
  • Odpowiedz
w_trzy_parseki_na_kaladan
w_trzy_parseki_na_kaladan
15.05.2026, 19:00:36 via Wykop
  • 0
@winsxspl:

na magisterce musieliśmy mieć minimum 100 różnorodnych ankiet

si, na mój licencjat kręcili nosem, że jakoś lekko ponad 100 ankiet trochę mało, a robiłem z określonej grupy społecznej, a nie z przekroju społeczeństwa xD
  • Odpowiedz
Dragbox
Dragbox
Dragbox
14.05.2026, 17:53:22 via Wykop
  • 44
Ustawy będą napisane tak w wersji ostatecznej że kataster będą płacić co co mają najmniej, przecież tak zawsze jest... Obywatel tego kraju jest dymany po same kule przez jaśnie oświeconych, wybranych hehe demokratycznie posłów...

Ludzie a wy dalej ten podział...
Ci mądrzy z miasta wykształceni i Ci głupi nie wyksztauce i że wsi.

Kataster nie obejmie deweloperuchów, zachodnich i izraelskich funduszy które posiadają tysiące mieszkań w Polsce na wynajem.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

HabaHabaZutZut
HabaHabaZutZut
HabaHabaZutZut
14.05.2026, 18:41:06 via Wykop
  • 6
@Dragbox: A jak inaczej ich zachęcić do sprzedania mieszkania funduszowi?
  • Odpowiedz
jurant91
jurant91
jurant91
15.05.2026, 04:29:18 via Wykop
  • 15
@HabaHabaZutZut: zakazać kupna mieszkań przez osoby prawne. Osoby fizyczne nie mogą miec wiecej niz np. 5. Nie trzeba dowalać wiecej podatkow.

Ucywilizowac najem, bo teraz firmą łatwiej jest wyrzucić niepłacącego lokatora niz normalnej osobie
  • Odpowiedz
Danuel
Danuel
14.05.2026, 18:02:30 via Wykop
  • 25
A te badania dla kogo? Inforu - portaliku deweloperów?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

darek-jg
darek-jg
14.05.2026, 18:16:38 via Wykop
  • 10
@Danuel:
darek-jg - @Danuel:

źródło: Zrzut ekranu_14-5-2026_201539_www.infor.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
derek25
derek25
15.05.2026, 05:22:17 via Wykop
  • 6
@darek-jg: 164 osoby zajebiscie wielka grupa reprezentacyjna...
  • Odpowiedz
KubaGrom
KubaGrom
14.05.2026, 21:37:08 via Wykop
  • 23
Tylko 20% jest za katastrem, ale 45% jest za katastrem od trzeciego mieszkania...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

projektant_doktorant
projektant_doktorant
15.05.2026, 07:09:57 via Wykop
  • 8
@KubaGrom: Żyję w Polsce - logicznym wydaje się podatek katastralny na zasadzie - mam 2-osobową rodzinę, zatem mając 2 mieszkania/domy nie płacę za nie dodatkowo nic, podobnie gdy mam rodzinę 2+2 - wtedy za 4 nieruchomości nie ma tego podatku. Za to za każdą kolejną powinien następować progresywny (za pierwszą 1%, za drugą 3%, za trzecią 5%, za piątą 10%, za siódmą 25% itd. Wtedy wszelkiej maści "ponczki" posiadające kupione
  • Odpowiedz
wermesz
wermesz
wermesz
15.05.2026, 07:37:49 via Android
  • 4
@projektant_doktorant: po projekcie lewicy widać, że oni już się nawet nie kryją że będzie dokładnie tak jak napisałeś ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
andbatros
andbatros
andbatros
14.05.2026, 22:38:20 via Wykop
  • 16
Polacy chcą podwyżek podatków, tak wynika z badania rankomat!
Czas na podwyżki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krol_europy
krol_europy
14.05.2026, 17:21:24 via Wykop
  • 14
to wciąż o 20% za dużo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marek_s80
marek_s80
marek_s80
14.05.2026, 19:10:47 via Wykop
  • 10
@krol_europy: 20% nie ma drugiego mieszkania a pewnie nawet pierwszego, nie ma też nadziei na spadek, każdy normalny człowiek wie że ten podatek będzie dotyczyć prawie każdego
  • Odpowiedz
jurant91
jurant91
jurant91
15.05.2026, 04:57:49 via Wykop
  • 5
@pytlar: polscy po prostu nie chcą wyższych podstkow. Twoi milionerzy i tak nic nie zapłacą.

Więcej niż 3 mieszkania to jest poniżej 1% rynku. Myślisz że stworzą cały nowy aparat popodatkowy żeby opodatkować około 0,5% osób (podatek proponowany tu powyżej trzeciego mieszkania)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3170
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3105
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3044
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
2845
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2620
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #mieszkanie
  • #heheszki
  • #kredythipoteczny
  • #polska
  • #mieszkaniedeweloperskie
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #gielda
  • #deweloperka
  • #warszawa
  • #wynajem
  • #budownictwo
  • #patodeweloperka
  • #mieszkanienastart
  • #inwestycje

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking