Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko200
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

291

Kongres USA chce na stałe zablokować chińskie samochody

Kongres USA chce na stałe zablokować chińskie samochody

Connected Vehicle Security Act to ustawa, która ma zakazać importu, produkcji oraz sprzedaży samochodów, części i oprogramowania wyprodukowanych w Chinach lub we współpracy z Chinami i innymi krajami będącymi w konflikcie z USA.

matixrr
matixrr
z
congress.gov
dodany: 14.05.2026, 16:56:17
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    usa
  • #
    ameryka
  • #
    chiny
  • 147
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

artykuł po polsku
mariusz-migdalek
z motoguru.pl
  • 0

Komentarze (147)

najlepsze

NaMoment
NaMoment
NaMoment
14.05.2026, 20:23:01 via Wykop
  • 161
I nim zjedzą mnie miłośnicy chińskich pen7sów. Słuszne działanie, wymówka wymówką, ale w USA czy EU mamy nie symetrycznych przepisów. Żeby sprzedawać w Chinach samochody trzeba od 1994 było mieć współpracę z lokalnym producentem i u niego produkować, także technologię dostali za darmo. Teraz pytanie w drugą stronę z kim w PL czy EU komoda, bydy i inne paździerze muszą współpracować, i w czyich fabrykach produkują: VW, Renault, BWM? W niczyich.

Krótkowzroczność
NaMoment - I nim zjedzą mnie miłośnicy chińskich pen7sów. Słuszne działanie, wymówka ...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
14.05.2026, 20:51:28 via Wykop
  • 62
@jozek99: Za późno. To co chinolswto chciało wydoić z zachodnio know how zostało wydojone.
  • Odpowiedz
mbn-pl
mbn-pl
15.05.2026, 00:19:29 via Wykop
  • 35
@NaMoment: były takie regulacje, w jakimś zakresie, po komunie. Np. autobusy musiały być produkowane w Polsce, gdy przedsiębiorstwa miejskie masowo kupowały nowe. Tak m.in. powstał Solaris, inaczej nie miałby szans. No ale teraz Unia i "wolny rynek" (dla kogo wolny, dla tego wolny).
  • Odpowiedz
nixodus
nixodus
nixodus
14.05.2026, 23:22:48 via iOS
  • 89
Ponoć kapitał nie ma narodowości- tak sprzedawali polskie aktywa za połowę ceny a później zdziwienie, że obcy kapitał nie płaci w Polsce podatków.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gdynbym
Gdynbym
Gdynbym
14.05.2026, 23:49:04 via Wykop
  • 46
@nixodus:
Za połowę?
Chyba przeszacowałeś srogo.
  • Odpowiedz
Miszczu_wszystkiego
Miszczu_wszystkiego
15.05.2026, 05:06:31 via Wykop
  • 7
tak sprzedawali polskie aktywa za połowę ceny


@nixodus: wiele z tych "aktywów" to były zakłady produkujące produkty rokdem z lat 60, i to niskiej jakości

takie FSO, przez cały PRL miało kasy jak lodu, a na samym początku lat 90 jeszcze więcej. Kto im bronił opracować nowy model samochodu który choć troche byłby konkurencyjny do zachodnich? ale nie, cały czas tłukli auto na technologii z lat 60
  • Odpowiedz
CJMac
CJMac
14.05.2026, 21:15:06 via Wykop
  • 40
Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek.
Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lamajdama
Lamajdama
Lamajdama
15.05.2026, 09:29:50 via Wykop
  • -3

Komentarz usunięty przez moderatora

Skowyrny_Johnny
Skowyrny_Johnny
15.05.2026, 04:48:24 via Wypiek
  • 26
Nie no lepiej za Skodę fabie płacić 150k w imię gospodarczego patriotyzmu. W dupie to mam, chce mieć tanio i w miarę dobrze, a reszta mnie nie interesuje. Wina europejskich korporacji, że ceny wywaliło w kosmos. Mam omode 5 od ponad roku, zrobione 30k kilometrów w wersji premium i jest sztos. Nic w tych pieniądzach bym nie kupił innego nowego z takim wyposażeniem.
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

khad
khad
15.05.2026, 06:57:50 via Wykop
  • 12
@Skowyrny_Johnny: dokładnie, będzie patriotycznie, ale drogo. USA to trochę inny świat, ale u nas w EU absurd goni absurd, dlatego teraz patrzę np. nad jakimiś opcjami optymalizacji podatkowej i mamy przecież od tego roku nowe limity odliczeń na samochody na firmę i chińczycy robią to dobrze. Jak chcesz ominąć limit 100k PLN dla spalinówek i ogólnie masy hybryd, bo są limity emisji, to chińskie auta PHEV z palcem w d...
khad - @Skowyrny_Johnny: dokładnie, będzie patriotycznie, ale drogo. USA to trochę in...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Skowyrny_Johnny
Skowyrny_Johnny
15.05.2026, 08:49:16 via Wypiek
  • 4
@khad dostałem ubezpieczenie za 1zl, komplet opon zimowych, wycieraczki, zestaw walizek podróżnych,słuchawki Sony warte w sklepie 1000zl i pierwszy przegląd za darmo.
  • Odpowiedz
raxon1
raxon1
raxon1
14.05.2026, 20:55:47 via Wykop
  • 23
Europa powinna zablokować sprowadzenie rozbitków ze szkoda całkowita. Nie dość że te auta są partacko naprawiane, stwarzają zagrożenie to nie spełniają europejskich norm. Czemu jeden ma płacić za ekologię a inny sobie wyklepie amerykanca bez ekologii?
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
MalinowyGarncarz
15.05.2026, 03:08:12 via Wykop
  • 7
@raxon1: Oj poleca minusy za opinie, na wykopie pelno fanow sciagania zlomu z USA

Dla amerykanina gowno do kasacji dla wykopka auto ktorym bedzie sie tu chwalic xD
  • Odpowiedz
jw133718
jw133718
15.05.2026, 03:29:15 via Wykop
  • 16
Dla amerykanina gowno do kasacji


@MalinowyGarncarz: G---o, ale nie dla hamburgera, a dla jego ubezpieczyciela
  • Odpowiedz
LeastWantd80
LeastWantd80
LeastWantd80
14.05.2026, 20:52:38 via Android
  • 13
Niech zablokują jeszcze te ped... oszczędne Silniki 3-cylindrowe.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
14.05.2026, 20:52:15 via Wykop
  • 12

Komentarz usunięty przez moderatora

murinius
murinius
murinius
14.05.2026, 20:57:42 via Wykop
  • 18
@niecodziennyszczon: Europa bez chińskich cześci nic nie wyprodukuje albo najtańszy samochód będzie kosztować z kilkaset tysięcy.
  • Odpowiedz
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
14.05.2026, 21:58:43 via Wykop
  • 8
To Niemcy mają problem ze sprzedażą a nie chinole.


@SepulkoZnawca: więc trzeba robić wszystko żeby to chinole mieli problemy ze sprzedażą
  • Odpowiedz
Danuel
Danuel
14.05.2026, 18:03:15 via Wykop
  • 9
Czy Europa może na stałe zablokować gówniane SUVy z USA?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

smk666
smk666
14.05.2026, 21:01:18 via Wykop
  • 10
I tak ich nikt nie kupuje xD. Są tak c-----e


@RobertinoIncelino:
No właśnie powiem Ci, że dla wielu cena czyni cuda i w powiatowym na Mazurach, gdzie średnia krajowa to niedoścignione marzenie jest tego pełno. Zazwyczaj jeżdżą nimi lokalni kapelusznicy - przez lata dom spłacony albo odremontowany, dzieci odchowane, potrzeb zero to sobie kupują pierwsze w życiu nowe auto "żeby już mieć do śmierci".
  • Odpowiedz
jakub-dolega
jakub-dolega
14.05.2026, 23:17:18 via Wykop
  • 13
@Danuel: Zaraz potem jak zablokują gównianej Volkswageny 1.2 t albo diesle z oszukanymi normami
  • Odpowiedz
inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
inflacja_biedaku
15.05.2026, 07:12:09 via Wykop
  • 8
Jak do c---a konsument może się cieszyć, z zablokowania możliwości kupna taniej auta? Jedyny interes to mają wielkie koncerny które jeszcze w czasach Hitlera dorabiały się majątków aby wam sprzedawać samochody drożej. I g---o mnie obchodzi czy rząd Chiński dotuje u nich motoryzacje. Może też niech Niemcy zaczną i niech zalewają Chińczyków Golfami?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krzewiciel_prawdy
Krzewiciel_prawdy
15.05.2026, 13:07:12 via Wykop
  • 3
rząd Chiński dotuje u nich motoryzacje.


@inflacja_biedaku: no tak, bo podobnych bonusów od życia nie miał Elon, czy Kowalski w programie "NaszEAuto"...

Dopłaty bezpośrednie to ok. 200 dolarów na samochód w Chinach. Grosze. W Toyocie nie wystarczy na dywaniki. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
FuzzyWuzzy_
FuzzyWuzzy_
15.05.2026, 14:06:18 via Wykop
  • 1
@inflacja_biedaku: Niemcy też dotują i dopłacają np. do zakupu elektryków. Tak samo wprowadzili dopłaty do energii dla przemysłu. Dlatego twierdzenie, ze Chińczycy dotują zawsze mnie śmieszy, bo przecież państwa zachodnie też to robią w mniej lub bardziej widoczny sposób.
  • Odpowiedz
anonimek123456
anonimek123456
14.05.2026, 20:44:48 via Wykop
  • 4
a g---o nam zrobicie xd
anonimek123456 - a g---o nam zrobicie xd

źródło: gettyimages-2275540800

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4325
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3200
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3100
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2668
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2367
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #samochody
  • #ciekawostki
  • #mechanikasamochodowa
  • #carboners
  • #heheszki
  • #pytanie
  • #polskiedrogi
  • #motocykle
  • #motopodprad
  • #prawojazdy
  • #bmw
  • #polska
  • #renault
  • #kiciochpyta
  • #prawo

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking